Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Úgy néz ki, hogy újra babát...

Úgy néz ki, hogy újra babát várok, de egy éves kislányom még naponta kétszer (reggel-este) szopizik. Szükséges-e őt az új pocaklakó miatt elválasztanom, és ha igen, akkor hogyan? Ki hogy csinálta hasonló esetben?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 20 hós a lányom és 26 hetes kismama vagyok. Leánykám még mindig szopizik napi kétszer, meg éjjel is egyszer. Sokáig nem volt semmi gond, simán szoptattam, mostanra viszont a tej kezd átalakulni az új pici igényeihez - ez teljesen természetes folyamat. Igen ám, de a lányom még így is szopizik, csak immáron nincs elég, ami van, az is előtejszerű. Úgy oldottuk meg a kérdést, hogy cumisüvegben - amit soha nem fogadott el eddig - kap tejet, majd ha azt megitta, jöhet a cici. Pohárból nem ugyanaz, bár már 6 hósan szépen ivott belőle, de itt most a szopási igény kielégítéséről szól a dolog, s nem nagyon láttam más megoldást. De szépen elfogadta, reggel már nem kér csak "cucut", azaz cumisüvegben tejet, délutáni alvásához cucu után cici van, ugyanez este, illetve éjjel, ha felébred. Nekünk bevált.

A dokik nagy többsége ugyan ellenzi, merthogy a szoptatás koraszülést okozhat, de egészséges terhességnél ettől nem kell tartani. Ha mégis gondot okozna nálad, azt úgyis érezni fogod.

Több barátnőm is van, aki végig szoptatott várandósság alatt, egyiküknél sem volt gond. Nálunk sincs eddig. Ha továbbra is cicibajnok marad a lányom, akár a kettőt együtt is szoptatom, láttam erre is élő példát, működik.

Boldog babavárást és minden jót!

2010. ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat! :) Minden jót neked is!
2010. ápr. 14. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!