Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyukák, mennyire vagytok...

Anyukák, mennyire vagytok szégyenlősek szoptatás közben?

Figyelt kérdés

Például ha buszon vagy villamoson, parkban, plázában jön el az idő vagy akarja a baba, akkor szoptattok? Ha valaki oda-oda pillant(korra nemre való tekintet van,vagy mindegy?), azt rossz néven veszitek?


Egy kíváncsi,de látszólag szemérmes szempár alatti óvatos mosolyt pozitív megerősítésnek tartotok, vagy ellenszenvesnek?


Kérem kört is írjatok, és hogy hány gyermeketek van. Köszönöm



2016. máj. 11. 19:29
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
56%

Ne haragudj kérdező, de nem vagyok kíváncsi egy kicsapott csöcsre! Elárulom a szex is a világ legtermészetesebb dolga mégsem csinálom mások előtt. Leírtam, hogy egy kendő alatt szoptatást egyáltalán nem tartok gáznak, de egy premierben levágott "ciciztetést" igen!...

Ez sem bántás:

Aki nyilvánosan szoptat és lesi a reakciókat (pont úgy, ahogy te a kérdésedben leírtad), na az sem százas :D

Na meg ha valakinek villamoson jut eszébe, hát az baromi igényes lehet....

2016. máj. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 A kérdező kommentje:
Sajnálom,számomra az ilyen hozzáállás korlátoltságot jelent
2016. máj. 12. 15:12
 43/50 anonim ***** válasza:
74%

"Elég furcsa, hogy taszított. A világ egyik legszebb, legkedvesebb dolga a szoptatás. Szerintem természetellenes,ha valaki viszojog tőle. Akit zavar a látvány/tény/tudat, azzal valami lelki zűr van! És ez nem bántás."


Ne legyen már furcsa kérlek, ha valaki taszít egy kirakott mell látványa. És aki a plakátokkal, reklámokkal példálózik, ott is zavaróak a fedetlen testrészek, de élőben, elvileg kulturált emberektől még visszataszítóbb.


Sajnos nem egyszer láttam már, hogy az anyuka még véletlenül sem takarta el magát szoptatás közben, és csak úgy cuppogott a pici...


Nem azzal van a baj, hogy ha valakinek MUSZÁJ nyilvánosan szoptatnia, mert pl. hivatalban várakozik vagy 5 órás buszúton ül, hanem azzal, aki úton-útfélen neki áll, mert úgy gondolja nem zavar senkit, de közben igen, a nagytöbbséget zavarja. Nyilván senki nem fog odamenni és szólni, de akárhány emberrel beszélek erről a témáról kb. minden 10. anyuka van úgy, hogy mindegy, amúgy meg korosztálytól függetlenül mindenki visszásnak tartja.


Természetesnek természetes dolog, csak éppen egy személyes, intim esemény, amit nem kellene megosztani a külvilággal, ha nem muszáj.

2016. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pedig kedves kérdező, a te szélsőséges hozzáállásod közönségességről árulkodik....Értelmes ember az ilyet diszkréten intézi, mert ilyet is lehet ám! Csak egy textilpelus kell hozzá...Mindegy kár is neked magyarázni, de aki kérdést tesz fel, számítson olyan válaszokra is, melyek nem az Ő véleményét tükrözik.
2016. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:
Rendben, értem. Bár én nem kérdeztem végig az ismerőseimet, de nem hiszem h igazad lenne abban, hogy a nagytöbbségnek visszás~
2016. máj. 12. 22:55
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

Még a kérdésre érkezett válaszokból is kitűnik, hogy maguk a szoptató édesanyák kb. 70-80%-a is helytelennek tartja a szándékosan nyilvános helyen való szoptatást. Akkor szerinted az, aki mégcsak átérezni sem tudja mit jelent szoptatni, szerinted hogy viszonyul hozzá?


Egy gyerek, kamasz, férfi annyit fog fel ebből, hogy valaki kicsapja a mellét és ráteszi a babát. És sajnos sokan nem használnak kendőt.


Egy édesanya tudja, hogy néha nem lehet elkerülni szabadtéren, mert ha 2 órája úton van és üvölt a gyerek, bizony nincs mit tenni. De egy idegen ezt nem érti, és valószínűleg nem is kíváncsi a testedre.

2016. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
74%

Két gondolatom van még:


1) A legtöbb válaszadónak, akik negatívan értékelik a nyilvános helyen való szoptatást, az az "indoka", hogy kiteszik a mellüket az anyák mindenki láttára (ráadásul "kicsapják", meg hasonlók). Megértem, hogy ez zavar másokat.

