Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kéne etetnem a 4 napos...

Hogyan kéne etetnem a 4 napos babám?

Figyelt kérdés

Tejem van, de nem akar szopizni a pici, koraszülött, nehezen megy neki.

Nem tudom melyik jó, itt a kórházban mindenki mást mond:

1. Etessem 2 óránként. Ébresszem fel, pelenkacsere, utána cicire próbálom tenni, 40 percig, ha nem megy, 10-20 perc fejés, azt adjam neki pohárból, ha nincs meg 20-25 ml, kérjek hozzá tápszert és azt is adjam neki.

2. 3 óránként keltsem, egyen 25 ml tápszert, utána pelenkázzam és próbáljam ciciztetni.

3. Ugyanaz mint a 2-es, de ne keltsem, hanem magától ébredjen.


2016. ápr. 1. 13:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Igény szerint, így van. Ha látod, hogy enne, adj neki nyugodtan. Ha nehezen szívja, próbáld egy kicsit beindítani a tejet neki, csavargasd, nyomkodd a mellbimbódat, mielőtt mellre teszed, és picit nyomkodhatod is a melled evés közben, ha úgy érzed, nehezen jön. Nekem ezek váltak be, elég fáradékony volt a babám, 38+2-re született, 3150 grammal, és picit sárga is volt. Emiatt nekem is ébresztenem kellett (volna) őt, hogy folyamatosan kapjon folyadékot, 4 óránál több nem maradhatott volna ki a sárgasága miatt, de szerencsére ő kelt pontosan háromóránként. Ráadásul nekem az vált be, hogy nem etetés előtt tettem tisztába, hanem közben: hamar elaludt a cicin, pedig még alig evett. Ekkor átpelenkáztam, fölébredt, és tudta folytatni.


Én tápszert nem adnék neki, csak ha nem lenne elég a tej, és a szopi után éhes maradna.


De ahogy látod az én példámból is, tök máshogy csináltam, mint ahogy neked mondták, más meg megint máshogy. Szerintem próbálj a babádra hangolódni, érezni fogod, hogy nektek a jó. Ha úgy látod, etesd kétóránként, ha látod, hogy éberen alszik, úgy is mellre teheted, ha éhes, álmában is enni fog, ebben az én fiam is nagymester volt. :D A lényeg, hogy mindig a tej legyen az első, mert jóllakottan nem fog küzdeni a szopival, és elapad a tejed.

2016. ápr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!