Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen későn történhet meg a...

Milyen későn történhet meg a tejbelövellés? És mi van, ha meg sem történik? Lehet növelni a tejmennyiséget ilyen esetben is?

Figyelt kérdés
1 hete szültem császármetszéssel, és még nem volt tejbelövellésem. 10 ml szopizik a babám és mellé pótlást kap.
2015. nov. 18. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Keress a lakóhelyedhez közel szakembert, sokan házhoz is kimennek és segítenek! [link]
2015. nov. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így jártam. 5. napig csak elotejem volt és utána is olyan kevés, hogy csak 10 ml volt mindkettőben ráadásul következő evéskor kb üresek voltak. 2 hét után már nem kínoztam a babámat (ordított közben), inkább fejtem de mivel egy adag sem jött össze egész nap, inkább feladtam pár nap után.
2015. nov. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első babámnál én is így voltam, már a kórházban pótlás kellet, próbáltam mint amit szoptatási szakértő mondott de semmi nem használt, 2hónapos volt a fiam amikor már egyáltalán nem is volt elfogadni a mellem, akkor már csak fejtem,de sehogysem lett több a tejem.
2015. nov. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is császárom volt, és 7. nap indult be a tejem, már itthon. Bent tápszert kapott és eleinte itthon is. Aztán megindult, szerencsére. De ehhez rendszeres mellretétel és kitartás kellett. Én nem adtam fel, nagyon akartam szoptatni és sikerült is. 2 óránként szopizta felváltva a cicim, 7 napon át, éjszaka is. Akár jött, akár nem. Aztán elöntött a tej és egy évig szoptattam (ő választotta le magát).
2015. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"De ehhez rendszeres mellretétel és kitartás kellett. "


Tegyük hozzá, hogy van hogy ez sem elég. Van hogy semmi sem elég.

2015. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezért is ajánlottam az első sorban a szaktanácsadót. Ő több esetet lát, mint amit egy anya a saját testén megtapasztalhat. De az biztos, hogy csodaszertől teje nem lesz, tehát akár tápszerezi, akár nem, első körben mindig meg kell próbálni szoptatni, akkor is, ha csak tíz ml van.
2015. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Folytatom: van, hogy a világ összes tanácsadója sem segít.
2015. nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első szülésem császár volt, és a negyedik napon lett tejem. A kórházban a csecsemősök még stresszeltek is, hogy lehet, de sem indul. Na, ez nem segített. Ilyenkor nyugalom kell, és gyakori mellre tétel. Szedtem még More Milk plus kapszulát és Karamalz alkohol mentes barna sört ittam. 26 hónapig szoptattam végül, és rengeteg tejem lett. Ne add fel, mindenképpen igyál sok folyadékot és ha kell, hívj fel egy szoptatási tanácsadót.
2015. nov. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szedem a More Milk kapszulát, de így is van, hogy nem mérhető a szopizás, de nem adom fel, minden evést szopizással kezdünk, és próbálom 2,5-3 óránként etetni, hogy minél gyakrabban kerüljön cicire.
2015. nov. 23. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!