Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudom hogy van-e...

Kriszitna27 kérdése:

Honnan tudom hogy van-e tejleadó reflexem és jól müködik-e?

Figyelt kérdés

10 hetes a kisbabám és két hetes kora óta pótlást kap, mert nehezen indult be a tejem (alig volt napi két dl) és fogyott szegény. Azóta már sok-sok fejés után és szoptanit használata mellett csináltunk napi 5 dl tejcit + még mindig van 1,5-2 dl tápszer naponta, amit szeretnék elhagyni. Sajna elég gyengén szopik a lányom, mert ha nem ömlik a szájába vagy nincs feltéve a szoptanit (vagy lefejt tejjel vagy tászerrel) akkor abbahagyja a szopit (amúgy nyaki hipotón egy kicsit lehet ettől nincs akkora szívóereje). De sajna a fejéssel is csak alkalmanként 30-40 ml jön le van hogy annyi sem, és kb. fél órát fejek, még éjszaka is szaporítón fejést csinálok. Mit csinálok rosszul?? Ha sokat fejek elvileg gyorsabban kéne növekedni a tej mennyiségének, amúgy a baba is sokat van cicin, ezért nem értem!! Vagy nem müködik a tejleadó rejlex és az lehet a baj?? Van hogy egy szopi alatt hallom hogy elkezd nagyokat nyelni de ez kb. 10-15 másodpercig tart és úgy öt-tíz percenként van. Szopizni is csak 30-40 ml tud egy alkalommal, ami eltart kb. egy órát is (szoptanittal együtt), kivéve reggel mert akkor van úgy hogy 80-100 ml-t, mivel éjjel végig alszik és én is éjjel egy óra után már nem fejek. akkor nem is kell pótlás.

Mit csináljak??? Szeretném már elhagyni a tápot!!! A mellszívóm avent kézi, gondolkodok a kétfejes kórházi bérlésén, hátha segítene!!!



2016. nov. 19. 00:57
 1/7 A kérdező kommentje:

sajna az egyik mellemben kevesebb a tej alapból! Ha a jobból 30 ml fejek akkor a balból kb. 5 ml-t!! Mitől lehet ez és tudok-e rajta segíteni??

Szoptatási tanácsadóval már beszéltem és ő ajánlotta a szoptanitot, de most már tényleg elakadtam és nem tudom hogyan tovább!!

2016. nov. 19. 01:14
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az a bizonyos 10-15 mp az a tejleado reflex...gyorsabban jon ilyenkor a tej, es szuro, zsibbadas szeru erzes lehet a melledben, de nem torvenyszeru, nem mindenki erzi a reflexet...teljesen jol csinalod sok turelem kell hozza de egyre tobb tejed lesz majd
2016. nov. 19. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindent jól csinálsz, le a kalappal előtted!
2016. nov. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a sima mellszívók nem sokat segítettek, de most, hogy kórhàzi elektromosat bérelek, sokkal könnyebb minden.
2016. nov. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm de szerintem valamit mégsem jól csinálok, mert reggel és hajnalban van kb. 80 ml tejem, aztán este is legalább szopizik 50-et. délelőtt 10 órától pedig délután 5-ig olyan mintha elapadna és hiába szopizik sokszor egyszer-egyszer 10 max 20 ml szív. hogy lehet ez? ja és olyankor nem is tudok többet fejni. tehát az napi adagot azt éjjel és reggel fejem le, de sajna az nem elég. a két ciciben levő különbségen is szeretnék javítani de nagyon nehéz, ha a kisebben is annyi lenne mint a nagyobban nem is kéne tápszer sőt...

kedves utolsó, milyen mellszívót bérelsz?? én a medela simphonyt akarom tudom hogy drága de szerintem ez a legjobb, habár csak a neten olvastam róla, és mindenképpen duplafejeset akarok, de azt nem tudom hogy azokat lehet-e külön használni, mármint ha pl. szopik akkor a másik cicire csak az egyik fejet felrakni???

2016. nov. 19. 16:16
 6/7 A kérdező kommentje:
még annyit hogy nappal amikor nem szopik sokat a lányom azért mert nem akar szopni, ordít a cicin elkezdi szopni és mivel nem jön tej elkezd sírni, aztán a szoptanitot ahogy felrakom megnyugszik és eszik úgy. attól félek hogy már az nélkül majd nem is akar szopizni. midenféle szopópózt kipróbáltam. ötlet esetleg?? vagy hogy miért van ez????
2016. nov. 19. 16:19
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, a medela symphonyt bérelem, én egy fejet kértem hozzá, de ha kettőt veszel akkor is tudod csak az egyiket használni
2016. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!