Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapja szültem.1 hónapja...

3 hónapja szültem.1 hónapja nagyon hullik a hajam, alig merem megmosni, félek hogy megkopaszodok. Azt hallotam vashiány miatt van, de iszom a vastablettát és szedem az elevitet is mert szoptatok. Mit tudnék még tenni ellene?

Figyelt kérdés
2008. szept. 29. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A megoldást sajna én sem tudom. Most nekem is ezerrel hullik a hajam, de én úgy tudom, ez "normális". A hormonok miatt van és majd elmúlik. Sajna más szoptató anyuka is ezzel küszködik a környezetemben, így "nyugodt" vagyok.

Én nem teszek ellene semmit, a Gravdiát szedem még mindig.

2008. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes jelenség. Bizonyára tapasztaltad te is, hogy a terhesség alatt meg alig hullott ki valamennyi. Általában a szülés után 3 hónappal jelenkezik a probléma, akkor kezdenek visszaállni a hormonok. Állítólag csak az a felesleg hullik ki, aminek "nem terhes" állapotban addig is ki kellett volna, csak most egyszerre jelentkezik, és azért olyan ijesztő.

Szedj továbbra is valamilyen terhesvitamint. Nekem az vált be, hogy rövidre vágattam a hajam, de ezt persze nem mindenki szeretné. Ne aggódj, megoldódik magától.

2008. szept. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam valahol, hogy a haj raktározza a szervezet ásványi anyagait, szóval a fölösleg ott van. Azért természetes jelenség a szoptatás alatt, mert a tejhez ezeket felhasználja a szervezet, és a haj így halottá válik, és kihullik. Szerintem is szedd továbbra is a vitamint, és figyelj oda az étkezésedre, pl egyél sok olajos magot (kivéve dió és mogyoró az allergia miatt).
2008. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. szept. 29. 17:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, hogy nem inni, hanem enni a vastablettát. A pezsgőtabletták nem jók, mert pont a vas marad a pohár falán.
2008. szept. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!