Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 7 hetes babám kb.1,5 hete...

7 hetes babám kb.1,5 hete tápszert is kap, mert nem elég a tejem. Valaki azt mondja, hogy először tejet, utána tápszert adjak. Valaki, hogy egyszer egyiket, másszor másikat. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 6. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem eloszor a tejet, aztan annyi tapszert, amennyit elfogad. Egyen minel tobb ertekes tejet, mert forditva, ha eloszor tapszert kap, nem tudod mennyit adj neki, mennyi tejet fog meg utana szopizni.
2010. márc. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ezért kezdtem el lefejve adni neki az anyatejet.És láss csodát azóta elég neki csak a tej és még a fagyasztóba is kerül.Különben elapadt volna,mert a babám elfáradt a cicin.Most 4hónapos.
2010. márc. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elöször szoptass.
2010. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De tutira kevés a tejed? Szopi után sir? Szoptass minnél gyakrabban,hátha termelödik több. Méred mennyit szopik?
2010. márc. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én az urtica urens ch 5 szoptatós bogyót szedtem az első 3-4hónapban.2éves a kisfiam és még mindíg cicizik.Sosem kapott tápszert.próbáld ki 600ft körül van egy dobozzal nagyjából 2 hétre elég.Rengeteg tejem lett tőle.Igaz inni is kell sokat meg sok leves.
2010. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia először szoptass, utána adj neki tápszert, amennyit megeszik. És soha ne hagyj ki szoptatást étkezésnél, attól nem lesz több, ha "gyűjtögeted". Az a lényeg, hogy minél többször kiürüljön a mell, mert ha gyűjtögeted, kevesebb fog visszatermelődni.
2010. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Először szoptass, utána tápszer, szigorúan.

Ha fokozatosan (2-3 naponta pár tíz milivel) lecsökkented a tápszer-adagokat és közben gyakrabban, a korábbi időközöknél hamarabb megszoptatod (amikor jelzi, hogy éhes), akkor akár vissza is jöhet a szükséges mennyiség és elhagyhatjátok a tápszert.

Ha ezt nem teszed meg és pláne, ha a táppal kezdesz, akkor igen valószínűen el fog apadni a tejed előbb-utóbb.

2010. márc. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Először szoptass, aztán tápi, mert ahogy az előttem szólók írták, stimulálod a melled, hogy több tejet termeljen (bár nekem nem lett több, akár mit csináltam), a másik dolog, hogy a cumisüvegből sokkal könnyebben jön a kaja, és nem fog kelleni neki a cici, mert "dolgozni" kell rajta.
2010. márc. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!