Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy elfogadja a...

Mit tegyek, hogy elfogadja a pótlást?

Figyelt kérdés
Pár napja nem hajlandó a babám meginni a pótlást a szopik után.Kell neki,mert mindig nagyon keveseket eszik,70gr-okat.De mikor közelitek felé a cumisüveggel,már ordit.Próbáltam pohárból,fecsivel,de igy sem jó.Nem hiszem,hogy jól van lakva.Beteg?2 hónapos egyébként,a lefejt tejet próbálom neki odaadni.
2010. ápr. 20. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nincs is szüksége pótlásra.

Hány kiló most a babád és mennyivel született?

(Az hogy nem adod cumisüveggel, egyébként jó dolog!)

2010. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként hízik? Ha igen, akkor minek neki a pótlás? A babád jobban tudja, mint te, hogy mennyi kell neki. Abból semmi jó nem sül ki, ha túleteted, csak evési problémái lesznek.


Majd meglátod.

2010. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószíű, hogy elég neki az a 0 , mit szoizik. Ha éhes lenne, nem éhezne direkt. Mennyit bír ki egy szopival? Ha 2-2,5 órát tűr vele, akkor biztosan jóllakott. Bízd rá, hogy mennyit szopik,ő jobban tudja, mint a mérleg:)
2010. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3100-al született,most 4700 gr.De én nem hiszem,hogy elég lenne egy 10 hetes babának,ha 50-70-80-akat szopik.Már rég meg kellene ennie min.100-120akat.Eddig nem is volt gond megette a pótlást,de pár napja nem .Ezt nem értem...
2010. ápr. 20. 13:35
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, 70g és nem 0..

Egyébként azt ugye tudod, hogy a babák se egyformák :)) Van, amelyik 70g-mal is szépen fejlődik, a másiknak ugyanehhez 100g kell.. Csupán annyról an szó, hogy mennyit hasznosít a megevett tejből a szervezete.

2010. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

első vagyok

A babád hetente átlagosan 177,7 grammot hízik, a babák átlagos heti hízása 100-150g, tehát "túlteljesít".

Felejtsd el a mérleget!

Egyébként én épp nemrég adtam közel 8 hós babámnak egy lefejt adagot, na 120-at evett csak meg, pedig volt vagy 140 az üvegben... :o)


Megnyugtatásod végett hetente egyszer mérd a babádat, és ha legalább 450 grammot hízik egy hét alatt, akkor ne aggódj, mert az a minimum, ti meg túlléptétek szépen azt is...


2 gyerekes anyuka (csak szopis, aki sosem mért... ;o)

2010. ápr. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"De én nem hiszem, hogy elég lenne egy 10 hetes babának,ha 50-70-80-akat szopik" A babád nem tápszeres. És okosabb, mint az anyukája. :-) (Már bocs.)


Igaza van az előző anyukának: felejtsd el a mérleget! A babád annyit eszik, amennyi neki kényelmes, kellemes, elég. Te se szeretnéd, ha pluszban megtömnének azután, hogy alaposan jóllaktál. Ő se szereti. nem csoda, hogy ordít. Az ordítás meg azt jezi, hogy valami nem stimmel. A pótlás neki már sok.


Az én babám még csak 4 hetes múlt, de 40-120 grammig eszik változatosan, amennyit éppen akar. Néha félóránként kéri, néha meg 5 órát is átalszik. Ha kiköpi a szájából a cumit (sajnos nem szopik, lefejt tejjel etetem), akkor nem teszem vissza neki. Elfogadom, hogy neki elég volt, tiszteletben tartom.


És egy hónap alatt hízott több, mint egy kilót!


A te babád is gyarapszik szépen, sőt, túl is teljesít. ne akard felhizlalni. :-)

2010. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
El kell felejteni a mérleget, meg a súlytáblázatokat. A gyerekek később is másképp fognak enni. Az én 3 éves kisfiam, hol megeszik két egész szelet kenyeret a hozzávalókkal, hol meg csak egy felet eszik meg. Nem problémázok rajta. Annyit eszik, amennyi a fejlődéséhez kell az adott időszakban. Ők ösztönösen tudják mennyi elég nekik. Felesleges ezen rágódni, lesz majd más rágódnivaló helyette.
2010. ápr. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!