Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Terhesség alatt magas cukorszi...

Terhesség alatt magas cukorszint szülés után is fenn áll, most szoptatás alatt is kell vigyáznom erre?

Figyelt kérdés
csak a terheléses cukor volt magas 8,7 amúgy normális.
2008. szept. 27. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt még azért nem mondanám vészesen magasnak.Általában sok kismamánál van ez a terhességi cukor, ami szülés után visszaáll.Ha aggódsz emiatt akkor nézess egy vércukrot, de sztem nincs semmi gond.
2008. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 8 volt a terhelésem,de szülés után a 6 hetes kontrollra mikor visszamentem az orvosomhoz már adta is a cukorterheléshez a papírokat.Ugyan úgy megcsinálták a terhelést(2,7 lett)és így nem kell csak évente egyszer megnézetnem ,h rendben van-e a cukrom.A dietetikust kellene megkérdezned,h mi legyen.Szoptatás alatt nem szabad diétázni.
2008. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 7-8 között volt a cukrom, már nem is emlékszem... A dietetikus azt mondta, szülés után 6 hétig érdemes tartani a diétát, majd fokozatosan visszaállni a normál étrendre, és szülés után 3 hónappal visszamenni egy ellenőrzésre, csinálnak megint egy terhelést, és abból meglátszik a további.

Én nem tartottam szülés után a diétát, a cukrom sem volt még alkalmam azóta megérni, de kiváncsi vagyok. A dietetikára tervezek visszamenni, de nem egyszerű időponthoz jutni:-)

Szerintem nem kell igazán komolyan diétázni, én sem vagyok rosszul, a babám csodásan fejlődik, de ha gondolok, kicsit figyelj oda. A továbbiakat dietetikussal kell megbeszélend.

2008. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!