Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás: Újrakezdeném! - De...

Szoptatás: Újrakezdeném! - De hogyan?

Figyelt kérdés

Egy nagy étkű csodás kisfiú anyukája vagyok. Most lesz 11 hetes.

Miután megszületett, elég lassan indult be a tejem, nagyjából a második hétre sikerült “rendes” adagokat szopiznia, amivel elégedett is volt. Volt hogy elértük a 100 ml-t is! De egyre gyorsabban csökkent a mennyiség és emellett tetőzött bennem a görcs is, hogy látom fogy a tej.. Végül nem sikerült folytatni a szoptatást, az éhségét tápszerrel kellett segíteni. Jelenleg is 150 ml-t eszik alkalmanként. Nagyon maximum 1 hónapos koráig kapott anyatejet (de azt is pótlással)


Mai nap picit furcsának éreztem a melleimet, kíváncsiságból megnyomtam és benedvesedett (nem csöppent semmi). Egyből felmerült bennem - Szeretném újra kezdeni!


Mi lenne ennek a menete?


Gondolom a cicire tétel első sorban. De ha esetleg a sok cumisüveg után már nem lenne hatékony szopis, vajon a "csak fejéssel" is eredményt érhetnék el hosszú távon? Lehet hónapokig csak fejéssel termelni és üríteni a cicit?



2017. márc. 7. 16:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kedves 9es nincs igazad!!!! Tejleadó voltam és úrja az leszek.. 2 naponta gyűjtik be és 3-4 napig még hűtőben van annál aki kapja!! 4 napig simán ellál aha jól fertőtlenített edényben tárolod!! Nehogy kiöntsd 24óra után!!!!
2017. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"Az Anyatejgyűjtő Állomásra anyatejet adó anyák megtanulják a megfelelő fertőtlenítést, amelyet az anyatej bakteriológiai vizsgálatával ellenőrzünk is. Ebben az esetben bizonyítottan az anyatej normál hűtőszekrényben + 4-5 0C-on 3 napig is eltartható."
2017. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hogy hogy hogy megy???? Táln úgy hogy születtet azóta még egy pici és a napokban várom az engedélyt a leadáshoz ;) hát így megy ;)
2017. márc. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, és tényleg igazad van! Ki nem öntöm, mert mindig odaadom 24 órán belül a babának, vagy ha kifutnék az időből, lefagyasztom. De a 3 nap csak azokra vonatkozik, akik tejleadók, akkor úgy tudom teljes "bemosakodás" van fejés előtt, az kicsit más. Én is sterilizálok mindent minden fejés után, de például bemosakodni nem szoktam, nincs akkora figyelem, körültekintés itthonra fejésnél. Akkor viszont jobb a 24 órás hűtés.
2017. márc. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérlek ne pontozzatok le, de én a következőt tenném: Amikor éhes, akkor raknám cicire, előbb utóbb csak szív rajta egyet kettőt, amíg az anyának-babának jó folytatnám (persze cici cserével), utána adnék tápszert, de nem a szokott mennyiséget, hanem kevesebbet, így hamarabb fog újra cicizni.
2017. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!