Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet valamilyen negatív...

Lehet valamilyen negatív hatása, ha sokáig használom a mellszívót?

Figyelt kérdés
Nem szopizik már a babám, elég kevés a tejem, egyszerre szoktam a kettőből fejni, kb.6 óránként (minden 2. evésenként). Addig szívom, amíg jön, aztán a másikből és így oda-vissza, van hogy fél óráig is. Ugye nem baj, hogy ilyen sokáig és így csinálom? 3 hós, szeretnék minél több tejet adni neki. Így is csak 90g jött le egyébként. Déután csak 30g volt a kettőben.
2010. ápr. 26. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
Max egy kis esztétikai gondjaid lesznek,más nem :)
2010. ápr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy bimbóvédővel használom, így nem nyújtja, először fájt a mellszívó használata, azért találtam ki ezt. Az Aventes védő olyan kemény, hogy nem szippantja be a masina, szinte nem is érzem, hogy szívja a gép.
2010. ápr. 26. 21:40
 3/13 A kérdező kommentje:
De nem baj, hogy nincs olyan, hogy 10-10 perc, vagy 7-7,5-5,3-3,1-1, vagy valami ilyen szisztéma?
2010. ápr. 26. 21:41
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem baj, miért lenne baj? :-) A baba sem úgy szopja. :-))
2010. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem az a tapasztalatom, hogy amíg a bimbóvédővel szoptattam a kislányomat, addig kevesebbet tudott szopizni, míg nélküle először 3-szor annyit, majd még többet. Ha nagyon fáj, akkor ne erőltesd. Nekem is fájt, de megszoktam, talán próbáld ki néhány alkalommal. Ha akkor sem megy, akkor csinálhatod még mindíg így tovább. Sok sikert és kitartást :)

2010. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha több lenne a tejem, csak nehogy a nagy igyekezetemmel az ellenkezője legyen, hogy túlságosan leszívom, vagy nincs ilyen?
2010. ápr. 26. 21:55
 7/13 A kérdező kommentje:

A kórházban sebes lett a bimbóm és akkor kezdtem használni a védőt és utána már anélkül nem volt hajlandó szopoizni, párszor próbáltam úgy adni neki, de nem fogadta el, bekapta szívta volna, de nem állt rá a nyelve, sírt mindig. Így védővel szopiztunk, de kb. a 2hós oltás után nem szívta ki rendesen, apadni kezdett és mivel kevesebb lett, akkor már az nem tetszett neki, ma is cicire tettem, de fél perc után nagy sírás volt. Szóval nem megy már a szopi.

Próbálom, hogy kicsit több tejem legyen újra, mert a tápszert sem nagyon szereti szerintem. A tej jobban csúszik/-na neki.

2010. ápr. 26. 22:00
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Olyan nincs, hogy túlságosan leszívod és elfogy, ne aggódj. Minél több inger éri a mellet, annál több jelzés megy az agyba, hogy termeljen tejet. Tehát amíg kitartasz, és fejed, addig lesz tej.
2010. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Előzőnek teljesen igaza van. Minél többet és többször fejed, annál több tej termelődik. Mindig annyi, amennyit előzőleg kiszedtél. Azért apad, mert a baba nem szopizik eléggé.
2010. ápr. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A tegnapi 21:55-ös vagyok.


Nekem is sebes lett a bimbóm, és nem emelkedett ki rendesen, ezért használtam a bimbóvédőt. De rájöttem, hogy nem lesz így jó. Mert olyan nincs, hogy 30 ml-t bír kiszopizni és utána még lefejek védő nélkül 60-80 ml-t. Addig próbáltam, míg sikerült rátennem megfelelően. Kicsit megcsavargattam a bimbómat, egy picit le is szívtam előtte, hogy merev legyen. Csak azon a bimbón használtam a védőt, ami sebes volt. Segítettem, hogy jó nagyra nyissa a száját: nyomtam ki egy kis tejet a szájához, szétkentem magamon, hogy még csalogatóbb legyen számára. Miután végeztünk, szintén kentem szét a bombómon egy kis anyatjet, hogy rászáradjon, az jól végte a kiszáradástól, és segítette a sebgyógyulást. Amikor rászáradt bekentem Garmastan-nal, az is segített rendbe tenni. Néhány nap elég volt, hogy rendbe jöjjön, onnantól kezdve nem volt problémánk.


Ha érzel magadban erőt, akkor próbáld meg esetleg ezeket, nekem bevált, és elhagyhattunk a védőt. Kitartást és boldog babázást :)

2010. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!