Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Gond lehet ha 4-5 orankent...

Gond lehet ha 4-5 orankent szoptatom a 2 hetes gyermekem?

Figyelt kérdés
Anyatejes baba, egyszerre csak egy mellbol szoptatok. Nemreg volt nalunk a vedono, aki azt mondta, hogy mindenkepp 2-2,5 orankent szoptassam, ha alszik akkor koltsem fel, mivel csak igy fog szepen gyarapodni. Megprobaltam ugy is, de ilyenkor altalaban vagy nem ker enni, vagy par szivas utan visszaalszik a mellemen. Eddig igeny szerint szoptattam, addig evett ameddig akart (altalaban 40 perc) szerinte ez is sok, 25 percnel ne szoptassak tovabb. Illetve azt mondta, hogy ha miutan evett es meg maradt tejem azt fejjem ki, mert igy fognak tisztulni a csatornak. Eddig sosem fejtem ki, viszont mindig marad tejem. Rosszul csinaltam eddig es a vedononek volt igaza?
2017. febr. 1. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta hogy nappal 3 óránál ne legyen tovább tej nélkül, viszont éjszaka ne ébresszem fel. Szerintem butaság kifejni, úgy lesheted hogy beálljon a kereslet-kínálat
2017. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom meg 2-2,5 óránként cicizett, nekem azért szólt a védőnő, hogy ne etessenm ilyen sűrűn. Amúgy
2017. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Véletlen elküldte szóval én igény szerint szoptattam, és teljesen jól fejlődött. Viszont lefejnj nagy butaság, ne csináld. Sosem fejtem és rengeteg tejem van és nem gyulladt be soha a mellem.
2017. febr. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a vezető csecsemos h átlagosan 3 óránként éhezik meg a gyerek. Na most nálunk volt h 4-5 óra is kimaradt, de utána meg 1-másfél óránként is sírt tej után. O érzi. Amit javaslok h nézd meg h mennyit fejlődik. Fürdés előtt meztelenül merd meg minden nap. Ebből látod h rendesen fejlődik e, nekünk azt mondtak amikor hazaengedtek, h heti 100-150g hizasnal megfelelően fejlődik a baba. A védőnő meg sok esetben sajna csak azt károgja csak amit a nagy könyvből megtanult, csak a babák jó része nem olvasta szulestese előtt ezt... Annyi hülyeséget olvasok h védőnői miket nem mondanak....


A fejést te érzed. Nekem le kell fejnem m különben fáj, eleinte alig volt Tejem most meg sokszor több mint kellene, de nem gond, m bármikor kellhet, ha pl beteg lennék vagy el kene mennem, a fagyasztott tej mindig itthon lesz tartalékban. Ezt neked is javaslom.

2017. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy 4-estől ökéletes összefoglalót kaptál. Annyival egészítem ki, hogy amikor hamarabb "megéhezik" a baba mint szokott, akkor sok esetben csaak szomjas. A baba és te alakítjátok ki a szokásaitokat, ha megfelelően fejlődik, akkor jó az, amit csinálsz. (Én vezettem egy naptárban, hogy mikor evett és meddig, később pedig azt, hogy mit adtam neki enni, és mennyit. Hetente pedig felírtam, hogy mennyit nőtt a súlya. Ha még valahova feljegyzed, hogy te mit ettél naponta, akkor az esetleges későbbi hasfájásokat is megúszhatod.
2017. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs: tökéletes
2017. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes korban ha volt tejem kifejtem, később már nem. Ha 5-6x minimum eszik egy nap és hízik mellette rendesen, akkor nem baj, hogy ennyi eltelik az etetések között. Ez úgyis változni fog később. De ha nem hízik kb heti min. 100 grammot, akkor gyakrabban kell etetni.
2017. febr. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%
Az én kisbabám 3 hetes és én akkor szoptatom ha ő kéri, se éjjel se nappal nem ébresztem fel. Felébred magától ha éhes és akkor megetetem. Persze előfordult már olyan is hogy másfél óra múlva lett éhes, változó. Néha van úgy hogy túl gyakran kéri vagy csak azért kéri hogy megnyugodjon meg ilyenek.
2017. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!