Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem ert egyet a gyerekorvo...

Aki nem ert egyet a gyerekorvossal, hogy oldja meg?

Figyelt kérdés

Hagyjam sírni ejszaka (most 6 honapos es napközben általában nem alszik, ejjel vagy ötször kel enni), ne menjek be hozza mindig (meg se mondtam, hogy egy szobaban alszunk), vizet adjak max., ha sir es 3-4 nap alatt leszokik a keleshez. Szerinte azért kel, mert megszokta, hogy megteheti (zanzasitva: elrontottam a gyereket). Annyit mondtam, hogy ha sir, en tutira megetetem, aztan hagytam, hadd mondja.

Megrótt, mert nem kezdtem el meg a hozzatáplálást.

Egy honap mulva megyek vissza, hazudni nem szeretek, a tudását tisztelem, de nem értek egyet vele ezekben.

Ti mit csináltok? Fullentes? Hallgatás? Megmondas?


2016. okt. 25. 12:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Pont így: ezzel én nem értek egyet, ezért így és így fogom tenni.


Amiket meg mondogat neked, az egy agyrém. Egy fél éves gyereket nem lehet elrontani azzal, hogy biztonságot adsz neki. Többek között azért sem, mert a jelenben él, mert az agya még nem képes átlátni a helyzeteket és jövőre vonatkozó következtetéseket levonni, sem konspirálni a szülő ellen.


3-4 nap alatt valóban leszokHAT a gyerek. Megtanulja már idejekorán, hogy a nincs válasz és szeretet a világban, ha fél, ha fájdalmai vannak, stb. Ezt akarod? nem hiszem.


Nevelési dolgokba ne szóljon bele, akkor sem, ha ért hozzá, de pláne ne akkor, ha elavult, a gyerek számára káros dolgokat mantrázik, valami elavult szakkönyvből.


Te vagy az anyja. Ha éhes vagy, ha fél, ha fázik, ha fájdalmai vannak stb. rád szorul, te enyhítheted ezt. Nagyon helyesen, nem is akarod kínozni. Ki akarná, nem igaz?

2016. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%
Orvosváltással. Nálunk a gyerekorvos egy állat, már rengetegen elvittél innen a gyereküket, mi is
2016. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Koszonom, azt hittem, le leszek oltva. 5 honapos koráig alom alvasban volt részünk. Éppenséggel meg is vizsgálhatna, ha akarna, de különösebben nem teszi, annyit mondott, semmi korosat nem lat rajta. Forog, "dumal" rengeteget. Mármint a baba. A ferjem is cingar baba volt...
2016. okt. 25. 16:26
 14/19 anonim ***** válasza:
ha zavar hogy kel ejjel ennyiszer tegyél ellene. ha meg nem zavar minek mondtad egyáltalán a gyerekorvosnak...és ez nem oltás tényleg nem értem, hogy aki ennyire szoptatás fun (úgy általában kérdem, nem rád kihegyezve) az miért problémázik azon ha sokszor kell kelni éjjel? az igény szerinti szoptatás a te saját választásod, sajnos ezzel jár, most ítélkezéstől teljesen független
2016. okt. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A mi regi gyerekorvosunk is szoptatas párti volt,egy évesen megis rakezdett,hogy az ejszakairol ideje lenne leszoktatni..en hummogtem egyet,hogy majd meglatjuk es csinaltam ugy tovabb,ahogy nekunk jo volt..ez szerintem nem egészségügyi kérdés,amiben feltetlenul meg kellene fogadni a tanácsát...tobbet pedig nem hoztuk szoba a dolgot. Felesleges ebbol vitát generalni..

A hozzataplalasban viszont szerintem igaza van,azert 6 honaposan a kostoltatas már aktuális..bar nyilván te is tervezed hamarosan szoval azért nem hinnem,h akkora tragedia lenne.

2016. okt. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

14-es: komolyan, hol olvastad, hogy problemazom rajta? Nem csak bele akartad látni? Azt irtam, utalok zombi lenni, de oka van, hogy ennyiszer kel. Ezzel jár = süt a nap. Ja, nagy igazság.

Amugy a szoptatas annál kicsit komolyabb dolog, mint hogy valaki "szoptatas fun", ahogy azt lekezelően írod.

Azert osztottam meg vele, mert megy a mennyit eszik/mennyi a súlya mizéria.

Es meg egyszer, a kedvedért: neki van vele baja, nem nekem.

Többieknek: Azt hiszem, keresek majd egy szoptatas parti orvost (kaptam internet címet), vele biztosan jobban szót értek.

2016. okt. 26. 09:37
 17/19 anonim ***** válasza:
elmondtad a gyerekorvosnak ebbol szurtem le hogy gondot okoz...es nem lekezelesnek szantam nekem is fontos a szoptatas nem itelkeztem es ezt ki is emeltem direkt
2016. okt. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Azért a súlygyarapodásra érdemes figyelni. Nemcsak passzióból nyaggatnak vele. Azzal, hogy rögtön tápszert adnak én sem értek egyet, sőt. De nálunk csak a súlygyarapodás kicsi mértéke mutatta meg, hogy nagy baj van. Sajnos a mi gyerekorvosunk nem foglalkozott vele eléggé. Sőt a szoptatási tanácsadó is nyugtatgatott, hogy teljesen normális, hogy 8 hónaposan még csak 20-30 grammokat eszik a péppől. A védőnőnk figyelmeztetett, hogy itt vmi nem stimmel. Egy vérvételből derült ki, hogy a vashiány miatt olyan vérszegény lett, hogy transzfúziót is kaphatna. Egy hétig kapott vasat, utána az étvágya teljesen megjött. Falta a kaját, hízás beindult. Utána fél évig hordtam hathetente vérvételre szegényt. :(

De már minden rendben. Így utólag a következő gyerekkel biztos nem várok 6 hónapig a hozzátáplálással.

2016. okt. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a gyerekorvossal először én is próbáltam finoman vitatkozni, de semmi értelme nem volt. Meghallgattam, aztán később kerestem én is egy hozzáértőbbet.
2016. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!