Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet valamilyen negatív...

Lehet valamilyen negatív hatása, ha sokáig használom a mellszívót?

Figyelt kérdés
Nem szopizik már a babám, elég kevés a tejem, egyszerre szoktam a kettőből fejni, kb.6 óránként (minden 2. evésenként). Addig szívom, amíg jön, aztán a másikből és így oda-vissza, van hogy fél óráig is. Ugye nem baj, hogy ilyen sokáig és így csinálom? 3 hós, szeretnék minél több tejet adni neki. Így is csak 90g jött le egyébként. Déután csak 30g volt a kettőben.
2010. ápr. 26. 21:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A tegnapi 21:55-ös vagyok.


Annyit még elfelejtettem, hogy nálunk is volt nagy sírás, de csak rákapott szegénykém. :) És, ha végképp nem megy védő nélkül, próbálj meg egy lágyabbat használni a szoptatáshoz. Amíg pedig nincs elég tej, igyekezz minál többet szoptatni és fejni.


Drukolok :)

2010. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Szopihoz más fajtát használtunk, ezt az Aventest nem szerette, a szívóhoz jó. Én már nem próbálkozok vele, már nagy, akaratos, már régóta "érett" a dolog, hogy nem akar szopizni, már hetek óta időnként rájött, hogy nem szopott, ezért már ráhagyom. Leszívom amíg tudom.
2010. ápr. 27. 17:57
 13/13 anonim ***** válasza:
Három gyermekem közül egyik sem akart szopni. Folyt a szájukba a tej, 5-en fogták őket a kórházban, de szopni sem akkor sem később nem akart egyik sem. Ígyhát kifejtem nekik és üvegből megkapták.Napi 2,5 l tejem volt, 1-1,5 éves korukig kaptak anyatejet. A fejés csak az első hetekben fáj, utána nincs probléma. Fél óránál többet nem foglalkoztam fejéssel ( általában negyed óra), mert a túl hosszadalmas fejés fájdalmat okoz. Inkább gyakrabban fejd ki. Az első gyermekemnél még kicsit rosszul esett, hogy nem akar szopni, de utána megnyugodtam. Nagy előnye volt a dolognak, hogy mindig tudtam , hogy mennyit evett.
2010. ápr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!