Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van tapasztalatotok a szoptató...

Van tapasztalatotok a szoptatókendővel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Gondoltam beszerzek egyet. Kissé szégyenlős vagyok, a kórházban pedig többen leszünk egy szobában, ha a saját rokonaim előtt nem szeretnék nekivetkőzni, idegenek előtt még inkább zavarna a dolog. Párom családjában pedig csak férfiak vannak, jobban érezném magam, ha nem kellene pirulnom, ha az após beesik látogatóban és pont etetési idő van. (Ezt az elején még nem lehet kiszámolni mikorra esik). Vannak valakinek tapasztalatiai?

Köszönöm!

39hkm


2015. dec. 13. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én még nem is hallottam ilyenről :) de egyébként egy teljesen egyszerű textilpelenka is megteszi, azzal letakarod a vállad úgy, hogy rálógjon a kicsi fejére, gondolom felhalmoztál már abból jó pár darabot :)


megakadt a szemem azon, hogy apósod szoptatási időben toppan be. ahol te szülsz, ott bemászkálhatnak a látogatók? fura, nálunk az összes kórház szülészete olyan, hogy nem lehet bemenni, még apukának se, anyuka mehet csak ki, a babát meg az üvegajtóhoz tolja. már csak a fertőzések miatt is logikus, koszos cipővel, a frissen szült anyukák közé ne mászkáljanak már be idegenek. nem irigyellek a szobatársak látogatói miatt :(

2015. dec. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Hidd el, ez lesz az utolsó, ami izgatni fog!

Nálam szégyenlősebb nem nagyon volt, de a szülés közben és utána a kórházi napokban az égvilágon semmi se tudott zavarba hozni (utána visszajött a szégyenlősség).

A szoptatási tanácsadó csecsemősök össze-vissza taperoltak a helyes mellretétel elsajátítása érdekében.

Egész nap félmeztelenül flangáltam a szobában, hogy a kisebesedett mellbimbóm gyógyulhasson (semmilyen textilt nem bírtam elviselni a bimbómon). Az se érdekelt, hogy a szobatárs férje ki-bemászkál (a csaj is "topless nyomta" teljes mellgyulladással).


Egyébként azt hiszem, ismerem azt, amire gondolsz (valami ilyesmi, ugye? [link] ).

Elég erős kényszermegoldás. Egy szopizni és szoptatni éppen hogy tanuló baba-anyuka párosnak nem legjobb. Nem látod rendesen, hogy hogy kapja be a bimbód, helyesen van-e...stb.

2015. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nálunk az első napon még a szobában lehet fogadni a látogatókat, utána elviekben van egy vendégszoba, de senki sem tartja be a szabályt és továbbra is mindenki a saját szobájában fogadja a rokonokat.

A kendővel nekem is pont ez a bajom, hogy nem igazán értem, hogy miért jó ha az egész felső testem be van bugyolálva a gyerekkel együtt... a textil pelus jó ötlet. Azon is gondolkodom, csak egy sima hosszú kendőt vetek át féloldalasan a vállamon, megkötöm és így esetleg a babát is tartja én is jobban rálátok, de ha valaki betoppan akkor mégis takar valamit. :)

Na a mellgyulladásra meg a kisebesedett bimbóra nem is gondoltam! Reméljük kihúzzuk amíg hazajutok, otthon meg max nem nyitok ajtót, ha nem aktuális. :)

2015. dec. 13. 17:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Én zavarban voltam, vittem egy pasminát, tökéletesen megfelelt. Később átkerült a kislány kendőbe, akkor a karikás szárával takartam magunkat.
2015. dec. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én használtam, ráadásul pont olyan mintásat, mint amit előttem linkeltek. :) A kórházba nem vittem be, ott megfelelt a textilpelus, szerintem ez a helyzettel jár, de később nagy hasznát vettem. Mindkét gyerekem tavaszi, sokat-jöttünk mentünk, főleg a másodikkal nem tudtuk - és őszintén szólva nem is akartuk - megoldani, hogy mindig otthon legyünk etetésre, és akkor ilyen kendő alatt szoptattam. Egy behajlított fém rúd van a tetején, így jól szellőzik, látjátok egymást a babával, és az égvilágon semmi nem látszik ki. Szerintem aki nem bámul direkt meg, annak fel sem tűnik, hogy éppen gyereket szoptatsz alatta (nem mintha szégyellnivaló volna, de tudjuk, milyen indulatokat képes ez a téma kiváltani).
2015. dec. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!