Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt miből áll az...

Szoptatás alatt miből áll az étrendetek?

Figyelt kérdés
2017. márc. 17. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:

nagyon kivántam az édeset és a szénhidrátot. kekszek, sütik, pékáru. szerencsére nem sokat híztam, inkább stagnált a súlyom. amikor elkezdtem odafigyelni, h elhagyjam a szénhidrátot, elkezdett csökkeni a tejem.

így azt ettem amit megkívántam, vlt szépen tejem is, nem híztam, de nem is fogytam. 1,5 évig szoptattam, amint abbahagytam elkezdtem diétázni, sportolni. szépen lement a felesleg! de ez én vagyok, minden szervezet másként működik.

2017. márc. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem kb ugyanaz, mint szoptatás előtt. De tényleg több a szénhidrát, az nekem is kell. Fehérje, zöldség, gyümölcs is megy bőven. A terhes vitamint is szedem még. 5 hetes a kisfiam.

Van tejem bőven, de ez nem csak az étrenden múlik. Szerintem ugyanolyan fontos az, hogy az első három hónapban sokat szoptass és fejd is a melled. Most is várom már, hogy ebredjen, mert 3 és fél órája alszik, és kezd fájni a cicim:)

2017. márc. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem kell speciális étrend? Mert én azon is gondolkodtam, hogy kiiktatom a tejet, a tojást, lisztet és cukrot amúgy sem szoktam enni (lisztmentes sütiket csinálok, nem csinálok rántást, főzelékeket önmagával habarom stb), hogy ne legyen bőrkiütéses, laktózérzékeny. És aztán olvastam, hogy mely zöldségeket, gyümölcsöket nem lehet enni. Kávézni kávéztok? Én minden reggel iszok hosszú kávét tejszínnel, cukorral. Arról le kell mondanom? Vagy csináljak úgy, mint eddig?
2017. márc. 17. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanabból mint előtte. Legyen tápláló leginkább.
2017. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én egyedül a káposztát iktattam ki az étrendemből, mert úgy vettem észre attól az egytől mindig fájt utána a hasa. Tejeskávét iszom néha,de nem rendszeresen.
2017. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Ne iktass ki egyelőre semmit, mert a szénhidrát, fehérje kifejezetten kell. Azokat az ételeket ne edd maximum, amik neked is puffadás okoznak, pl káposzta, borsó.

Majd észreveszed, mik azok, amik nem tetszenek a babának.

Bár én most a negyedik gyereket szoptatom, és az a tapasztalatom, hogy amelyik hasfájós volt, ott tök mindegy volt, mit ettem, akkor is szenvedett. Amelyik meg nem, az a baba semmitől nem szenvedett. De persze egy próbát megér.

Kávét én kettőt iszok egy nap, reggel hosszút tejjel, délben presszót, enélkül nem nagyon tudnék életben maradni:)

Természetesen alkohol, dohányzás továbbra se legyen, de nem kell annyira szigorú szabályok szerint élni.

2017. márc. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak :) ment a pipa
2017. márc. 18. 06:24
 8/9 F. Eszter ***** válasza:

Sokmindent írnak különböző oldalak, hogy mit nem szabad enni, mennyit kell inni stb. Ha wzt mind be akarja valaki tartani, rövid úton fényen és vízen él.


Előre semmit nem érdemes kihagyni. Ha valami gondot okoz a babának, annak lesznek tünetei. pl. ha nagyon szeles a pocija, iktasd ki a pufffasztó ételeket, és nézd meg, hogy néhány hét alatt van-e változás.


Fontos szoptatás alatt is az egészséges vegyes táplálkozás.


Ha kívánsz valamit, egyél belőle. A szervezeted ne véletlenül jelez. :) A tejet meg fogja csinálni a saját rovsására is, szóval a baba meg fog kapni mindent, amire szüksége van. Viszont ha beviszel mindent, amire szükségetek van, akkor ne lesz belőle hiánybetegség. :) Az édességgel azért vigyázz. :)


Ha úgy érzed, hogy kevesebb a tejed, mert nem eszel sokéók édességet, szoptass inkább többet. :)

2017. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kávét lehet, alkohol, cigi nem.

a "K" betűseket kell kerülni: karlábé, kelkáposzta, karfiol stb. azok tudnak puffasztani.

Én a tejet nem iktatnám ki egyből, nyugodtan fogyassz, ha amúgy is szoktál, csak figyeld utána hogyan reagál rá a baba. Valaki tényleg nem bírja, de akkor látni fogod rajta. előre a K betűsökön kívül semmit sem hagynék ki.

2017. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!