Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sokan mondják hogy addig...

Sokan mondják hogy addig lehet leadni anyatejet amíg csak van de valahol meg azt mondták hogy csak 8 hónapig. Amit nem ertek mert ugye a támogatás jar annak esdig aki viszi a tejet?

Figyelt kérdés
Meddig lehetek tejleadó ?

2016. szept. 13. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Addig amíg van tejed én 11 hónapig voltam tejleadó akkor fogyott el a tejem.Anyósom egészségügyis is azt mondta nem lehetam akármeddig leadni csak 6 hóig aztán bementem és megkerdeztem nagyot tevedett. Szóval ha nagyon nem hiszed inkább kérdezd meg.
2016. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam tejleadó.Viszont nálunk nincs tejleadó központ.Hanem a védőnő keres olyan anyukát,akinek a babájának szüksége van rá.A gyerekorvos írja fel receptre a tejet,ezzel az igazolással számolja el az OEP.De csak a baba 8 hós koráig tudja felírni,és utàna már nincs is szükség a tejleadó tejére,ha a saját babája már nagyobb,mert az a jó ha a tejleadó gyermeke,és akinek adják egykorúak,mert akkor olyan a tej,amilyennek annak a babának szüksége van.
2016. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok nálunk van tejleadó köszpont és itt addig adható le a tej amíg van.. igaz hogy recepre 8hós korig írják fel ha lejár más kapja utána a tejet
2016. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 9 hónapig voltam tejadó, de addig lehet adni, amíg van tej. Budapesten a Heim Pál kórházban van a központ, ott gyűjtik.
2016. szept. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! En mar 6 honapja adom le a tejet! Kisfiam 8 honapos ma!

Mar 3-dik tejtesot fogyasszuk el kettot mar elvittunk addig mig a támogatás járt neki!

A mostani baba 1 honapos hizik sokat a tejemtol igy gondolom nem gond ez a különbség sem! Ja mert haztol házig viszik hala egnek :)

Van egyebkent nalunk is állomás de igy nekem egyszerűbb! Csak arra voltam kivancsi van e valami határ hogy meddig adhatom!

2016. szept. 14. 15:13
 6/7 anonim ***** válasza:
A kislányom 16 hónapos volt, mikor befejeztem a tejleadást. Akkor is az én döntésem volt.
2016. szept. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk hivatalosan a baba egy éves koráig lehet.
2016. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!