Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás idején menstruáló...

Szoptatás idején menstruáló anyukák, járt már így valaki közületek?

Figyelt kérdés

Szülést követő első hónapban egyből menstruáltam, majd rákövetkező hónapban nem, a harmadik hónaptól kezdve azonban szintén volt mensim és onnantól kezdve minden hónapban van - egészen mostanáig. Mert most mintha kimaradt volna.


De furcsa módon a mensi előtti tejlecsökkenés jelentkezett! És amikor kb. vége kellett volna, hogy legyen a mensimnek, ugyanúgy visszaállt a tejem mennyisége, mintha menstuáltam volna!

Volt "mindjárt megjön érzésem" is, a szokásos görcsök (mindig van görcsölésem, premenstruációs tünetem), de vérzés nem!


Nőgyógyász nem tűnt aggódónak, azt mondta, meg van vastagodva a méhnyálkahártyám. Viszont azt nem mondta, hogy látna bárhol beágyazódott vagy be nem ágyazódott petét, pedig hüvelyi UH-val vizsgált. Elvileg akkor kellett volna látnia, nem? Hüvelyi UH-nál gondolom a monitor nemcsak a méhet mutatja, hanem a petefészkeket, petevezetőket is, nem?


Egyszerűen nem tudom, mi ez most? Nem volt peteérésem, emiatt kimaradt volna a menstruációm is? Vagy szoptatás alatt még annyi hormonális hatás éri az embert, hogy normálisnak mondható, ha hébe-hóba kimarad a vérzés? Vagy elhúzódhatott volna valami miatt az ovulációm, így még csak ezután várható a menstruációm megjötte?


Csináltam pár tesztet, de mind negatív, meg amilyen ritkán és "hatástalanul" voltunk együtt párommal mostanában, ebből szinte fixre mondható, hogy gyermek nem foganhatott, tehát terhességet kizárnám.



2016. aug. 11. 09:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt előfordul h kimarad.Nem gond
2016. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!