Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudom leszoktatni a...

Hogyan tudom leszoktatni a babám a szopizásról?

Figyelt kérdés

14 hónapos babám még mindig annyiszor kel, hogy már nem bírom tovább. Eddig adtam neki cicit éjjel is, azon aludt vissza. Kb 3-4 hete próbálom az éjjeli (nappal még van) ciciről leszoktatni. Úgy tűnt működik és ritkábban kelt (sőt egy éjjelt át is aludt), de most megint miden rosszabb, 2-3 óránként kel és hatalmas hiszti van a cicért. Nagy nehezen megnyugtatom, visszarakom az ágya/magam mellé rakom és 5 perc múlva megint üvölt. Utána fél óra nyutatás és így megy tovább kifulladásig.


Kezdek eljutni arra a pontra, hogy teljesen abbahagyom a szoptatást, szeretnék már végre nyugodtan aludni éjjel. 14 hónapja nem aludtam pár óránál többet. :-(

Hogy tudnám teljesen leszoktatni?

Ha csak simán nem adok neki cicit, akkor hatalmas balhé van belőle, képes fél-egy órán át is sírni (persze én nyugtatom közben, de hiába). Nincs valami "finomabb" módszer?



2014. júl. 10. 08:19
 1/1 Kevinanyuja válasza:

Én a helyedben biztos nem szoktatnám le addig, amíg igényli! Sok anyuka nem teheti meg, hogy szoptasson. Ugyan az én kisfiam még "csak" 6,5 hónapos, de nem tudom elképzelni, hogy azért vegyem el tőle a cicit, mert én nem tudok aludni. Felvállaltam a gyermekemmel járó összes "nehézséget", így azt is, hogy kevesebbet fogok tudni aludni. Kisfiam teljesen cicifüggő, nem lenne szívem elszakítani tőle.

Na de viszont a kérdésedre válaszolva: ha mindenképp le akarod szoktatni, szerintem telítsd el minden étkezésnél annyira, hogy ne férjen már más a pocijába. Tehát vacsinál is egye tele magát, éjjel pedig ha felkel, adj neki inni!! Gyümilé, főleg a rostos, eltelíti a pocakját, és talán így visszaalszik. Nem tudom cumit mennyire használtok, de akár azt is a szájába teheted nyugtatásképp, akkor is, ha eddig nem volt cumis.

Beszélj hozzá, simogasd, nyugtasd, cirógasd a fejét, nekem ezek mind be szoktak jönni, bár inkább a délutáni alvásoknál. :)

2014. júl. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!