Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Jól csináltam? Lehet már...

Jól csináltam? Lehet már kevés neki csak a tej?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, anyatejes, több mint 8 kg. Pár napja kezdtem az almát kóstoltatni vele, szinte láttam rajta hogy örül neki , nem baj hogy 6 hónap előtt kezdtem, Szopizás már kB 2 óránként van.
2016. febr. 26. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem. Akkor kell kóstoltatni a gyerekkel, ha minden szempontból érett arra, hogy anyatejen kívül mást is egyen. Bár én egyetértek azzal, hogy ideális 6 hónapos korig kizárólag szoptatni, de a gyerekek nem tankönyv szerint érnek, és ha azt láttam volna a gyerekemen, hogy már mást is kíván, akkor nagyon kis mennyiségben megkínáltam volna, természetesen csakis szoptatás után, és sohasem helyette vagy előtte.


Ha a nyelvével nem kitolja a pépet, hanem behúzza és lenyeli, akkor egyértelműen kész fizikai értelemben a szilárd evésére. Ha örül is neki és kéri, akkor lelkileg sem fog ettől összetörni:). A székletét figyeld, a többiben kell ennyi rugalmasság.

2016. febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát a székletében voltak kis alma darabkák egyben, de nem köpi ki amit a szájába rakok, igaz nem mondom hogy nem jön ki semmi de elég könnyen etethető. Meg nevetett egész idő alatt míg ette, meg várta is.
2016. febr. 26. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Az normális, ha a hozzátáplálás elején még nem emésztődik meg az étel nagyobb része, a gyomornak idő kell, amíg ezt megszokja, pedig itt a lényeg a kóstoltatás, az újdonság bevezetése, nem az, hogy a szilárdtól/péptől lakjon jól vagy az táplálja elsősorban. Ez persze akkor igaz, ha nem váltasz még ki étkezést, csak ismerkedtek az új ételekkel.


Az is lehet, hogy pár napig érdekes lesz az alma, aztán újra csak anyatejet kér majd, figyeld őt, és ami nem ártalmas, és ő szeretné, igényli, az mehet nyugodtan (tehát nyilván nem paprikás csirke:)

2016. febr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint "nem pedig az", az előzőben a pedig szó rossz helyre került...
2016. febr. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 LadyLoss ***** válasza:

A gyümölcs nagy része víz, míg az anyatej táplálóbb. Szopi után kínáld az almával, hogy ne az értékesebb, táplálóbb tej elől vegye el a helyet a gyomrában.

Az hogy milyen gyakran szopik, az egyéni igénye minden babának és nem függ a súlyától vagy a korától. Ha nyűgös, a súlya stagnál vagy csökken, etetések között sokat sír, láthatólag éhes, akkor lehet arra gondolni hogy esetleg kevés neki a tej.

2016. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!