Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon vágytunk a gyerkőcre,...

Nagyon vágytunk a gyerkőcre, és most sikerült. Nagyon boldog vagyok, bármit meg fogok tenni érte. Viszont ha a szoptatásra gondolok, nem tölt el jó érzéssel, sőt. Ez még változhat?

Figyelt kérdés
Volt olyan aki nem érezte úgy, hogy jó dolog lesz, de amikor megszületett a baba, vágyott rá? Félek, hogy nálam nem múlik el ez az elutasító érzés a szoptatással kapcsolatban.
2010. máj. 11. 08:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%

Javasolnék annak aki gusztustalannak tarja a szoptatást hogy forduljon pszichológushoz mert ott nagy gondok vannak.Lehetőleg ne nevezd szűk gondolkodásúnak azt aki a szoptatást tartja fontosnak mert az a normális amióta világ a világ csak jót akarnak neked.Én alig várom hogy szoptathassak egy fantasztikus élményből maradsz ki ami nagyon jó a baba-mama kapcsolatnak.A terhesség alatt nem undorodtál magadtól??Hiszen benned fejlődött és belőled jött ki...hogy is van ez???

Kedves kérdező meg fog változni az érzésed és élvezni fogod minden percét mert nincs annál jobb érzés mint amikor látod a babádat szopizni.

2010. máj. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
Ezzel én is így voltam. A mell számomra erogén zóna volt, és el sem tudtam képzelni, hogy egy baba azt szopogassa. Aztán a szülészeten a mellemre tették a babát, hát persze eszembe se jutott azt mondani, hogy ne. Onnantól kezdve természetes volt.
2010. máj. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

Nekem is voltak a terhesség alatt hasonló érzéseim,mikor mondta a védőnő,meg mások is ,hogy morzsolgassam a bimbómat,hogy edződjön,majdnem rosszul lettem,hogy na azt biztos nem ,felmerült bennem hogy hogy fogok szoptatni mert így ódzkodtam az egésztől Én is.

De Ha majd elkezded szoptatni a gyermekedet,(lehet fájni fog egy kicsit az elején)és megérzed ezt a semmihez sem hasonlítható érzést,semmi nem fog érdekelni,szerintem.Annyira csodálatos dolog szoptatni,sosem gondoltam volna.Már előre rosszul vagyok a gondolattól,hogy egyszer vége lesz:-(

Szóval csak annyi,hogy Én imádom szoptatni a kicsimet,annyira jó összebújni,sokszor már alig várom,hogy éhes legyen.(és nem csak azért,mert majd kidurran a cicim:-))Sokszor csak nézem ,milyen édesen szopik,meg elalszik rajta,"megpuhul" az egész gyerek,hát,őszintén?Bevallom,még sírni is szoktam néha,olyan szép,annyira szeretem)))))(meg persze a hormonok))

Szóval ne aggódj,szerintem Veled is így lesz.

2010. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoptatom a babámat, tényleg fura, amit írsz, de hallottam, hogy vannak olyanok, akik a szoptatást egyszerűen gusztustalannak vagy elfogadhatatlannak tartják. Erről nem tehetnek, nem úri passzió, nem kell őket bántani ezért. Először persze fura maga a gondolat, az ember el sem tudja képzelni, de amikor ott a baba, akkor már magától értetődő lesz a dolog. Ha pedig mégsem, akkor majd kap mást a baba, de ne hagyd, hogy mások mondják meg, hogy mit kellene érezned!
2010. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%
nekem is fura volt először. én imádom szoptatni, pedig már 1 éves. ez egy olyan intim dolog, ami csak a tiéd és a babádé:)
2010. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy gondolom, hogy az intim dolgok rám és a férjemre tartozik. Nem pedig a gyerekünkre. Ezért is utáltam az egészet.
2010. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Azóta megszületett a babó, és csak egy hónapig tudtam szoptatni, de addig sem volt elég neki csak a tejem. Sajnos nem élveztem a dolgot, csak az ő érdekében tartottam ki eddig is. Lehet, hogy agyban dőlt el, és azért nem sikerült. Szóval sajnos a helyzet nem változott meg azzal, hogy az én egyetlenem megszületett...
2011. febr. 3. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!