Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt gond a szoptatással annak?

Volt gond a szoptatással annak?

Figyelt kérdés

Akinek önértékelési problémái vannak, a mellével kapcsolatban?

7 hónapos terhes vagyok és nálam most ez a helyzet, hogy nem szeretném ezt végig vinni. Szeretnék tanácsot kérni. És nem vitát fakasztani. Köszönöm.


2010. ápr. 16. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltettem a melleim szépségét,sőt igazából sosem láttam őket elég szépnek, nem akartam, hogy mégjobban elégedetlen legyek velük. Aztán megszületett a kisfiam, és eszem ágában sem volt, hogy ne szoptassam. Még most is szopik, 15 hónapos, és mostanra úgy gondolom, a melleim nagyon szépek!!! :)
2010. ápr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet hogy nálam is ezek vannak. Alapból kicsik. Utálom őket, és nem szeretném ennél jobban utálni. Azon törtem a fejem hogy megpróbálom és utána megyek plasztikázni ha rossz lesz a végeredmény.
2010. ápr. 16. 13:03
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi, hogy valaszolok, mert nekem nem voltak problemaim a mellemmel szoptatas elott, de meg ha lettek volna sem jutott volna eszembe nem szoptatni a kisfiamat. Majd meglatod, hogy amikor eloszor a karodban tartod a babadat, minden at fog ertekelodni, es ami korabban problemat jelentett, es sokat foglalkoztatott az hatterbe fog szorulni es az lesz az elso, hogy a babadnak mindent meg tudj adni, amire szuksege van. Az anyatej nagyon fontos a baba szamara, es ha megteheted es van eleg tejed, akkor ne foglalkozz a melleiddel, csak azzal, hogy minel tovabb szoptasd a kicsit, hogy egeszseges legyen. Amugy nekem szep melleim voltak szoptatas elott, most viszont felig ures tejes zacskohoz hasonlitanak leginkabb, de a kisfiam 21 hos, es meg estenkent szopik, es nem bantam meg, hogy tejeszacskoim lettek. :))
2010. ápr. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is olyan pici alapjáraton, hogy szinte nincs is! Úúúúgy örültem, hogy amikor megszületett a lányom akkora lett a cicim, mint a feje! Szóval azon túl, hogy szoptatni akartam, azért is jó volt, mert nagy volt a cicim 1 évig. Most a másodikat szoptatom, már 7 hónapja, mivel kevesebbet szopizik már, megy össze megint a cicim és kezdődnek az önértékelési gondok. Férjem nem bánja, de én utálom. Még egy gyerek nem lesz, úgyhogy én is plasztikán gondolkodok. Majd elkezdek gyűjteni, hátha pár év alatt összejön..
2010. ápr. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem meg az a helyzet, hogy nagy a cicim, de nem szép, sajna lóg(ott). Én úgy voltam vele, hogy le van sz@rva, hogy milyen lesz, a lényeg, hogy a gyereknek jó legyen. Szoptatok 22 hónapja. Kis túlzással térdig érnek a melleim, és nem lesz pénzem plasztikára, pedig jó lenne. Voltak ebből lelki problémáim, de a párom azt mondta, hogy ő így is szeret, nem zavarja, innentől kezdve nem izgat a dolog. Úgysem mutogatom senkinek, a melltartót meg már kitalálták, hála az égnek.
2010. ápr. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Amikor megszületett a fiam, majnem depressziós lettem. Fogalmam nem volt, hogy mit, hogyan kell csinálni, ellátni, mekkora felelősség. De belejöttem. Az elején annyira fájt a mellem, hogy nem akartam szoptatni. Azóta eltelt 3 hónap, szeret szopizni, és úgy látom, ez olyan erős kötelék kettönk között, ezt senki nem múlhatja felül. Amúgy kicsi melleim voltak, most szép nagyok, bár már egy kicsit megereszkedett, de érte megérte. Az ő egészsége a legfontosabb.
2010. ápr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha majd elkezded szoptatni a gyermekedet,(lehet fájni fog egy kicsit az elején)és megérzed ezt a semmihez sem hasonlítható érzést,semmi nem fog érdekelni,szerintem.Annyira csodálatos dolog szoptatni,sosem gondoltam volna.Már előre rosszul vagyok a gondolattól,hogy egyszer vége lesz:-(

Szóval csak annyi,hogy Én imádom szoptatni a kicsimet,annyira jó összebújni,sokszor már alig várom,hogy éhes legyen.(és nem csak azért,mert majd kidurran a cicim:-))

Szóval ne aggódj,szerintem Veled is így lesz.Ja azt nem tudom hogy mi nem tetszik a ciciden,de ha kicsinek találod,még az is lehet,hogy megnő majd a szoptatásnál,és úgy is marad,ismerek sok anyukát,aki így járt.

2010. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is tartottam a szoptatástól, de nem is egyszerű dolog. De amikor ott fogja az ember, azt a kis szuszogót, nincs annál jobb érzés. Most kezd sajnos apadni a tejem, 2,5 hónap után és a sírás környékez, nagyon fog hiányozni, ha majd nem lesz tejcsim.
2010. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is alapból kicsik voltak. De legalább formásak. :) 13 hónapig szoptattam, előtte persze féltem, mi lesz ha nem lesz tejcsi, biztos azért, mert kicsik... De volt, elég, félévig csak szopizott a babám. Hát, most, hogy abbahagyta, szerintem kisebbek, és nem is olyan formásak, de ettől még a másodikat is fogom szoptatni, annyira eltörpül a szopizás mellett ez a probléma. A férjemet sem zavarja, de ha nagyon szörnyű lesz, majd max. plasztikáztatom (aminek alapban mondjuk ellene vagyok...:) ), elviszem a képeket, amik akkor készültek rólam, mikor szoptattam, hogy olyat szeretnék. :)))
2010. máj. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Nekem is kicsik voltak és nem is formásak.. Aztán a szülés körül már én is billegtem a tükör előtt nagy büszkén, hogy hú, ez már döfi! :D Utána jött a sok kínlódás, aggódás, hogy hogyan is kell (jól) szoptatni - de valamit mégis jól kellett csinálnom, mert végül is már 26 hónapja sikerül. Csakhát sajnos jelenleg még az eredetinél (75B) is kisebb vagyok, aminek annyira én sem örülök. A férjem ugyan alapból bőmell-párti, dehát nálam ez már eleve ki volt lőve, úgyhogy mondtam is neki, hogy "a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadok el". :D Szerencsére ma már jó kis push-up melltartókat lehet kapni, meghát ott a mágikus kés is (ha egyszer lesz annyi pénzem és rászánom magam). Szóval annyira nem érzem rémesnek a dolgot. Nem repesek, ha meglátom magam a tükörben - nade nem is nézegetem magam egész nap, úgyhogy csak emiatt én biztosan nem fogom hagyni, hogy rosszul érezzem magam! ;)

Vagy megszokjuk, hogy ebben a testben kell élnünk vagy teszünk azért, hogy másmilyen legyen (majd). De önmagunkat ne mossuk össze a gyerekkel. És főleg ne helyezzük a gyerek elé! Szoptatni csak most fogod tudni, de szupermelled még bármikor lehet az életben.

2010. máj. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!