Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás: Újrakezdeném! - De...

Szoptatás: Újrakezdeném! - De hogyan?

Figyelt kérdés

Egy nagy étkű csodás kisfiú anyukája vagyok. Most lesz 11 hetes.

Miután megszületett, elég lassan indult be a tejem, nagyjából a második hétre sikerült “rendes” adagokat szopiznia, amivel elégedett is volt. Volt hogy elértük a 100 ml-t is! De egyre gyorsabban csökkent a mennyiség és emellett tetőzött bennem a görcs is, hogy látom fogy a tej.. Végül nem sikerült folytatni a szoptatást, az éhségét tápszerrel kellett segíteni. Jelenleg is 150 ml-t eszik alkalmanként. Nagyon maximum 1 hónapos koráig kapott anyatejet (de azt is pótlással)


Mai nap picit furcsának éreztem a melleimet, kíváncsiságból megnyomtam és benedvesedett (nem csöppent semmi). Egyből felmerült bennem - Szeretném újra kezdeni!


Mi lenne ennek a menete?


Gondolom a cicire tétel első sorban. De ha esetleg a sok cumisüveg után már nem lenne hatékony szopis, vajon a "csak fejéssel" is eredményt érhetnék el hosszú távon? Lehet hónapokig csak fejéssel termelni és üríteni a cicit?



2017. márc. 7. 16:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Elsősorban tedd minél többször mellre.

Tévhit, hogy fejéssel nem lehet fenntartani azt a mennyiséget, ami a babának kell.


Én már 3,5 hónapja így etetem a kislányomat. Az elején nem evett sokat, kis súllyal is született, ezért szerettem volna tudni, mikor, mennyit eszik.

Persze, macerás. Cumisüveget fertőtleníteni, fejni, melegíteni.

Alkalmanként 80-110 ml között eszik. Nagyon szépen hízik (6 kg felett van már😅). És bőven van tejem, hálisten.


Ha a mellre visszaszoktatni már nem is tudod, se baj. A lényeg, hogy anyatejet kapjon.

Legalább 2 óránként fejd le. Nem baj ha először 10-20-30 ml jön össze. Megfog indulni, ha folyamatosan ingerled.

Esetleg igyál mellé tejszaporító teát (én a Mecsek teát ajánlom). Nekem ez is megdobja 30-40 ml-vel a mennyiséget. Napi 2-3 filter.


Remélem sikerül! Ne add fel!

2017. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem ez már veszett ügy
2017. márc. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Érdemben nem tudok segíteni,de leírom a tapasztalataimat,kisfiamnál nagyon lassan indult be a tejem. Sajnos kellett a pótlás már az elejétől,fiam hmar rájött,hogy az üvegből könyebben jön,így egyre jobban elutasította a mellem, mellbimbóvédővel rákapott,de nem okáig szopizott,kiköpte,és sírt ,mert éhes volt. 6hónapos koráig fejtem,próbáltam a szaporító fejért, 2,5óránként fejtem,de sajnos egyre csökkent a tej mennyisége,végül 6hónap után hagytam abba amikor már az egész napi fejés után estére nem jött össze 60ml.Utána ha megnyomtam a mellem még később is jött belőle tej, 2év 3hónap van a gyerekek között, de végig jött tej nyomásra.
2017. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
(#1 mikor a gyerekorvos meghallotta hogy mecsek teát vettem egyből kiakadt, azt mondta hogy azonnal dobjam ki mert bevizsgálták és madárürüléket találtak benne. Múlthéten a mi védőnőnél volt kiralva valami hosszú szöveg, abban is kb 4x akkora betűkkel volt kiemelve hogy 'ne mecsek')
2017. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Előszöris ott kezdem, hogy rengeteg munka, de nagyon nagyon megéri, és szerintem nem lehetetlen, próbáld meg! Én sikerrel szoptattam három gyermekemet 20-22 hónapos korukig. És itt mondanám el azt is, hogy nem mindegy az sem, hogy anyatej üvegből (persze 1000-szer jobb mint a tápszer) vagy szoptatás! Mert hihetetlen szerelem egy babát szoptatni, főleg, amikor már nagyobb, és nem csak ösztönből szopik, hanem játékosan, incselkedve, hozzádbújva! És akik feladják (amit azért meg tudok érteni, ha nagyon macerás), lemaradnak valami olyan élményről, amiről nem volna szabad. A negyedik babámat szoptatom most. Négy és fél hónapos, és rengeteget szenvedtem hogy legyen tej és gyarapodjon, hogy a pótlás elég legyen csak lefejt tejből, és ne legyen cumizavaros. Sokszor úgy voltam, hogy csak legalább 3 hónapos koráig, csak legalább 4 hónapig legyen elég! És jelentem, megérte a sok fáradozás, mert nemhogy elfogyott volna a tejem, hanem 4 hónapos korára jött meg úgy, hogy lassan elhagytam teljesen a fejést, pedig volt, hogy a napi adagok kevésnek bizonyultak, a baba nagyon nem gyarapodott és nem hittem, hogy sikerül. A lényeg:

