Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mut tehetek, hogy ne gyuladjon...

Mut tehetek, hogy ne gyuladjon be a mellem? Harom napja szultem tele mindket cicim

Figyelt kérdés
2016. dec. 31. 13:23
1 2
 11/13 Nonina válasza:
Ne vegye senki magára, de néha már fáj a hülyeség. Mindenképp fejd le, mert az hogy belázasodsz és kettő napig mást adnak a babádnak az azt jelenti , hogy megusztad ennyivel, de rosszabb esetben elapad a tejed. A szülés után a 3.napon van belővelés ami annyit tesz hogy megindul a tejtermelés rendesen és ha nemfejed le elapadhat a tejed persze 40fokos láz kiséretében. Igen ha fejed akkor több termelődik de amint nem keményedik be annyira már nem muszály fejni
2017. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig nem hülyeség. Az természetes, hogy amikor szülés után belövell a tej, feszül a mell (és csak ennyit írt a kérdező), de a _legtöbb_ esetben elég a babát sokszor rárakni, általában a baba az első átaludt nap után úgyis csak szopni akar nonstop. Tehát nem kötelező a fejés és nem igaz, hogy anélkül biztosan begyullad. (Nekem egyik gyereknél sem kellett, pedig átmentem ezen a feszülős, kellemetlen időszakon. De ezt nem azért írom, mert másnak nem lehetett hasznos, sőt életmentő. Más miatt az egyik gyerekemnél később én is fejtem hónapokig.)

Ha nem csak feszül, hanem fáj, ha csomós lesz (ilyenem is volt), ha látszik, hogy nem megy a szoptatás (mert, mint valaki írta, olyan alakja van a mellnek, hogy nem tudja bekapni a baba, ha teli van, vagy ha a baba aluszékony... stb.), akkor persze érdemes és kell is fejni, hiszen másképp nem lehet megoldani. De ugyanakkor - ismerősi tapasztalatok - elsőszülöttnél van, aki ezzel is túlzásba esik és rögtön fej, hogy biztos mindent jól csináljon, hogy tuti legyen elég tej, és pont ezért kap mellgyulladást.

Szóval jó dolog a fejés, de arany középút és az egyedi esetekhez kell igazítani ez is, mert a cél ugye, hogy a következő hónapokban elég legyen csak szoptatni.

2017. jan. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia mi a helyzet? Rendben minden?
2017. jan. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!