Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumisüveg szoptatás mellett?

Cumisüveg szoptatás mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tapasztalataitokat kérdezném. Feltétlenül szoptatni szeretném a kisfiam. De azt beszéltük az apukájával, hogy ő is szeretné etetni, cumisüvegből. Azt tervezzük, hogy én csak szoptatom, sosem adok neki enni cumisüvegből. Ő pedig cumisüvegből ad neki majd anyatejet.

Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Okozhat ez zavart a babánál?

Arra gondoltunk, hogy a baba így a cumisüveget csak az apjához fogja kötni, így tőlem gond nélkül el fogja fogadni a cicit. Viszont nincs ezzel kapcsolatos tapasztalatunk.



2016. jún. 30. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az elején a babák nagyon fáradékonyak, a szopi még nehezen megy nekik. Ha abban a kényes időszakban kap cumit, amíg nem megy nekik rutinból a jóllakás mellről, akkor bizony jó eséllyel előfordulhat, hogy a könnyebbik utat választják... Egy rutinosan szopó babát már nem fog összezavarni jó eséllyel.


Én azt tanácsolom, hogy addig, míg nem látod, hogy a kicsi egy szuszra, elalvás, elkábulás nélkül jól tud lakni, ne kapjon rendszeresen cumit! Ez kb. 2-3 hónapos korára várható. Apa addig bírja ki, felnőtt ember, fel kell fognia, hogy a gyerek nem azért van, hogy babásat játsszunk vele. A gyerek érdeke, hogy minél tovább kaphassa az anyatejet, annak pedig alapvető feltétele, hogy megtanuljon hatékonyan szopni. Ha van négy hetes korában egy orvosi vizited, akkor kapjon cumisüvegből tejet, de ne legyen rendszeres. Egy alkalomtól még talán nem lesz gond, és hát szükség nagy úr.

2016. jún. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
én az egyik ikerlányomat nem tudtam egyből szoptatni, két kilós picike volt, nem tudott rámcsatlakozni :) ő 3 hétig üvegből kapta az anyatejet (apuka etette sokszor), aztán egyszer csak sikerült, onnantól meg vi8sszatértünk a szoptatásra. semmilyen zavart nem okozott nála.
2016. júl. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!