Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fejési és tejcsi problémák....

Fejési és tejcsi problémák. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Császárral szültem, koraszülött, kis súlyú lett a babám.Mivel még inkubátorban van nem szoptathatok ezért már 3 hete fejem neki a tejcsit.Viszont az a problémám egyrészt hogy kevés a tej pedig iszok tejszaporító teát, szedek homeopátiás bogyót, zabkekszet eszem, több mint 3 liter folyadèkot iszom, kőménymagleves levét iszom minden nap.Tehát egyes probléma hogy kevés a tej, kettes probléma hogy még ami van azt sem tudom normálisan kifejni. Fejek legalább 40 percet alig jön általában valami max. 15-18 mili (kórházban vagyunk úgyhogy időre kell a tej) aztán a fejés befejezése után 5-10 perccel mikor már elpakolok stb. el kezd folyni a tejcsi és még így általában kijön 20 mili.Szóval nem értem hogy miért van ez...ha fejek nem jön, utána meg megindul (persze akkor mikor a babám már megkapta a tápszerrel pótolt adagot) Lansinoh kézi mellszívót használok egyébként.Próbáltam már a philips aventet, meg a mam-os mellszívót is de nem jöttek be.


Kérlek segítsetek, mit tegyek hogy a fent leírt problémákat kiküszöböljem?


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!!!



2016. júl. 8. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem tejszaporításra egyed7l a sör jött be ( persze alkohol mentes)

Fejni pedig próbálj úgy h nem csak akkor mikor jön az etetés idő, hanem egész nap. Akiknek nem indul még a tej általában az hozzá még h mindig ciciztetnek. Egész nap fejd magad, h beinduljon!!!

Sok sikert!

2016. júl. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A karamalz sört én is nagyon ajánlom!

A kórhában nincs tanácsadó aki tud segíteni? Kézzel fejsz vagy géppel?

2016. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi most látom, hogy írtad, hogy már több félét próbáltál :(

Akkor mindenképp a tanácsadót javaslom, illetve pröbáld ki a "szaporító fejést": 7perc egyik 7 perc másik, aztán 5-5, 3-3, 1-1 percig váltott mellböl...

2016. júl. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, az idegesség erősen gátolja a tejkiválasztást. Amikor fejni kezdesz, mindig tedd ki magad elé a baba fotóját, ez segít beindítani a tejleadó reflexet.


A mellszívás kapcsán kérj meg egy tapasztalt anyukát vagy egy csecsemőst, hogy nézze meg, jól tartod-e. A saját tapasztalatom az, hogy csak egyetlen állásban jön tej (a mellbimbót nem húzhatja a mellszívó se felfelé, se lefelé, olyan, mintha belül "megtörne a slag", elzáródik a tej útja kifelé). Ha pedig így sem megy, a kórházban mindig van elektromos mellszívó, azzal garantált a siker.

2016. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A sört is iszom amit javasoltatok napi 2 dobozzal. A babóval egy szobában vagyok tehát fejés közben látom.A kórházi védőnőt kértem hogy segítsen de azt mondta nem tud vele mit csinálni meleg zuhányt, meg masszírozást javasolt.
2016. júl. 8. 17:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg kellene probalnod szerezni egy gepi szivot. Nekem pl pont a lansinoj ketfejes elektromos mellszivom van. Van rajta stimulalo, es fejesi fazis is. 10 perc alatt 1,5-2 dlt siman kifejek, mig a kezivel csak szenvedtem. Kerdezz ra a kh.ban, hatha tudnak adni valami elektromosat kiprobalasra.
2016. júl. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hatalmas különbség van mellszívó és mellszívó között. Kézivel nekem kb harmad annyi tejem van mint gépivel. Mindkét gyerkőcömnél medela mini electricet használtam( használok). Anyatejadó vagyok így. Kb 30.000 ft újonnan egy ilyen mellszívó, de nekem megéri, így legalább abyatejes a babám, mert szoptatni nem tudom. Lansinoh elektromosa nem vált be nekem.
2016. júl. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szoktad masszírozni a melledet fejés közben???én is fejtem a melleimet egy hétig voltunk kórházban és mielőtt neki álltam fejni jó meleg vízzel lemostam sőt öblögettem közben masszíroztam kicsit.majd mielőtt a mellszívót elkezdtem volna használni előtte jó alaposan fentről lefele körkörös mozdulatokkal átmasszíroztam az egész mellemet és 40-60 miliket tudtam lefejni
2016. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!