Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadt anyatejet hogy hozhato...

Elapadt anyatejet hogy hozhatom vissza?

Figyelt kérdés
Ha valakinek sikerült és tudna adni tanácsot, kérem segítsen. 10 hetes a babám, sajnos koraszülött is volt és már az elején is kevés tejem volt. Azóta tápszert kapott. Utoljára 2-3 hetes kora körül próbálkoztam fejéssel. Nagyon elkeseredtem, és röstellem hogy nem voltam kitartóbb. De hallottam olyanról hogy volt akinek sikerült visszahozni, és most belém hasított egy érzés hogy újra meg kellene próbálnom!
2015. dec. 5. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
lll.hu oldalon vannak szoptatási tanácsadók, ilyen esetben ők tudnak segíteni.
2015. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

Próbáld meg az lll.hu-t, hátha.


De azért leírom az én történetemet is, hogy ne ess kétségbe, ha tápszeres lesz. Komplikációk léptek fel a szülés közben (időre született), közel egy liter vért vesztettem. Tejem nem volt, legalábbis értékelhető mennyiség. Vicces 2-5 ml-t sikerült lefejnem csak. A második héten jött a gyerekorvos, szóba került a szoptatás. Elmondtam, hogy lóf... se jön, hiába próbálkozom.

Ekkor a gyerekorvos mondta, hogy ha a kórházban pár cseppet legalább kiszívott, akkor a kolosztrum átjutott. Tápanyag szempontjából pedig a tápszer pontosan azt tudja, mint az anyatej - úgyhogy ne szívassam magam tovább, kapjon tápszert.

Így is lett, tápszeres lett. Immár másfél éves, egészséges, jól fejlődő gyerek. Beteg akkor lett először, amikor közösségbe került, de ott kikerülhetetlen volt a dolog.

Tehát a tápszer nem ördögtől való dolog, ugyanúgy ellátja minden tápanyaggal, mint az anyatej. Az anyai stressz már kevésbé tesz jót neki.


Próbálkozz, de ha nem megy, akkor ne agyalj tovább a dolgon. A tápszerrel is megkap minden fontos tápanyagot, nem kerül hátrányba.

2015. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
10 hetes a babám és tápszeres. Eleinte bántott a dolog csak nekem választásom sem volt, a fiam 2 hét után úgy gondolta nem szenveszti magát tovább azzal a kevéssel ami jött.. (max 10 mili de az is csak minden második evésnél) és nem akart szopni tovább. Fejtem én de egész nap egy napi étkezés se igazán jött össze majd egyre kevesebb lett.. kb 4 hetes volt akkor, amikor már azt mondtam nem érdekel, nem ezen fog múlni az egészsége, én is tápszeren nőttem fel és embernek érzem magam. Mióta elfogadtam sokkal jobb és van ennek is előnye.. (terhesség előtti napi 3 kávé újra pl).
2015. dec. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kétszer is elapadt a tejem 5 hónapos korban meg 6 hónapos korban.

Első alkalommal elég volt, hogy ujra rengeteget ittam 2,5 -3 liter víz plusz sokat fejtem. 2 szopi között, vagy szopi után egyből a másik cicit lefejtem. Váltott mellből szoptatok, mindig csak egyből. Másodjára már ennyi nem volt elég. Most iszom a caramalzt (bio boltban kapható) es korábban fekszem este, meg beiktattam napközben egy alvást. Most így jött vissza a tejem. Ilyenkor már nem segít a "többször cicre tenni", mert ha nem éhes nem eszik, meg már ritkábban is cicizik mint az első hetekben.

2015. dec. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!