Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell jól használni az...

Hogyan kell jól használni az avent kézi mellszívót? Vagy ez így működik? Légyszi valaki magyarázza el nekem!

Figyelt kérdés
Nekem mindig csak egy pár nyomásnyi tejcsi jön,aztán újra masszírozni kell. Megint 3-4 nyomás megint masszír. Én azt gondoltam ez egy kicsit gyorsabban megy.Vagy valamit nagyon rosszul csinálok??? De akkor mit? Vagy csak azért mert még nincs túl sok tejem? Még csak egy hetes a babám.
2010. márc. 10. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:

De a vákuum van folyamatosan?szívja rendesen?

ha szopi után fejsz,ehet nincs annyi már benne.

ha a baba jollakik nem muszáj fejni,csak ha felszül,mert igy egyre több lesz,és nem a baba igénye szerint fog termelődni.(én is igy voltam,és a végén nem fértem el a fagyasztóban a tejtől.)

2010. márc. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a felhelyezéssel van a baj elején én is így jártam,úgy rakd fel,hogy vákum képződjön amikor szívod és az folyamatosan szívja.Na ezt úgy elmondtam,hogy még én sem értem :)
2010. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Van vákum nem azzal van a baj, hanem 3-4 nyomás után megáll a tejcsi és megint le kell venni és masszírozni. Erről gondolom hogy ennek talán nem így kellene működnie, mert ennyi erővel kézzel is fejhetnék. Akkor talán kevés hozzá a tej? De a védőnő mondta hogy mindenképpen fejjem le!
2010. márc. 10. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:

ez azért van, mert tulajdonképp azt fejed le ami "közben" épp termelődött.

ha bőven lenne tej a ciciben miközben fejsz, akkor nem kellene megállnod, nem elállna-újraindulna, hanem folyamatosan jönne ahogy szívnád (nyilván ritmusosan, pl az elején akár spriccelne is a tejcsatornákból, aztán ez csorgássá szelídülne).

de semmi vész!!! ez így van jól, mert akkor ezek szerint annyi tejed van, amivel a babád jóllakik, ha több lenne az tényleg tejpangáshoz vezethetne.

a védőnő is ezt próbálta elkerülni sztem a tanáccsal, mert ha lenne egy csomó tej ami a ciciben maradna ,az mellgyulladáshoz vezethetne.

én a helyedben nem vinném túlzásba a fejést, mert csak többlettermelést csinálsz magadnak vele.

arra figyelj csak, hogy a kezdő-mell kiürüljön az adott evéskor, tehát ha a baba nem ette ki, akkor a maradékot fejd le.

de nem kell minden szopi után halálra töftöfölni magadat.

amikor fejlődési ugrás jön, a babád úgyis gyakrabban kéri magát mellre és ez pár nap alatt beállítja majd a nagyobb tejmennyiséget.

szóval no para.

2010. márc. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, azt hiszem megnyugodtam.
2010. márc. 10. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!