Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden nap fogadalmat teszek...

Minden nap fogadalmat teszek magamnak, hogy nem fogom vagdosni magam, mégsem sikerül betartani, és miután végeztem ismét bűntudatom van. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

2014. máj. 29. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Arra tegyél fogadalmat, hogy segítséget kérsz, ez pszichés probléma. Pszichológushoz kéne járnod. Ezt a problémát nem takargatni kell, hanem felvállalni legalább a szüleid előtt, és reméljük nem bagatellizálják el!
2014. máj. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Kerüld el az éles tárgyakat, nélkülük nem tudod vagdosni magad.


Továbbá: mikre nem marad időd.. látod ez azért van mert nem mész edzeni minden nap. Ha edzésen lennél (suli után) akkor nem csinálnál hülyeségeket.

2014. máj. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Függő vagy és ez a legrosszabb. Tudom, sokáig én is az voltam. Szívesen segítenék Neked.
2014. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeress, csak az gyógyitja a depressziót és hoz boldogságot, reményt, bizalmat, hitet és tudást, az emberek is csak akkor szerethetnek ha boldog vagy és a pszichológus ennek komplex folyamatát segit megközeliteni.
2014. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha meg nem tudsz szeretni, és a pszichomókus nem vált be akkor szerezz olyan tudást és keress olyan dolgokat, lelki szivbéli dolgokat, napfényt, bármit amit szeretsz és nem okoz lelkiismeretfurdalást.

Ha belátod a dolgokat enyhül a gyülölet és szomorúság és megjelenik a tudás ami megtanit bizni, szeretni, megbocsátani, boldognak és erősnek lenni, és végül megnyugodni és boldognak lenni, nem félni.

2014. máj. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Keress jó zenéket és menj egy nagyobb erdőbe, napsütésben, tarts ott egy szomoru epizódot és megbánásokat, sztem kezd ezzel a fogadalmat hogy kerülöd a rosszat és keresed a jót, és akkor nagyobb eséllyel sikerül ebböl valahogy kikerülni.
2014. máj. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem hittem sose semmibe, eztán se fogok...pláne nem kitalált dolgokban
2014. máj. 29. 21:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Hmm, egyfelől honnan tudod mi kitalált és mi nem? Taníts mester!


Másfelől, nem mi szenvedünk hanem te. Legyen már benned annyi RACIONALITÁS, hogy legalább feltételezed hogy te csinálsz sz.arul valamit ha ilyen ilyen pszichés gondjaid vannak. Ha meg te csinálsz sz.arul valamit, akkor nem biztos hogy te vagy olyan pozícióban hogy el tudd dönteni miben érdemes hinni, mi VALÓS és mi KITALÁLT :D


Szerintem nézz David Icke-ot. Lehet végülis inkább kinyírod majd magad miatta, de szerintem inkább segítene.

2014. máj. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

a vágás pszichológiai értelemben vett függőséget alakít ki, ezt értsd meg elsősorban. Mivel sok "kellemes" érzetet okozó anyag endorfin pl. szabadul fel egy ilyen sérülésnél lelkileg is jobban érzi magát tőle az ember. Ezért aztán újra és újra visszatér ehhez a tetthez, bár meglehet, hogy idővel egyre nagyobb "dózisokra" lesz szüksége. Le lehet egyről a kettőre állni, de nem ajánlom. Én azt nagyon megszenvedtem és megbántam, fokozatosan kellett volna... Meg kell találni a lelki fájdalom okát, és sokszor nem megy egyedül. vannak jó tb-s pszichológusok is. ne vádold magad, mert azzal csak a kört zárod be magad körül. ne engedd azt se, hogy a sztereotípiák beszorítsanak és emiatt ne keress segítséget.

javaslom, hogy keress. addig is vigyázz a használt eszköz helyes tisztaságára, és a telefonod legyen közel + csak egy karon vágj egyszerre, hogy baj esetén a másikkal telefonálhass. Ügyelj a tisztaságra, és ne egyedül próbált abbahagyni.

2014. máj. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Tűzz ki magad elé egy célt, amiért abba hagyod ezt. Egy ismerősömnek azt mondta a testvére, hogy ha befejezi ezt végleg, akkor csináltat neki egy tetoválást. És az ismerősöm olyan tetoválást csinaltatott, ami motiválja, és előre hajtja. Ez lehet egy szöveg, akár csak egy szó, vagy egy kép is :) Sok sikert a tovabblepeshez :)
2016. okt. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!