Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tizedrészben szoptatott baba...

Tizedrészben szoptatott baba idegbeteg anyával vagy tápszeres kiegyensúlyozott anyával?

Figyelt kérdés

Érdemes kínlódni, ha nem megy? Már mindent kipróbáltam, 6-szor voltam szoptatási tanácsadóknál, homeopátia, tabletta, tea, sör, malátaital, gyümölcslé, szénhidrát, 2 mellszívót vettem, de folyamatosan apad a tejem, alig van már. A babám elutasítja a mellem, a lefejt anyatejet a tápszerrel szemben kibukja sokszor. Órákig bőgök, mindenki azt kérdezi szoptatom-e. Meg kár, hogy nem megy, próbálkozzunk.

Egy napig csak tápszereztem, olyan boldog voltam, nem volt kínlódás.


1 hónapos baba anyukája


2016. ápr. 25. 04:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%

Van olyan, akinek nem megy.. Azzal ne foglalkozz, hogy másik mit mondanak! Te tudod, hogy mindent megpróbáltál és ez a lényeg..

Felesleges ezen idegeskedni.. az idegességtől is elapadhat a tejed. Ha nincs, akkor nincs.. azt a keveset, amit le tudsz fejni, azt fejd le, de mellé adj neki tápszert, ha éhes.

2016. ápr. 25. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
60%

Ugy csinald ahkgy lelkileg jol erzed magad.

Ha el tudod fogadni buntudat nelkul, hogy te nem szoptatod, akkor ne szoptasd es masok okoskodasat is tanuld meg lepergetni (mar ha kapsz majd megjegyzest).

Ha bant a dolog, akkor talalj ki mas megoldast. Peldaul fejd le azt a keveset amit tudsz (mert az is nagyon ertekes!!!)es add a babadnak oda. Igy amit tudtal megtettel, csak ezt fogadd el es akkor nem lesz siras stb. reszedrol.


Nekem is keves (szinte semmi tejem nem volt a max. 70 ml, de inkabb alkalmankent 20-30 ml, még a sokadik honapban is:-() tejem volt.

En is mindent megprobaltam. Vegül en azzal egyeztem ki magamban, hogy elöször mellre tettem, aztan johetett csak a tapszer. Es a tapszert honapokig a szoptanít nevu (szerkezettel) adtam neki. Azaz bar tapszeres volt, nem klasszikus cumisuvegbol kapta.

7 honapos koraig szopizott. Aztan szepen maradt a tapszer es kezdodott a hozzataplalas.


Egy a lenyeg ne gorcsolj a szoptatason, mert attol csak neked es a babanak lesz rossz. Ha keves, keves, ha kibukja kibukja...most ez az idoszak van. Pihenj sokat, gyonyorkodj a babadnak, elvezd valahogy a helyzetet :-).

Sok sikert!

2016. ápr. 25. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

hagyd a francba, nem éri meg.

Kapjon tápszert, ha megkérdezik, szoptatod-e, mond, hogy persze, esetleg kérdezz vissza, valami hasonlóan intimet, hogy vegyék észre magukat.

2016. ápr. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
13%

Èn azt mondom èrdemes!!!!!

A korára kerültünk a kisfiammal születèsnapot után bègy nappal.Nappal m indult még a tejem ès 2,65 -ről lefogyott kèt kilóra ès besárgult.Minden szoptatást bejártam hozzá!!!!! Pedig vörösre nyomkodtam a kèt mellem tíz mili tejèrt! De ott kitartóan kèrtèk tőlem az ápolók .

Sose kellett a cici, megpróbáltam majd tápszer.másfèl hónap után jött az áttörès ! Egyből bekapta a cicim, fájt ahogy szívpgatta , de csak így indult be a tejem.

17 hónapos koráig szopott.szerintem tovább is szopott volna ha nem gyulladt volna a a mellem .most 28 hónapos de mèg mindig nem apadt el a tejem rendesen .



Szerintem megèri!

Ez ahogy írtad tèged is ugyanúgy zavar, ès a babának is fontos hogy kapjon anyatejet! Hagyj időt magatoknak.minden három óránkènt próbáld meg.Tedd sokszor a melledhez h meglegyen a kontakt. Hidd hogy l ha türelmes vagy nem idegeskedem sikerülni fog!!!! Ne add fel!


