Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás kihagyása egy...

Szoptatás kihagyása egy éjszakára, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 7 hónapos éjjel is szopizik 1-2 szer eszik már rendesen bébiételt is nappal de azert leginkább csak szopizik.

Barátnőmnek 1 hónap múlva lesz a leáyn búcsúja és nagyon el szeretnék menni.Hiányzik hogy kicsit kimozduljak végre nem maradnék egész éjszaka kb 3ig.A férjem azt mondja menjek megérdemlem majd ő ellesz a babával de igazából azért aggódom mert éjjel felkel és csak cicivel tud vissza aludni.Szerintem nem az a legfőbb gond hogy éhes hanem csak komfort.A tápszert nem fogadja el viszon van a nestletől ilyen vanniliás "tejital" amit szeret arra gondoltam hogy êjjel azt adná neki a párom bár nagyon aggódom hogy a kislányom ki fog borulni cici nélkül.Kicsit fel szeretném késziteni erre az egészre de nem tudom hogyan? Tudnátok tanácsokat adni légyszi?

(Nem fogok alkoholizálni max koccintásra egy fél pohár pezsgő vagy bor de amugy sem vagyok az az ivos típus)

23


2016. szept. 2. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
7 hónaposan nem kell szopiznia éjszaka, szerintem csak hasznára válna ha apával lenne, lehet elhagyná a kelést :)
2016. szept. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz. Menj nyugodtan.

Én ugyan korainak érzem, én nem tudtam volna otthagyni a picit ennyi idősen.

De hidd el sokkal könnyebben ellesznek,mint azt gondolnàd. Apuka is ugyanúgy el tudja làtni. A gyerek meg nem hülye tudni fogja hogy tőle nem remélhet cicit,ennyi.

Ha nagyon túlparàzod akkor tartsatok főpróbàt,hogy csak apuka megy oda hozzà éjjel,de te semmiképp ne menj oda utàna se. Aztàn meglátod hogy gond nélkül megoldja apuka is a problémàt,ha egyàltalàn felkel.

2016. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Az èn fiam 8 hónapos volt, mikor úgy döntöttem, èjszaka már nem szoptatom. 2-3x kelt, ès max 2 perc múlva újra elaludt a mellemen, tehát nem az èhsèg miatt kelt.

Egyik este mikor èbredt vizet kapott. Bealudt rajta, de 10 perc múlva megint èbredt, akkor már nem kellett a víz neki. Kicsit sírdogált, de nem volt vèszes. Aznap mèg 3-4 alkalommal kelt, akkor is sírdogált, de magamhoz vettem, kapott vizet+cumit. Így elèg hamar megnyugodott.

Kb 3 napba telt,ès már elèg volt neki a víz, pár hèt múlva már csak 1x kelt inni.

Mindezt csak azèrt írtam le, mert egy hónap alatt simán leszoktathatod, HA akarod. Az ilyen kis rövid szopikban vagy a szomjúság, vagy a közelsèged játszik szerepet, amire megoldás a víz, plusz hozzászoktatjátok, hogy a párodnál is megnyugodjon èjszaka.


Csak egy èjszakára nem fog menni szerintem.

2016. szept. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fejd le a tejcsit, és apa adja cumisüvegből.

Tök természetes lesz a kislányodnak, hogy apától nincs cici.

2016. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A vizes ötletet meg próbálom majd de a cumit azt nem fogadja el.Nem cumizik egyátalán.Tejet sajnos nem tudok fejni mert hiába fejem elektromossal is és simával is próbáltam de nem jön belőle semmi még akkor sem ha érzem hogy tele van.
2016. szept. 2. 13:13
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Én gyógyszer miatt hagytam ki két éjszakát 8 hós kora körül. Ugyanúgy kelt, bőgött, járkáltam vele, aztán elfáradt, aludt kicsit, aztán újra kelt... totál kivoltam, semmi folyós tejszerűt vagy teát nem fogadott el. Harmadik naptól pedig visszaszokott. Azóta 2 éves múlt, most 3 hónapja nem szopik éjszaka, de ugyanúgy 2-4x felkel.
2016. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

Mindkét gyermekem bőven szopizott még 7 hónapos korában. Ez nekem szent volt. Tudtam, hogy a babáimnak szükségük volt rá /ki mondta az, hogy 7 hónaposan már nem kellene szopiznia éjjel? A szopi ebben a korban már sokkal inkább lelki szükséglet/, tejem bőven volt, sőt! Ráadásul azzal is tisztában voltam, hogy nem kell örökké meghoznom ezt az áldozatot. Szval én ilyenkor még szoptattam, és nem mentem el éjszakára.

Én nem mennék.

2016. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Biztosan fog sírni ha éjjel felébred és nem talál, de a férjed úgyis azt fogja majd mondani, hogy nem volt semmi gáz, megoldottam. :) :)

A kislányod rájön majd hogy nincs ott anya a CICIvel, és jobb híján apjához bújik majd oda és max álomba sírja magát a karjában. Egyszer kibírja, menj csak el bátran.


3 gyerekes, sokáig éjjel-nappal ciciztetős. :)

2016. szept. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. szept. 8. 14:29
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Csak el szeretném mondani,hogy elvoltam a lánybúcsún és a kislányom nagyon jól elvolt.Egy párszor felébredt de mindig vissza aludt popsiütögetéssel.Reggel evett csak 8 óra körül :) viszont tegnap este megprobaltam hogy én próbalom vissza altatni cici nelkul de nem sikerült nekem nem aludt vissza. :/

2016. szept. 26. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!