Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért csinálja ezt a babám?

Miért csinálja ezt a babám?

Figyelt kérdés
2 hónapos babám nem mindig szoptatáskor szív egy keveset utána meg elkezd sírni és sehogy se tudom mellre tenni mert össze vissza forgatja a fejét.most is úgy tettem le hogy szinte semmit nem evett arra gondoltam hogy attól nem lehet hogy nagyon álmos mert megnyugodott ahogy az ágyába tettem mintha aludni készülne?csak így meg nekem nem jó mert óránként ébredezik hogy nem eszik rendesen éjszaka meg amúgy is sokszor bealszik evés közben.
2016. jan. 16. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Lehet más ízű a tej(általában ha változtatsz a saját étrendeden, vagy terhességkor változik), vagy jön a foga, vagy nem tudja rendesen bekapni. Stb. Mióta csinálja, egész nap, vagy csak este, mást eszel mint szoktál, nem vagy terhes(bár az nagy csoda lenne.)?

Ha nagyon nem megy akkor próbáld ki az aventes bimbóvédőt (az a legjobb szerintem), azt jobban be tudja kapni. Én 9 hónapja úgy szoptatok.


[link]

2016. jan. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát már legalább 2 hete csinálja.nem egésznap úgy Naponta 1-2x csinálja.étrendemre odafigyelek.terhes sem vagyok.most megint szopizik de már meg elalszik rajta.
2016. jan. 16. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasa nem fáj? Sajnos így bármi lehet. Olvasgass itt: LLL.hu

Vagy próbáld ki a bvédőt.

2016. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet túl fáradt, túl éhes (és ideges lesz hogy nem jön elég gyorsan), fájhat a hasa. Ha csak naponta egy-két alkalommal fordul elő, én nem használnék miatta bimbóvédőt, mert aztán meg esetleg már máshogy nem tud majd enni. Mikor elalszik evés közben (de még nem lakott jól szerinted), piszkáld kicsit, előfordul hogy beválik. De ha mégsem, akkor is kitartás, néhány hét múlva már elég erős lesz, hogy eleget egyen elalvás előtt!
2016. jan. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha gyarapszik, akkor nincs nagy gond. Persze ha nem eszik eleget, akkor többször felkel, ez pedig az anyának nem jó. Figyelni kellene a súlygyarapodást, ha nem megfelelő, akkor a tejed tápértéke nem jó. Lehet, hogy a fáradtságtól átmenetileg nem megfelelő. Ilyenkor célszerű egy kis tápszert adni kiegészítésként, így kevesebbszer lesz fent, nem "szenved" annyit, így te megnyugszol és a tejed visszaáll rendes "minőségűre". Semmiképpen ne okold magadat, mert ideges leszel tőle és az még rosszabb a tejtermelés szempontjából, mint a kialvatlanság. A szénsavas víztől és a citrusféle fogyasztásától is lehet még.
2016. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 diana111 ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzez.

Mellre teszem, eszik, majd elkezdi rángatni a fejét, kiköpi-beveszi, ezt eljatsza egy párszor majd sír, és abbahagyja az evést. Közben pedig csapkod, feszeng. Eleinte arra gondoltam, hogy cumizavara van, aztán persze már az js megfordult a fejemben, hogy rossz a tejem, és lehet, hogy tapeszerezni kéne. Hála az égnek eddig nem jutottam el, időben beszéltem egy szoptatási tanacsadóval.

Mint kiderült amellett, hoby túltermel a mellem nagy a tejleadó reflexem (ez a kettő nem függ össze). A tej csak folyik a szájába, még akkor is, amikor éppen pihenne a szopival. Nem tud mit kezdeni a sok tejjel, és ez fusztrálja. Ezért van az, hogy amint leveszed mellről és leteszed, megnyugszik, nincs az a "fulladás" érzete.

Ha szopi közben gyakran köhög, kifolyik a szája szélén a sok tej, akkor szerinten ez lehet az oka.

Semmi esetre se add fel, mi jó hónapja küzdünk ezzel. Mostanra odáig jutottunk, hogy 5-8 perc alatt teleeszi magát és csak utána sír, de addigra jóllakott és jöhet a büfiztetés, stb...

Azt a tamácsot kaptam, hogy csökkentsem a tejmennyiségem (mert én fejem is) illetve úgy szoptadsak, hogy kicsit dőljek hátra és a babát húzzam a mellemre, ő legyen felül. így nem ömlik annyira a szájába.


Remélem tudtam segíteni

2016. febr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!