Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás hogyan? Hogyan kell...

Szoptatás hogyan? Hogyan kell elkezdeni, milyen érzés? Honnan tudod, hogy teljesen kifogyott az egyik mellbol a tej?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 29. 22:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én javaslom,hogy az első szoptatásnál kérj szakmai segítséget.

Sok kórházban csak oda viszik a babát,hogy tessék!Szoptass!Aztán lesz sok jajgató kismama hogy mennyire fáj!

Az a lényeg,hogy teljesen be kell tenni a szájába a bimbóudvart is de persze úgy,hogy az orrán azért kapjon levegőt.Ha megfelelően kapta be akkor csak az első pár szívás fáj egy kicsit.Így kevesebb az esély,hogy kisebesedik.Ha nem sikerül elsőre,le kell venni majd újra rátenni.Lehet érezni mikor "fogja a vaacum"

Egyébként nagyon jó érzés.Szoptatás közben ugyanaz a hormon szabadul fel az anya szervezetébe mint szex után.

Hangsúlyozom után!Tehát nem orgazmus érzés hanem az utána lévő jóleső kielégültség érzés.

Szoptatás után érdemes még fejni,persze nem a turicskolós módszert ajánlom hanem lehet kapni modern kézi fejőket.Jó találmány!

Ha azzal nem jön pár cseppnél több akkor kiürült.

Persze nem ürül ki igazán mert folyamatosan termelődik a tej.

2016. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elkezdeni? A szülőszobàn megmutatjàk. A baba szàjàba kell adni a mellbimbódat.

Mindenkinek màs,először szokatlan/kellemetlen/fàj aztàn bizsergő/furcsa stb. Nagyon egyéni.

Olyan nincs,hogy kifogy a tej ugyanis amìg cicizik a baba addig is folyamatosan termelődik. Ha a baba fàradt és nem akar màr annyira megdolgozni a tejért akkor kiköpködi és sìr ilyenkor àt kell tenni a màsikra,ahol a màr megtermelt tej ott van a ciciben és szinte ömlik érintésre is,aztàn ha megnyugodott akkor vissza az elsőre.

2016. ápr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1# azért ez ìgy nem igaz,hogy jó érzés,legalàbbis nem mindenkinek. Sőt...,màsodik gyereket szoptatom és fàj. Az elsővel is fàjt végig. És nem a bimbó,hanem az egész folyamat,ahogy érzem a tejcsatornàkat. Nagyon rossz,de ez van.
2016. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1-es nem értek veled egyet.

Nem az egész udvart kell beletenni a szàjába, bele sem férne... Az alsó részéből kell bekapnia- De egyébként elvileg tényleg negmutatjàk mikor először odaviszik a babát - jó esetben. Nekem a màsodiknál csak letették mellém és ki is ment a nővér, pedig nem tudta hogy van tapasztalatom.

Nem ürül ki teljesen a mell, ha màr nem úgy jön neki ahogy szeretné kiköpi és sír. Én nagyon nem szeretek szoptatni! Kb màsfél hónapig minden etetés végig fàjt, pedig jól volt mellre helyezve. Számomra kellemetlen érzés. Az a legjobb mikor valamiért ki kell venni a szàjàból (pl elaludt és mennél a dolgodra) de még nem akarja elengedni..

2016. ápr. 30. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
lll.hu - művelődj, hasznos.
2016. ápr. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

en ugy olvastam a nagykonyvben hogy eloszor rarakod az egyik melledre, azon legyen 25-30 percig (ha elalszik koznen fel kell ebreszteni gyengeden egyreszt hogy ne cicin aludjon masreszt h bofizzen majd) 25-30 perc alatt egy atlag baba kiurit egy mellett ha nem alszik el. utana atrakod a masijra még egy 10-15 percre, es a kovetkezo szopit azzal kezded amin kevesebbet volt. 2-3 orankent mellre tesed vagy ahanyszor jelzi h ehes. 3 honaposan mar 10-15 perc, 6 honaposan mar 5 perc alatt vegeznek egy mellel.


amikor feszul mert tele van, zsibbaod erzes kisereteben johet par csepp - ezt hivjak tejleado reflexnek. ha felsir a baba nekem azonnal csopogni kezdtek eleg vicces :) ilynekor valoban jo erzes ratenni a babat mert szinte majd szet durranak. es erzed ha kiurul: nem csopog, nem kemeny, puha es lottyedt lesz.


az elso par nap valoban kisebesedhet, kiszaradhat a bor a bimbon, erdemes kremet venni ra (nekem.a cseccsemosok a 100% tiszta lanolit ajanlottak) vagy barmilyen kremet ra a patikaba (lansinoh garmastan stb de a lanolin az alapanyaguk csak igy dragabbak...)


az elejen nagyon sokat szopiznak szinte ejjel nappal ez fontos a belovelles miatt. aztan majd par hetesen tobbnyire maguktol atallnak a 3 orankenti evesre na ilyenkor mar jobban ki lehet szurni mikor ehes, es csak olyankor cicire tenni, mert ha kozte is cicire teszed ugy jarsz mint en, akinek cicifuggo lett a babaja :) vagy mint a baratnom akinek még 1,5 evesen is cicifuggi:))

ha tul sok a tej es mar feszul a fajdalomtol es a baba megse keri mert mondjuk alszik - erdemes kifejni anynit hogy a fajdalom megszunjon nehoy mellgyulladast kapj mint en :( erre jo lehet ha megkered a korhazban h mutassak meg a kezi fejest, veszhelyzet esetere, vagy megjobb ha beszerzel egy kezi mellszivot. ugysem art ha fejsz le tartaleknak 3-4 decit a hutobe, lebetegethetsz es akkor gyogyszer mellett esetleg nem szoptatgatod vagy ha mas nem kesobb a fozelekebe belehet tenni.

szoptato pozokra van egy csomo video fent, a Parent Szulokepzonek van egy szoptatos videoja pl azt javaslom.

sebesedes ellen jo lehet a.bimbovedo, tobb meret van es tobb marka, csak szerencse kerdese melyik valik be, en is hasznaltam, nekem a Medela kozepese valt be.


es a korhazban a csecsemosok egyebkent mindezt elfogjak mondani (foleg ga jelzed h elso baba es segitsenek)


sikeres szoptatast kivanok:)

2016. ápr. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es.Bocs.Igazad van.Én abból indultam ki,hogy nekem átlagos mellem van kis mellbimbóval.Nyilván akinek hatalmas melle és mellbimbója van azt nem tudja bekapni.

Pontosítok.Nekem akkor volt komfortos a szoptatás ha úgy volt a szájában ,hogy nem láttam a mellbimbóm.

2016. ápr. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

és én úgy kb. miért lettem lepontozva? nem volt elég részletes a válaszom? legközelebb igyekszem hosszabban írni...

6

2016. ápr. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, részemről a zöld pacsi ment...
2016. ápr. 30. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!