Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 18 hós kisfiam még mindig...

18 hós kisfiam még mindig szopizik. Nem azért, mert én még annyira szeretném, hanem mert ő akarja, nem tud elszakadni tőlem. Hogy tudnám leszoktazni a szopizásról?

Figyelt kérdés

Néha csak nyammog rajtam...

Napközben többször is szopizna még,3-4* engedek neki.Éjszaka is felkel 2-3* szor,és csak cicin alszik vissza.A bolti tejet megisdza,de nem mindig fogadja el,megmakacsolja magát...


2015. okt. 6. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Hát... nálunk nem a gyerek a főnök :) Ha nem akarsz szoptatni, akkor nem fogsz. Ennyi, nem kell túlbonyolítani.


3 gyerekes anyuka

2015. okt. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Az éjszakai esetében sokaknál az válik be, hogy apa kel föl egy-két napig visszaalatni. Amúgy ekkora gyereknek már el kell mondani, hogy nem cicizik, mert a cici elfáradt vagy valami.
2015. okt. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Akik pontozgatnak... mi nem tetszik?
2015. okt. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia,

A mi fiunk is szopizott még nagyban 18 hónaposan (bár ő éjszaka már nem kelt fel), de aztán egyik napról a másikra már csak reggel kérte. Ez ment kb 2 hétig és utána már reggel se kérte. 20 hónapos kora óta nem szopik már.

Ha neked már teher, akkor próbáld meg csökkenteni az alkalmakat, de drasztikusan. Ha nem teher, akkor azt mondom várj még, bőven ráér (a WHO min. 2 éves korig ajánlja a szoptatást), hátha ő is magától elválik.

2015. okt. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Természetesen azt akartam írni, hogy NE drasztikusan
2015. okt. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!