Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig elfogadott számodra a...

Meddig elfogadott számodra a nyilvános szoptatás?

Figyelt kérdés
Egy babás prongramon voltunk a kisfiammal, ahol még 10 anyuka volt a gyerkőcével. Az egyikük a közös éneklés közepette szoptatta a kb. 1 éves gyerekét. A kicsi felhúzta a pólóját az anyukának, és mintha ez totál természetes jelenség lenne az anyuka engedte a kicsit szopizni. Lehet én vagyok maradni, nem tudom, de szerintem az 1 évesnek már nem lételeme az anyatej, így szerintem ezt nem kéne hagynia az anyukának, hogy egy nyilvános helyen csak úgy felhúzza a pólóját. Szerintetek?
2016. szept. 7. 13:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem teljesen mindegy, hol szoptat: park, étterem, busz, okmányiroda, stb. De ne legyen kint a melle. Vannak szép kendők, vagy egyszerű textil pelus, amivel el lehet takarni.

Semmi bajom a szoptatással, én is szoptattam.

De az őszintén szólva nem tetszik, hogy kezdenek átesni a ló túloldalára és premier plánban kirakja a mellét pl egy étteremben ebéd közben.

2016. szept. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
16%
Attol fugg hogy nez ki az anyuka. Ha jol akkor barmi elfogadott.
2016. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
43%
Egyetértek. Csecsemőnél nem akadnék fenn.
2016. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a nyilvános szoptatás és nyilvános szoptatás közt is van különbség.

Pl. mikor a baba kicsi volt, és csak anyatejet kapott, vidéken lakva más választásom nagyon nem is maradt. De nem kötelező kicsapni a cickókat!


A fenti történetben sem az a gáz, hogy a gyerek egy éves (ebben a korban sem túl türelmesek még...), hanem hogy felkapja a pólóját, és anyuka nem szól rá. El lehet vele is vonulni diszkréten, és el lehet takarni.

2016. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a fenti példa már sok. De múltkor oktatott ki egy volt kolléganőm, hogy a hiba bennem van, mert ez annyira természetes, hogy ezen ha fennakadok, akkor valami elfojtásom vagy gyerekkorból hozott traumám van. Jót mosolyogtam rajta.

Én addig tolerálom a nyilvános szoptatást, amíg az nem öncélú magamutogatás. És nálam egy 1 éves gyerek ilyen formában történő szoptatása már az. De mindenki más.

2016. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Számomra sem kor függő. Hanem az hogy csinálják ezt diszkréten, oké hogy egy természetes dolog, de attól még nem vagyok kíváncsi más nők mellére.
2016. szept. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Mivel babás programon voltál, ezért nem tartom annyira gáznak. Ahhoz meg semmi közöd h 1 évesét még szoptatja-e vagy sem és hogy hol.

Nálunk ringatón is van aki szokta szoptatni a gyerekét (1 éven túlit is), a terem végében ülve. Engem ez nem zavar.

Mondjuk azt vallom hogy ha van olyan helyiség ahova el lehet vonulni akkor inkább menjen oda.

2016. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Semeddig. Lenézem az ilyen nőket. Így akarnak feltünősködni. Szoptattam én is még sem tettem soha nyilvánosan, ahogy szexelni sem a plázában szoktam. Egyedül a gyerekorvosi váróban elfogadható.
2016. szept. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ha félrevonul az anyuka és mindezt diszkréten teszi engem sem zavar, na de éneklés közben a többi anyuka között? Az egyik válaszoló pedig valamit nagyon félreértett, ugyanis azzal semmi bajom hogy még szoptat, hanem hogy a gyerek húzta fel a pólóját, ő meg hagyta.
2016. szept. 7. 13:54
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Abszolút szoptatáspárti vagyok (két gyereket összesen 24 hónapja szoptatok), de amikortól mást is ettek nem szoptattam őket nyilvános helyeken. Addig mindenhol megoldottam természetesen diszkréten.
2016. szept. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!