Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Muszáj fejnem, nem elég a...

Muszáj fejnem, nem elég a szoptatás?

Figyelt kérdés

Ha azt szeretném, hogy legalább 6 hónapos koráig szopizzon, ne apadjon el a tejem, akkor mindenképp fejjem le?


Vagy ez alkati kérdés is, hogy kinek érdemes fejnie, és kinek nem szükséges?


Van itt olyan, aki, sosem, vagy ritkán fejt, mégis hosszú ideig tudott szoptatni? Tőlük kérnék praktikákat hosszas szoptatásra. Köszi :)



2015. dec. 17. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj fejni, max csak akkor ha nagyon feszül a cicid és túl sok tej van benne akkor picit lefejhetsz, de egyébként felesleges, mert előbb-utóbb beáll a kereslet-kínálat.

A lényeg az igény szerinti szoptatás, tehát amikor igényli a babád akkor rakd cicire és így pont annyi tejed lesz amennyi kell. Vannak a növekedési ugrások (pl. 3 hónaposan), amikor pár napig gyakrabban cicire kell tenni a babát, hogy újra megfelelő mennyiségű legyen a tej.

Első babámnál még a legelején fejtem párszor, második babámnál már egyáltalán nem fejtem (kinek van kedve meg ideje azzal szórakozni?), de ő is 6 hónapos koráig anyatejes volt, most 1,5 éves és még szopizik.

2015. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Növekedési ugrásban vagyunk, ráadásul visszatért a menzeszem is.


Szopizás közben szépen szív, majd egyik pillanatról a másikra tépni-rágatni kezdi a mellemet. Ekkor átteszem a másik mellre, ott is szépen szív, majd azt is rángatni kezdi.


Általában (eddig) szépen kiszívta, ami kellett neki, elégedetten elengedte a cicit, sokszor be is aludt rajta és komfortszopizott tovább.


Most meg kezd horror lenni a szoptatás emiatt a rángatás miatt.


Már fejem is (nincs túl sok, ne könnyen jön fejésre), mert eleinte úgy voltam vele, hogy hátha éhes, így a lefejt tejet odaadtam neki cumisüvegből, majd utána rögtön rátettem mellre, de a rángatás nem maradt abba azóta sem.


Gondoltam cumizavarra is, de amikor még nem használtam lefejt tejet pluszban üvegből, akkor is rángatta a melleimet.


Néha rendesen fáj, úgy megrántja, büfizik is közben, de nem szereti, ha megszakítom a szoptatás büfi miatt, meg nem is mulasztja el a rángatást, továbbra is rángatja.


Amúgy szépen szopizott eddig,szerintem nincs lenőtt nyelve vagy ehhez hasonló, olyan gyönyörűen képes volt eddig kiüríteni a mellet, hogy öröm volt látni, most meg tisztára megkergült a drága gyermekem.

2015. dec. 17. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? A rángatás lehet mástól is, pl. most jött rá hogy ilyet is lehet stb.
2015. dec. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Volt olyan babám, amelyiknél a menstruáció bekavart. Két napig kevesebb volt a tej, emiatt gyakrabban kellett szoptatnom ez idő alatt, volt hogy 48 órán át két óránként kérte.

Állítólag az íze is megváltozik ilyenkor, erről nem tudok nyilatkozni... :)


Szerintem az egyetlen "trükk" a gyakori mellretétel. Ne várd meg, amíg már nagyon éhes, akkor nyugodtabban is szopik.

Én olyat is csináltam (nem tudom mekkora a és hány kiló), hogy járkálva szoptattam, akkor a "ringatás" miatt nyugodtabb volt és nem tépkedett.

A cumisüveget most kiiktatnám. Ha adsz pótlást, add másból. (Kanál, pohár, Nurofen cső stb) Esetleg sns, ha van módod beszerezni.

Játszócumija van? Mert az ugyanúgy cumizavarhoz vezethet.


Elméletileg nincs szükség egyáltalán fejésre, és elég a tej a babának, ha igény szerint szopik.

2015. dec. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3 hónapos.


a növekedési ugrás amúgy azt jelenti, hogy az addig is jól fejlődő babám hirtelen megnyúlik vagy magnő a súlya?

2015. dec. 17. 10:42
 6/9 A kérdező kommentje:
És a növekedési ugrásnál a megnövekedett tejigény onnantól kezdve meg is marad vagy csak néhány napig követel több tejet és utána megint beéri kevesebbel? Hogy van ez?
2015. dec. 17. 10:51
 7/9 anonim ***** válasza:

A növkedési ugrás azt jelenti, hogy hirtelen több tejre van szüksége. Igen, onnantól többet termel a szervezeted, csak egy-két nap, mire átállsz erre.

Ha pont egybe esik a menstruációddal, akkor béna a helyzet, de türelemmel és gyakori mellre tétellel átvészelitek!

2015. dec. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A növekedési ugrás annyit tesz hogy több tejre van szüksége a babádnak (de nem fog hirtelen megnyúlni vagy ilyesmi :-), fejlődik ahogy eddig). Ahogy az előttem szóló írta, pár nap alatt átáll a szervezet a nagyobb tejmennyiségre és onnantól kezdve ez megmarad.
2015. dec. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a baba szája szaporítja a legjobban a tejet.

eleinte használtam én is szívót - lelki megnyugtatásnak jó volt. de időrablás szerintem. én úgy 3 hét után végleg elpakoltam a szívót...


a titok (hihetsz nekem, én 31 hónapja szoptatok már) az igény szerinti szoptatás. amikor kéri a gyerek, és ameddig kéri, addig adj neki. én azzal se törődtem, hogy mennyi ideig van mellen, vagy hogy két evés között mennyi idő telt el. éjjel inkább vele aludtam, hogy ehessen, amikor csak akar. nem gondolkodtam - vajon miért sír, ha sírt, kapta a cicit (kivéve fürdetés utáni öltözésnél, akkor kivitelezhetetlen volt, de én akár még az utcán is megetettem kis kendő mögé bújva) :)


a mellszívó tök másként ingerli a mellett. én 13 hónap után elővettem, és megpróbáltam használni, de csak fájdalmat, és egy árva cseppecske tejet tudtam összehozni az eszeveszett pumpálással, a 12 kilós gyerek meg szinte csak anyatejből élt egy évesen még) :)


esetleg azért jó a mellszívó, hogy amíg be nem áll a tejtermelés, és feszül, tudsz enyhíteni a sajgáson (pl. jó nagyot alszik a gyerek, a cicid meg már kockára dagadt, és csepeg a tejcsi) vagy akkor, ha túl gyengécske a gyerek, és alig tud szopizni, be-be alszik, elfárad, nyamnyog, és gyarapítani kell a tejet (de ez meg tényleg az első pár hét)


ha igény szerint szoptatsz, nincs rá szükséged. viszont ha fejés nagymestere vagy, akkor akár keresetkiegészítésnek is megteszi, az anyatejet aranyárban veszik át... de nem a fejés miatt tudsz majd te is akár 31 hónapig szoptatni, hanem tényleg csak az igény szerinti szoptatás szabályainak betartásával :)

2015. dec. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!