Sokat számít hogy ne a bolti tápszert kapja .A babád kiegyensúlyozottabb lesz ha szoptatod.Jobban ,ès hamarabb kifejlődik a beszèdkèszsèg kèszsègekkel is mivel a száj körüli izmokat ès a nyelvèt is használja.

2016. ápr. 25. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
20%
Csak van valami technikája annak, hogy elinduljon a tej. Két családtagom is kínlódott az első napokban. Volt egy néni a városunkban, a neve fogalom volt, kézről kézre adták a kismamák egymásnak, őt felfogadták. Lejárt a házhoz és valamilyen fejési technika után megindult a bőséges tejelválasztás. Egyik évekig szoptatott, a másik 9 hónapig. Keress szoptatási tanácsadót a környéketeken!
2016. ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
30%
Most olvasom, hogy túl vagy a tanácsadón:( Azt mondják, nagyon ritka az, hogy az első hónapokban nincs elég teje a mamának, de oka van, hogy miért nem sikerül. Keress másik, nevesebb tanácsadót! Ez az idegállapot, amiben most vagy, az meg végképp nem használ. De végső esetben tápszeren nevelt babák is felnőnek:) Nyugodj meg és kérj segítséget!
2016. ápr. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
www.szody.hu - Sződy Judit egy bájos szoptatási tanácsadó. A Vendég a háznál c. műsorban gyakran szerepel. Kérj tőle amailben tanácsot!Biztos segít.Olvashatsz is az oldalán okos dolgokat.
2016. ápr. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
84%

"Sokat számít hogy ne a bolti tápszert kapja .A babád kiegyensúlyozottabb lesz ha szoptatod."


Ezt honnan veszed? Mire alapozod, hogy a kiegyensúlyozottság a szoptatáson múlik?

2016. ápr. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Nagy butaság. Lányom sem szopizott,egyszerűen nem ment nekem és mégis bölcsiben,oviban is mondják,hogy kiegyensúlyozott. Sőt utcán is bárki aki látja,ok nélkül nincsenek hisztikitörései sem,pedig rettentő hisztis amúgy,de nem idegbeteg,ordibálós fajta.Nem sírós,nem anyámasszony katonája.Elesik,pityereg,kelj fel,menj tovább és megy is.

Nem KELL mindenáron szoptatni. Nekem nem ment,exem sokat bántott is miatta ha bármi okból vita volt.Én felírattam neki az anyatejet,eljártam érte,így 99%-ban anyatejes volt 7 hónapos koráig.Aztán a cumisüveget is elutasította 8 hónaposan már.

Neked és a kicsinek is nyugodt anya kell,ha ez tápszerrel megy,kapjon azt.Felnőttek a tápszeres gyermekek is. Lányom meg pl hiába kapta az anyatejet,bölcsibe semmi baja nem volt,de az ovi első fél évében MINDIG beteg volt. Szóval ennyit az anyatej immunrendszer erősítő hatásáról is.7 hetesen már átaludta az éjjelt is,egy áldás volt az egész. Nem tudom,ha cicis lett volna,akkor is így lenne-e. De most jön a kistesó és igen nagy a dilemma bennem,megpróbáljam-e. Szeretném végülis,de jobban félek attól,hogy majd emiatt sose alussza át az éjjelt,állandóan a cicin csüngene meg ilyesmik.És ha nem szoptatnám,én akkor is mennék el anyatejért neki.

2016. ápr. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
76%

Te magad is látod,hogy nem.megy!

Akkor ne vergődj vele! Ha meg megkérdezik,akkor mondd,hogy szoptatod,oszt kész!

Úgysincs hozzá senkinek semmi köze!

De most komolyan! Neked megéri az elmebaj,csak mert mások szerint jobb az anyatej és küszködnöd kéne még ezek után is???

Miért csináltok ebből presztizskérdést,nem értem! Inkább kínlódsz a gyerekkel együtt csak,hogy elmondhasd,hogy te szoptattad...

2016. ápr. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!