Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miert sir minden etetes...

Nné Adrea kérdése:

Miert sir minden etetes közben? Alig kezdjuk el ordit. Valtoztatok szopi pozt, büfizünk. Közben és utána is. Puki és kaki is nagy sírasik közepedte távozik. Kezei ökölbeszoritva, lábát húzogatja es megfeszíti magát.

Figyelt kérdés
Kb.3 hete csinálja ezt. Patikai es nem patikai szereket kiprobaltam pocakfájásra. Eredmenytelen. De ez a sírás aggaszt. Kinövi 3 hónapos kora korül mondják. Nem tapasztalom.(3 1/2 hó vagyunk) Bal mellemet jobban elfogadja a jobbat kevesbé. És keveset is hizik. Van nincs meg heti 10 dkg minimum./vedőnő szerint/ Meddig tart?
2015. szept. 20. 20:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Esetleg fekve próbáld meg. Nekem az Espumisan csepp nagyon bevált. Volt nekünk is ilyen,olyankor letettem és átmozgattam. Megfogtam a bokáját és körkörösen mozgattam a lábát,meg fel le nyomkodtam óvatosan. Kb. 5 perc elég. Fellazítja majd a székletét. Vagy babatea. Nekem nem fogadta el, a K vitaminos fecsivel nyomtam bele. Persze nem erőből és erőszakkal. :D
2015. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Próbáld meg félálomban etetni, sokszor előfordul, hogy úgy jobban elfogadják. A nagyobb hatóanyagú Espumisant próbáltad? Nálunk az vált be hasfájásra. És még nem múlt el (4,5 hónapos).
2015. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

az evéssel indul meg az emésztés és bélműködés igazán, én babá is tuti akkor lett kínlódón szeéles, amikor evett volna, sírt mert ne tud enni, sírt mert éhes.

így "részletekben" szoptattam. hol felvettem ringatni, hol visszatettem cicire.

Espumisant nagyon javaslom, az segít, hogy könnyebben jöjjön.


az, hogy egyik mellet előnyben részesíti, jelezhet egy enyhe nyaki kötöttséget (babáknál rendkívül gyakori a merev ill laza izomzat, mert az idegrendszer még nem érett ezt szabályozni)érdemes masszírozni, esetleg gyógytornázni és a neten vannak pózok ahhoz hogy a másik mellet is megkapja, hogyan lehet a babát tartani, hogy viszont ő ugyanabba az irányba forduljon amibe szeret

2015. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*babám, szeles, nem tud enni, stb
2015. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ködlszönöm a válaszokat. Van egy-kèt tanács amit kipróbálok.
2015. szept. 21. 00:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Szólj a gyerekorvosnak. Amikor mondtam hogy hasfájos a lányom (most 5 hetes), az volt az első kérdése, hogy etetés közben sír-e vagy utána. Azt mondta, ha közben sír, már az első falattól, az azt jelenti, hogy nem tudja lebontani a tejet, egyből bántja ( gondolom mint a felnőtteknél a tejérzékenység). Annyira nem mentünk bele, mert nálunk nem ez van, de egy említést megér szerintem.
2015. szept. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, csak most kezdte. Akkor bocsi. Nem olvastam figyelmesen.
2015. szept. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Attól,hogy most kezdte,simán lehet tejfehérje intolerancia:

Egy bizonyos fokig tűri a tejet,utána jelentkeznek a tünetek.

Nálunk is ilyesmi volt,az anyatejet el sem fogadta,hiába tartottam teljes tejmentes diétát és tápszerból is csak a neocate vált be.(de tejfehérje diétához jó a pregomin és a pepti is elvileg)

Egy kérdést megérne a gyerekorvosnál,esetleg gasztros-nál.

Hasmenése nincs? Refluxa (esetleg csendes refluxa) nincs? -tudod,amikor nyeldekel vissza,mert vissza jött a sav.

Csuklani mennyit szokott? Az is lehet tünet.

2015. szept. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Gyerekorvosunk nem nagyon 'aggódik' majd kinövi szöveggel jön mindig. Csuklani szokott de nem túl sokat. Inkkább bukós. Büfiztetés ellenére is. Gyógyszeresz javaslatára vettem co lactaset tejcukor lebonto enzim. De semmi. Mar megfordult fejemben lehet keves a tej azert sir.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2015. szept. 22. 06:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidd el gastroenterológiára,egy alkalmat megér.

Ha esetleg nem próbáltad még,próbád ki a teljes tejmentes diétát( felvágottakban is van) vagy egy tejfehérje érzékenyeknek készült tápszert.

Nekünk a gastros doki mondta,hogy a bukás- nyeldeklés nem normális és adott esetben simán kezelhető gyógyszer nélkül ezzel a módszerrel (egy hét a alatt változott nálunk is a dolog)

2015. szept. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!