Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mut tehetek, hogy ne gyuladjon...

Mut tehetek, hogy ne gyuladjon be a mellem? Harom napja szultem tele mindket cicim

Figyelt kérdés
2016. dec. 31. 13:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Le kell "fejni".Van mellszívód?
2016. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen,fejem de teljesen fejem ki az egeszet? Meg tobb lesz ha fejem?
2016. dec. 31. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem kell fejni, különben annyira áll be a kereslet-kínálat. Nekem az első hétben végig tele volt mindkettő, melltartóbetétet használtam, hogy felfogja azt ami szivárog. Egyszer a jobb, majd a bal mellemből etettem. Egy hét után már nem volt annyira tele, kb. 2 hét kellett, hogy be álljon. Egyszer sem gyulladt be a mellem. 6 hónapja szoptatok.
2016. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia, a párod nem tud segíteni?
2016. dec. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem még ne fejj, mert akkor több lesz, mint amit a gyerek kér és onnantól sajnos egy ördögi kör. Természetes, hogy feszül az első napokban/hetekben, hiszen eddig nem volt benne tej, most meg lett. A babát rakd cicire, ahányszor és amikor és ameddig kéri. Ha úgy érzed, egy csomó kezd fájdalmas lenni és nem ürül ki szopi után sem, akkor attól viszont meg kell minél gyorsabban szabadulni. Legegyszerűbb, ha következőnek úgy rakod mellre a babád, hogy az álla a csomó felé nézzen (pl. hajolj fölé). De ha ez sem segít, akkor jöhet a fejés, (előtte meleg vízes zuhany, masszírozás), vagy akár kérheted a párod segítségét, ami szintén sokszor hatékonyabb bármilyen fejőgépnél.
2016. dec. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
nekem az elso szules utan begyulladt mert felteltek es a babam nem tudta bekapni a méreruk miatt...csak kezdokent nem tudtam h ez a baj a csesemosok meg cs.. k mellszivot adni meg segiteni, csak mikor mar 40 fokos lazam volt, akkor fogtak fel hogy nem tudom szoptatni abban a pillanatban a babamat....a masodik szulesemnel mar rutinosabb voltam..3. nap feltelt a mellem a hőm is emlkedni kezdett, a mellem lufi méret, ismet nem tudta bekapni a baba ugyhogy kisunnyogtam a mosdoba hogy a csecsemosok ne zaklassanak es kifejtem egy keveset mindket mellembol...csak annyit hogy meginduljon a tejleado reflex es kisebb legyen a mellem, es gyorsan ratettem a babam...akkor gyonyoruen ki tudta szopizni.. a kovetkezo 1-2 napban még igy jartam el, aztan mar nem csomosodtak, be allt a kereslet kinalat
2016. dec. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Egyre jobban megy csak feszul
2017. jan. 1. 07:24
 8/13 anonim válasza:
Velem ugyanaz történt mint a 6-os hozzászólóval... 3. nap jött egy csecsemős, akinek feltűnt hogy már járni nem bírok és kővé dermedtek a melleim. Kézzel kinyomkodta, csillagokat láttam annyira fájt....de nem fájt annyira utána. Az én babám emiatt 2 napig nem evett (ki tudja mit adtak neki-teát gondolom) de szopni nem tudott. Úgyhogy 10 hónapig fejtem a tejet naponta 8x eleinte aztán 5x. Szerintem ha kicsit lefejsz, utána tedd rá a babát, kiszívja! Ha nem, és érzed hogy kicsit fáj, kezd csomó lenni benne, fejd le teljesen, mert akár annyira eltömőhetnek a tejmirigyek, hogy fel kell vágni a melledet! Nem játék! Tarts ki! Később könnyebb lesz! (Nekem 4x gyulladt be mire rájöttem hogy teljesen ki kell üríteni.) Ha félsz hogy több lesz a tejed így, akkor a lefejt tejet add oda a babának kiskanállal.
2017. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Cicamesi válasza:
Én úgy csináltam, hogy amikor nagyon feszült és begörcsösödött akkor meleg vizes ruhával borogattam, attól megkönnyebbült és kifojt a tejcsi. Ne fejd mert több termelôdik, és tedd minél gyakrabban cicire a babàt
2017. jan. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon feszül a melled mindenképp fejj egy kicsit, főleg este, mert éjszaka nagyon sok termelődik. Különben tejlázad lesz. De ne üresre, mert az valóban növeli majd a mennyiséget. Hamar beáll majd.
2017. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!