Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tovább? Elválasztás 2...

Hogyan tovább? Elválasztás 2 évesen?

Figyelt kérdés

2 éves fiam szeretném,ha már nem szopizna. Sokszor kéri(kb nappal 5,éjjel 2-3). Ki vagyok merülve, 2 éve nem aludtam át az éjszakát,ráadásul megyek vissza dolgozni most,hogy betöltötte a 2-t.

Ma reggel egyszer még kapott cicit,azóta nem.A déli alvásnál is háromszor próbálkozott nem adtam.Sírt de hamar feladta.Most az lenne a kérdésem,hogy este még adjak neki,és az maradjon még egy darabig,vagy akkor egyáltalán ne kapjon ezentúl?


2015. aug. 8. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam, hogy nyáron lehet legnehezebben elválasztani. A fiam 16 hónapos volt amikor az esti (altató cicit megszüntettem). A többit nem tudtam folyamatosan elvenni, mivel nem értette, hogy miért nincs mindig. Akkoriban napközben többször és éjszaka 1-2x kapott. 18 hónaposan megfogant a tesó, a tejem is kevés volt. Nagyszülői segítséggel 19 hónapos korában egyik napról a másikra nem kapott. Azt mondtam neki, hogy elfogyott. Nem volt könnyű mivel nagyon feszültek a melleim, de egy héten belül megoldódott. Ahhoz képest, hogy mennyire oda volt érte azt mondhatom könnyen elfofadta az új helyzetet.

Nálunk így volt, remélem tudtam kicsit segíteni. Remélem nektek sem lesz túl nehéz.

2015. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne adj neki, ha el akarod választani. Mondd, hogy nincs tej, a cicid elfáradt. Én 20 hónaposan untam meg az állandó éjszakai szopit. 2 nap alatt belenyugodott, még sírás sem volt.

Mondjuk tejem sem sok volt, inkább csak cuclizott a kislányom, úgyhogy mindenféle lelkifurdalás nélkül leválasztottam.

2015. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!