De vajon a diszkrét szoptatással mégis mi a baj?

A DISZKRÉTnek az a lényege, hogy az anya testéből nem látszik semmi akció közben. Akkor az miért bántja bárkinek is a szemét?

Arról nem is beszélve, hogy egyes nők (nevezzük őket pipiknek) baba és szoptatás nélkül a nyári időszakban úgy mászkálnak, hogy több látszik a mellükből, mint egy szoptató anyának. (Pl. a melltartó nélkül fehér pólóban virítanak, vagy a hasig lehúzódó dekoltázzsal és még sorolhatnám, de szerintem mindenki látott már ehhez hasonlót...)


2) Azt az indokot, hogy "azért nem szoptatok nyilvánosan, mert tekintettel vagyok másokra" egyáltalán nem tudom elfogadni.

Akik nyilvánosan dohányoznak, azok tekintettel vannak másokra?

Ha látok egy szoptató anyát, akkor minden fáradság nélkül megtehetem, hogy az első pillantás után, amikor észlelem, hogy mi történik, nem nézek oda többet.

Amikor mellettem dohányzik valaki (ugyanarra megy az utcán, mint én, a füst jön az arcomba, lehagyni nem tudom, mert ugyanolyan tempóval megy a szűk járdán mint én, megállni nincs időm), akkor esélyem sincs tiszta levegőt szívni percekig.

(És akkor nem szóltam az anyukákról-apukákról, akik ugyan kimennek a játszótéri kerítés külső részére dohányozni, de a légtér sajna ugyanaz, ezzel az erővel bent is szívhatná, ahogy a minap egy nagymama meg is tette ezt...)


Nem beszélve arról, hogy a gyerekem jól-léte fontosabb, mint hogy idegeneket megóvjak egy "nem létező látvány" kellemetlenségétől.

2016. máj. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
64%

Elég furcsa, hogy taszított. A világ egyik legszebb, legkedvesebb dolga a szoptatás. Szerintem természetellenes,ha valaki viszojog tőle. Akit zavar a látvány/tény/tudat, azzal valami lelki zűr van! - kedves, amíg nem úgy csinálja, hogy kib.x.s.za a mellét mindenki szeme láttára, hanem elvonul, letakar, szoptasson, pont nem érdekel.


De mikor provokatívan műveli (csöcskicsapás), és büszke tekintet, hogy ő mekkora sztár, na AZ hányinger, kedvem lenne képen törölni.


Egyébként buszon, bkv-n normális ember nem is eszik, így nem is szoptat - meg a higiéné sem a legtutibb.

2016. máj. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
34%

"Akik nyilvánosan dohányoznak, azok tekintettel vannak másokra?

Ha látok egy szoptató anyát, akkor minden fáradság nélkül megtehetem, hogy az első pillantás után, amikor észlelem, hogy mi történik, nem nézek oda többet. "


Ez most olyan érvelés, hogy ha más nincs tekintettel rám, én sem leszek tekintettel másokra?


Miért? Mire jó ez a mentalitás. ÉN tekintettel vagyok másokra, mert nem akarok ilyen lenni, és kész.


Vannak dohányzók, akik szintén félrevonulnak, sőt a többség ilyen szerintem, főleg mióta sok helyen tilos. Nekem nem baj, ha valaki nyilvánosan szoptat, de akkor félreeső helyen tegye (a babának is a csend, nyugalom az igénye, nem a nyilvánosság és a nyüzsgés), ne mindenki előtt.

2016. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
81%

A babának az anyamell az igénye, és tök mindegy neki, azon kívül ki van még ott. Értem ezt arra az esetre, amikor tényleg ÉHES vagy SZOMJAS, és nem arra, mikor 5-8 hónapos kor körül jellemzően minden másra figyel inkább, mert lekötik a dolgok már.


A hasonlatot pedig nem úgy értettem, hogy nem akarok tekintettel lenni másokra, hanem hoztam egy példát, hogy mennyivel "rosszabb" dolgok vannak a nyilvános szoptatásnál, ami még káros is az egészségre.

Attól senkinek semmi baja nem lesz, hogy meglátja, hogy "aha, ott egy szoptató anya", és többet nem néz oda.


Szerintem sokkal rosszabb látvány, amikor egy sétáló kutya végterméket ürít. Ugyanaz a helyzet. Odanézel, megpillantod mit csinál, és többet nem nézel oda. Ennyi.

Vagy egy részeg odahányik a házfalra, vagy még sorolhatnám, hogy miket látni az utcán.


Irtóra fel van fújva ez a dolog.

2016. máj. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!