1. soha nem add fel, hidd el, hogy a nők 98 %-a tud szoptatni, és te benne vagy a 98-ban.

2.Gyarapítsd a fejéssel kitartóan a tejet, nagyon fontos az éjszakai 1 vagy két fejés is!

3. Medela SNS szoptanít készülékkel próbáld meg mellre szoktatni, nekem nagyon bevált cumizavar ellen. Használtan is lehet kapni elérhető áron. Ez azért jó, mert tudod szabályozni hogy menjen a szájába a tej, aztán szép lassan átvezetheted, hogy ő szívja ki. Közben a mell is ürül, nem csak a palack, és így segíti a további tejtermelést.

4.Fokozatosan csökkentsd a tápszer és a tejpótlás mennyiségét.

Ha nem lett volna 3 sikeres szoptatásom, már rég feladtam volna, ez tartotta bennem a lelket, hogy nem igaz, hogy ne sikerüljön! Megérte, és azt tanácsolom, te se add fel!

Sok sikert kívánok és boldog szoptatást!

2017. márc. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

Az én fiam is főleg üvegből kapja az anyatejet. Császáros voltam, ráadásul 36 hetesen kellett jönnie, mert az uh eredmények eléggé riasztóak voltak.

A császár miatt a negyedik nap estére lett tejem, addigra kellett a pótlás, mert kiszáradt a baba. Nagyon pici és erőtlen volt, alig tudta bekapni a mellem, hamar feladta a szopcsit.

Utána fejtem neki, és azt kapta meg üvegből. Most 4 hetes, főleg üvegből eszik, bár hajlandó szopni, ha nem túl fáradt és éhes, éjjel pl egyáltalán nem.

Szerintem menne neked, ha a szopcsi nem is, a fejés mindenképp. A neten nézd meg a tejszaporító fejesi technikát. Minél többet fejsz, annál több tejed lesz. Meg végülis akármennyi is lesz, az csak jót tesz a babának.

Én szeretem ezt így, mert látom, mennyit eszik. Bőven többet tudok fejni, mint amennyi az adagja, 120 -150-ettől fejek, ő kb 90-et szokott enni, ha nem szopott. A maradékot beteszem a hűtőbe, 3 napig eláll. Ha mégis beütne a krach, van mihez nyúlni.

Előbb tedd mellre, és utána jöjjön az üveg. A baba biztos nem felejtette el a szopcsit! :)

Sok sikert!

2017. márc. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat és tanácsokat!

Mai napon nem igen sikerült még a helyes cicizés, inkább nyaldosta sajnos. De még próbálom.

Ha fejéssel szaporítok, elég X óránként tenni, hogy inger is legyen, vagy más módszer is van? Valahol láttam ilyen X perces "programozást", ami a "mennyit hány percenként" elven alapszik. De most sehol se találom.. Melyik lehet a hatékonyabb?

2017. márc. 7. 18:25
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Két óránként fejjél, és addig, amíg már nem jön semmi, vagy még utána is pár percet.
2017. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
6-os válaszoló, 3 napig nem szabad hűtőben tárolni az anyatejet!!! Szobahőmérsékleten 1 óra, hűtőben 24 óra, fagyasztóban fél év az aranyszabály!
2017. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sikerülni fog,fejés, tejszaporító csodateák, de esetleg érdemes lenne igénybe venni egy szoptatási tanácsadó segítségét is. lll.hu vagy a védőnőd is lehet,hogy tud ajánlani valakit.
2017. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!