Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha könnyűek a melleim, akkor...

Ha könnyűek a melleim, akkor a tejci is kevés bennük? Félek, hogy éhezik a babám!

Figyelt kérdés

Aggódok, mert napközben könnyűek, olyan, mint terhesség előtt, és a babám is sok ideig szopizik, sokszor 1-másfél órát.Csak azért hagyja abba, mert elalszik rajta, de amint visszateszem a kiságyba, felkel, és sír.De amikor ciciztetem megint hamar elalszik.

Reggelente érzem, hogy teli vannak, nagyon nehezek, mintha le akarna szakadni, de olyankor rövid ideig is eszik a babám, kb 20 percig,és jót alszik utána.A súlyát nem tudom mérni, mert nincs mérleg, de 2 hónapos korára pont 2 kilót hízott.


2010. máj. 6. 09:33
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Szia!

Szerintem egy etetés alkalmával menj a tanácsadásra és kérd meg a doktornőt, hogy mérjétek meg előtte utána. A barátnőmék is így jártak, és 4 hónaposan javasolták neki a hozzátáplálást, mert csökkent a tejci mennyisége, és "éhezett" a kislánya.

Ha meg nincs gond, akkor legalább az is kiderül. Az én lányom 2 hónapos korára "csak" 1,5kg-ot hízott, de ez is jó!

2010. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szépen gyarapszik a baba, akkor biztos elég neki a tej. Sok baba szeret ilyen hosszú ideig cicin lenni, majd ha már mással is el tudja foglalni magát, változni fog ez. A próbaetetés a tanácsadáson jó ötlet, bár azt tudni kell, hogy ha "azért etetsz, hogy kiderüljön, mennyit eszik a baba" akkor a tejleadó reflex, nem olyan erős, és általában kevesebbet eszik ilyenkor a baba.
2010. máj. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link] Ezt olvasd el, és nyugodj meg. :-)


7 hetes a babám, és fejek, mert nem szopik. De így pontosan lemérhetem, mennyi tej van a cicimben. Most már nekem sem olyan feszesek, mint eleinte, de a tejmennyiség nemhogy csökkent volna, hanem nőtt.


Ha a babád zépne hízik, elégdett, akkor NEM ÉHEZIK. Tessék sürgősen elfelejteni ezt a butaságot. Vagy ha annyira aggódsz, akkor vegyél a neten pár ezer forintért egy csecsemőmérleget, és mérd le párszor, hogy mennyit eszik a babád, hátha ez megnyugtat. De két kiló hízás két hónap alatt az rengeteg! :-) Az enyém 7 hét alatt tart másfél kiló hízásnál, és már ettől is el van ájulva a védőnő.

2010. máj. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is pont két hónapos. Én se tudok ezen a tejmennyiségen soha kiigazodni. Nekem van mérlegem, igy tudom, hogy eleget eszik a babám. Az én melleim se olyan feszesek, nem folyik 2 etetés között ész nélkül 4-5-ször, mint még pl. 2 hete is. Tegnap este tök lazák voltak a melleim és 160 ml-t szopott a kisfiam, volt már hogy tök feszes volt és mégis csak 120 ml-t evett. Szerintem ez nem ezen múlik. Néha nálam is végez 20 perc alatt, máskor meg 1 órán át eszik. Ezt meg szerintem bízd a babádra, én addig etetem mig ő nem engedi el a cicimet. Persze , ha nagyon bealszik, akkor elveszem tőle, de ez ritkán van. Nálunk is volt egyébként egy ilyen korszak, 6 hetes kora körül, hogy elaludt rajt, levettem akkor sírt én visszatettem minden alkalommal, aztán pár nap után abbahagyta az egészet , viszont a tejtermelésemnek meg érezhetően jót tett, hogy sűrven volt mellen.
2010. máj. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindegyőtöknek a válaszokat:)

Arra gondoltam, kölcsönzök egy mérleget, vagy veszek, és akkor biztos megnyugszok.Hát a súlyát nézve tényleg nem éhezhet, csak nem értem ezeket a jelzéseket...Köszönöm a linket is, nagyon hasznos volt.

2010. máj. 6. 11:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Keress fel egy laktációs tanácsadót!

[link]

2010. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:

Szerintem egyszerűbb és gyorsabb, ha "csak" utánaolvastok a tejtermelés menetének és a szoptatás módjának, mert amiket itt leírtatok, mind teljesen rendben van.

A "könnyű" mellnek semmi köze a kevés tejhez, mert nem teli vagy üres tejeszacskóként működünk. Annak is megvan a pontos oka, hogy a picik miért alszanak el a mellen és miért ébrednek fel hamar, ha lekerülnek róla. És azt is tudni érdemes, hogy mik a próbaméregetés "veszélyei" a fentebb leírt tejelzáró stresszen kívül.

Sokáig tartana mindezt leírni, úgyhogy adok inkább pár linket, ezeket ajánlom alapos böngészésre, minden fontos és alapvető infó bennük van:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szia, én is éreztem így kéthónapos kora tájékán-hogy üresek a melleim-akkor elkezdtem sokkal több folyadékot fogyasztani, Laktoherbet inni literszámra, minden szopás után fejni, ha jött, ha nem, és így 2-3 nap után visszaállt a tejtermelés, ne izgulj, légy kitartó és legyél türlemmel!
2010. máj. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Először is megpróbálok nem stresszelni emiatt...
2010. máj. 7. 11:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Bizony, a nyugalom nagyon fontos. Ha ideges vagyok, nekem be se indul a tjeleadó reflex, csak túráztatom a fejővel a cicijeimet, és semmi ne jön, hiába nyomorgatom. Nyugalom kell és kipihentség ahhoz, hogy meginduljon a tej, és jöjjön szépen. Ha nem hajtom túl magamat, eleget iszom és nyugodt vagyok, akkor két-három deci jön a két cicimből háromóránként.


Pihenj sokat, igyál sokat, ne stresszelj egyáltalán, oévasd el a fenti linkeket, és akkor lesz tej bőven! :-)

2010. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!