Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azokhoz szólna a kérdesem,...

Azokhoz szólna a kérdesem, akiknek volt valamilyen műtéte szoptatás alatt! Milyen idős volt a baba ekkor? Mennyi ideig voltál kórhazban?

Figyelt kérdés
Hat hònapja szültem a màsodik gyerkőcömet csàszàrral és egy ideje éreztem mintha a hasamban valamiféle csomó lenne. Utàna néztem a témaban és hasfali sérvre gyanakodtam. A hàziorvos el is küldött ultrahangra. Egy hét mulva lesz esedékes. Nagyon félek, de nem az esetleges műtéttől hanem attól, hogy mi lenne a kicsivel,hogyan oldanàm meg a szoptatàst mert a cumisüvegből nem fogadta el a vizet. Tudom, hogy még nem biztos a dolog de fel akarok készülni rà ha netàn sürgősen kell a beavatkozàs.

2016. szept. 4. 01:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem a lágyéksérvemet műtötték szűk 2 hónapja. Bár az aktuális cicis gyerkőcöm már nem annyira picike (most lesz 2 éves), de még sokat szopik, és tejem is van bőven. Én az összes dokinak, akivel beszéltem a műtét előtt, rögtön mondtam, hogy még szoptatok, szóval egy napos sebészetre mentem (reggel be, délelőtt műtét, másnap reggel haza), és non stop fejtem, hogy az antibiotikum, amit kaptam, minél előbb kiürüljön.


Mivel sanszos hogy nem egy hét múlvára kapsz időpontot, hanem mondjuk 2 hónap a várólista, addig már elkezdhetsz ezt-azt adni a gyerkőcnek a cicin kívül, szóval mire befekszel, már legalább eszeget majd ezt-azt, nyilván nem lakik még jól tőle, de a semminél több.

Én azt javaslom, hogy ha nem nagyon sürgős a műtét, nem okoz fájdalmat vagy nem fenyeget kizáródás (azt úgyis megmondják a vizsgálat után), akkor kicsit várj azzal a műtéttel mondjuk tavaszig, akkor már simán átvészel egy napot cici nélkül.

2016. szept. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszt neked is! Màr van időpontom jövőhét hétfőre, szerencsémre csak két hetet kellett vàrnom mire mehetek uh-ra. Igen màr elkezdtem a hozzàtàplàlàst egy hete. Mondtam is a férjemnek, hogyha nem életbevàgóan fontos akkor csak kb. December körül, mikor màr eszik sokmindent és legalàbb egy-két cicit ki tudunk vàltani szilàrd étellel akkor mennék. Az a baj, hogy szerintem nem egy napot lennék bent mert a két csàszàr miatt màr valószínű, hogy hàlót ültetnek be. Én is remélem, hogy sérvkötővel még egy kicsit húzhatom, és ahogyan az előbb írtad, hogy a kizàródàs esélye kicsi akkor tolnàm a műtétet.
2016. szept. 8. 08:50
 13/18 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Nekem is betettek hálót, mert ez egy kiújult sérv volt (15 éve műtötték először, akkor nem kaptam bele hálót, 1 hónapra rá ki is jött megint), az szerencsére nem befolyásolja a bent töltött időt. Igazából nekem annyit mondtak, hogy ha nem kellett volna háló, akkor antibigyót sem kaptam volna, tehát kb ennyi a különbség a két műtét között (mármint a páciens szempontjából).
2016. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Én leszek a legboldogabb ha csak egy napot kell bent lennem. Kérdeztem is a hàziorvost, hogy hogyan is van ez, mert én is arra szàmoltam, hogy megúszom egy nappal. Erre azt mondta, hogy valószínű több lesz egynél. Na ekkor fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy màs hogyan oldotta meg a szopinélküliséget és meddig feküdt bent. A nagyobbik gyerkőccel szerencsém van mert most kezdte az ovit és hàl' istennek eddig nem volt vele probléma, és ő elvan mamàékkal csak a kicsi miatt izgulok. De szerintem apa még nagyobb stresszben van, hogy mi lesz anya nélkül. :) Egy a lényeg szerintem ha mennem is kell gyorsan eltelik az az idő, de addig is felkészítem magam lelkiekben, hogy minden jó lesz otthon!
2016. szept. 8. 10:22
 15/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Azért írok, mert megvan az uh eredményem, amin bebizonyosodott, hogy tényleg sérvem van. Làtszódott egy 8mm- es sérvkapu. De a jó hír a rosszban az, hogy a főorvosnő azt mondta, hogy nem sürgős a műtét! Köszönöm mégegyszer a megnyugtató szavaitokat!
2016. szept. 14. 06:21
 16/18 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Pontosan hol van a sérved?

Nekem az a tapasztalatom, hogy olyankor jön ki erősebben, ha sokat eszem, ha ideges/feszült vagyok, illetve ha kiabálok. Ezekre figyelj. Meg nyilván a nagy fizikai terhelés, ami egy városban élő embernek nagy %-ban kiküszöbölhető, nekem mondjuk itt a tanyán nem nagyon van/volt választásom, úgyhogy ha nagyon kint volt, egy derékszíjat vettem fel, úgy, hogy a csatja a sérven legyen, az valamennyire megtámasztotta.


Kívánom, hogy ne rosszabbodjon. Aztán majd írj ha a műtét előtt leszel!

2016. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Az uh- leleten az van irva, hogy a hegvonal kp. harmadàban egy kb. 8 mm- es mobilis hernia megfigyelhető. Én is sokszor túlterhelem magam, és olyankor főleg estére nagyon feszül és egészen addig kellemetlen míg le nem fekszem. Azt mondta még a hàziorvos, hogy figyeljem nem-e nő vagy ha elviselhetetlenül fàj akkor menni kell.
2016. szept. 15. 15:28
 18/18 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak még, hogy hordjak haskötőt amit gyógyàszati segédeszközösnél lehet beszerezni, mert az kényelmesebb még ha dràgàbb is, mint amit a sebészeten írnak fel.
2016. szept. 15. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!