Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lesz valamilyen hátránya a...

Lesz valamilyen hátránya a tápszeres csecsemőknek?

Figyelt kérdés
Gyógyszerszedés és egyéb nyomós okok miatt valószínűleg kénytelen leszek a tápszeres etetést választani, az anyatejes táplálás helyett. Tisztában vagyok azzal, hogy fontos az anyatej, lehet, hogy szereznék is anyatejet más anyáktól, bár ennek a tisztaságáról nem vagyok teljesen meggyőződve. A kérdést azért írtam ki, mert nekem döntenem kell erről, tehát nem arról van szó, hogy pl. nincs tejem, illetve nem is tartunk ott, hogy egyáltalán kiderüljön, hogy van-e tej, vagy nincs, de feltételezem lenne, csak a gyógyszer mellékhatások miatt nem akarom, hogy baja legyen a gyermekemnek.

2016. máj. 7. 13:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
Nem ideális, de pont az ilyen esetekre találták ki a tápszert.
2016. máj. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
46%

Nem lesz. A mai tápszerek már szinte tökéletesen utánozzák az anyatejet, illetve az anyai szervezetben esetlegesen megjelenő méreganyagok sincsenek benne (nem mindenkinél fordul elő méreganyag, de aki nagyon úgy táplálkozik, ott igen).


A lányom a kezdetektől tápszeres és beteg sem volt egészen addig, míg közösségbe nem került. Utána is csak a szokásos légúti dolgok, de ezen a gyerekek döntő többsége átesik, függetlenül attól, hogy mivel táplálták.


Sőt, jómagam is tápszeres gyerek voltam, akkoriban még nem is voltak olyan jó minőségűek, mint ma. Ha 30+ éves koromig nem derült ki, hogy valami bajom lenne, feltételezhetően nem fog már.

Egyetlen allergiám van: az erős UV sugárzásra, de az genetika, extrém fehér bőröm van.

2016. máj. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Egyetlen dolog hiányzik a tápszerből, és ezek az anyai immunanyagok. Ezek azok ellen a betegségek ellen védenek, amik ellen a picik még a koruk miatt nem olthatók. Tehát a fejlődést nem befolyásolja, de elkaphat olyan betegségeket, amiket az anyatejes babák nem.

Ha tudsz szerezni, legalább az első három hónapban próbálj majd meg más anyától anyatejet szerezni.

2016. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2016. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
12%
2016. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

5 Érdekes dolog, hogy egy rezidens ír cikket a témában, remélem legalább nagy korában majd nődoki lesz belőle és nem mondjuk szemész. Egy ilyen véleményt nem tudok komolyan venni.

De összességében is azt látom, hogy vannak a teljes mértékben anyatej-hívők és azok, akik szerint egyáltalán nem fontos az anyatej, emiatt tudok nehezen dönteni a témában. Gyógyszer nélkül komoly fájdalmaim lennének, tehát abba lehet hagyni (nagyon nehezen), de akkor azzal is számolnom kell, hogy állandó fájdalmak mellett kell ellátnom a gyereket.

2016. máj. 7. 13:36
 7/26 anonim ***** válasza:
56%
Nos, először el kéne olvasni és utána ítélkezni: lehet, hogy rezidens, de nem a magánvéleményét írta meg, hanem friss orvosi eredményeket összegez. Nagy különbség. Csak a rezidensek ezek szerint még olvasnak és tanulnak, aki húsz éve orvos legtöbbször csak hátra dől.
2016. máj. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
7 Beleolvastam, nem lehet megfogni a gyógyszerlobbi, tápszerlobbi szavakkal, nem szeretem az összeesküvés-elméleteket. És nem nagyon találok megbízható kutatásokat a témában. Ettől függetlenül köszönöm a választ.
2016. máj. 7. 13:44
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ne a gyakoris anyukáktól akarj erre választ kapni. Nyilván akinek tápszeres a gyereke az azt mondja hogy nem lesz semmi baja, akinek meg anyatejes az mást mond.

Nyilván az anyatej jobb, mint a tápszer, ez nem vita tárgya szerintem, de a te esetedben a gyógyszerszedés miatt kénytelen leszel a tápszert választani, vannak ilyen esetek amikor ez van, ezért ne emészd magad, a tápszeres baba is ugyanúgy felnő, mint az anyatejes. Azért ha tudsz anyatejet szerezni legalább az első pár hónapban, azt mindenképp tedd meg!

2016. máj. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%

Én azt javaslom Neked, hogy keress fel egy ibclc-s szoptatási tanácsadót, és mondd meg, hogy milyen gyógyszert kell szedned, és hogy annak van-e kockázata a babára nézve.

Nagyon sok szakorvos ugyanis nem jár ennek utána, csak egyből rávágja, hogy "nem lehet szoptatni" x gyógyszer mellett.

Én is így jártam, a szakorvos elhajtott azzal, hogy "gondoljam át, hogy meg akarok-e gyógyulni, vagy szoptatni akarok". Ha ebbe beletörődök egyből, akkor nem szoptattam volna.

A fent említett szakemberek segítettek megtalálni a megfelelő gyógyszert, aminek a hatása számomra is jó volt, és a babámnak sem lett baja tőle.

Mert az tény, hogy a gyógyszerek hatóanyagai átmennek az anyatejbe, csak azt felejtik el sokszor, hogy esetleg nem ártalmas a babára.

Én utána konzultáltam a gyerekorvossal is, aki szintén utána nézett és rábólintott, szóval megéri a fáradság.


Persze minden az alapbetegségedtől függ, de gondolom a terhesség alatt sem szedhetted a szokásos dolgokat, bizonyos szempontból az "veszélyesebb időszak", mint a szoptatás.

2016. máj. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!