Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan akadályozzam meg, hogy...

Hogyan akadályozzam meg, hogy elkapja a megfázást tőlem a 6 napos babám? Mi történik, ha elkapja?

Figyelt kérdés
Vettem Oscillococcinumot, C-vitamint, valami szopgató tablettát, de úgy tűnik nem hat. Nagyon félek, hogy elkapja tőlem. Volt valaki így? Mi történt a babával?
2016. jan. 18. 17:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

akkor beteg lesz, ne parázd túl. Szívod az orrát, veszel neki orrsprayt, ha rosszabb, akkor elviszed dokihoz.


Rengeteg kisbaba beteg, nem lesz esemmi gond. Képzeld el, egy csomónak van nagytesója, és komolyabb betegségeket is hazavisznek az oviból, suliból. No para

2016. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem tortenik semmi azon kivul, hogy o is meg lesz fazva.


Ha szoptatsz akkor valoszinu nem kapja el, mert a tested mar termeli az ellenanyagot ami atmegy a tejbe.

2016. jan. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Gyakran moss kezet, ennyit tudsz tenni, és persze lehetőleg ne tüsszents a baba arcába meg ne köhögj rá, de ezt úgyis tudod.

Ne aggódj ha elkapja akkor náthás lesz, szívni kell az orrát, ha esetleg lesz láza elviszed dokihoz, 1-2 hét és rendbe jön.


Első babánál még én is pánikoltam mikor először volt lázas, kb másfél évesen, szegény második babám pedig már 4 hónaposan 39 fokos lázas volt, 6 hónaposan egy elég durva influenzát kapott el, mindezeket a nagytesótól az oviból, de 1-2 hét és meggyógyulnak a gyerekek, hidd el!

2016. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
nekem 2 hónapos babám van, 2 hete jött haza a párom betegen munkából. nagyon féltem, hogy elkapja, főleg, hogy az én torkom is fájt pár nappal később. mi olyan " műtős maszkban " voltunk itthon egész nap, sőt még abban is aludtunk. gyógyszert is szedtünk, C-vitamint is és gyakran szellőztettünk. mégis elkapta sajnos. náthás és köhög. mi orvosnál is voltunk, első baba, aggódtunk. de semmi gyógyszert nem kapott, orrszívózni kell plusz C-vitamin cseppet kap.
2016. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Én is pár hete voltam beteg, lázzal ráadásul. Arra a 2+2 napra vettem fel maszkot (egyszerhasználatos, kapható a patikában), amit érdemes azért 3-6 óránként cserélni. És persze - minden orrfújás után alaposan moss kezet. A többi is fontos - sok vitamin, zöldség, gyümölcs.

Legfeljebb különben ő is náthás lesz, nem tragédia az sem. De nem is túl szerencsés. Az én babám 3 hétig volt náthás, amit a tetstvérétől kapott el 2 hónapja. Azért is vigyáztam most nagyon már. A Nasivin sem segített túl sokat, és azt nem is lehet, cask néhány napig használni.

2016. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%
6 napos volt a babám amikor hazajöttünk a kórházból, a férjem beteg volt, a babának semmi baja sem lett. Sőt, most se pedig nagyon fájt a torkom, 3,5 hónapos, pedig már nem is tudom szoptatni sajnos. Elvileg nem azonnal vesztik el az anyaméhben szerzett immunitásukat ráadásul a szoptatás miatt a védelmet is megkapja a baba ugyanúgy.
2016. jan. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!