Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Igény szerint szoptató anyukák...

Igény szerint szoptató anyukák. Hogy bírtátok az elején hogy majdnem egész nap szoptatni kellett?

Figyelt kérdés
Én ugy érzem megbolondulok, hogy semmire sincs idom, nem tudok kimozdulni a házból sem. Lehet depressziós vagyok. Próbálom a legjobbat adni neki, de vajon van ennek egy határa? Ha már naponta sírok és rágódok az nem jó a babának sem. Mi a megoldás?

2017. márc. 8. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
5 perccel ezelott is megkerdezted, a valaszom ugyanaz 😉
2017. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem kell egész nap szoptatni. Az igény szerinti szoptatás nem ezt jelenti. KB 3 nap alatt beallt a gyerek magától 2,5-3 órás etetesre
2017. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
10 napos a babad, konyorgom adj idot magatoknak !
2017. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2017. márc. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%

NEM kell állandóan szoptatni! Két szopás között legalább 2 óta szünet kell. A baba nem csak akkor sír, ha éhes. Fájhat a hasa, melege van, tele a pelus stb.

Az igény szerinti szoptatás csak annyit jelent, hogy nem ragaszkodsz a 3 órához. Lehet kettő, de ha beáll egy rendszer, akkor 4 is. Két szopás közt hagyhatod az ágyában, és akkor neked is lesz időd a háztartásra.

2017. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Háromszor írtad ki a kérdést 2 órán belül, akkor mégiscsak van időd nem? Szerintem ha,neked így nem megy, akkor tápszerezd, vagy fejjél, ahogy neked tetszik.
2017. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Nyugodj meg, mással is van így. Ha tudsz angolul, olvass utána a "cluster feeding" jelentésnek, én is azt hittem, hogy valamit én szúrok el. Kb. 2,5 hónapos koráig tartott. Addig azért voltunk sétálni, előfordult, hogy sírt közben, akkor felvettem. Szoptatásnál odakészítettem az újságokat meg a tv-t is bekapcsoltam halkan, akkor még nem zavart be. Gyakran meghívtam a nagyszülőket, hogy dajkálják, hát előfordult, hogy bömbölt náluk. Ha most mégegyszer lenne ilyen picikém, akkor kendőbe magamra kötném, akkor nem lennénk a kanapéhoz láncolva.
2017. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Írd még ki párszor ugyanazt a kérdést? Attól jobb lesz!!!


Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti h 3 naposan felcuppantod a picit a cicidre, majd 6 hós korában leveszed!

Ha ez ennyire nem megy, akkor próbálkozz h 2 óránként eteted. Nem az első nyikkra kell cicire tenni...

Miért nem mész ki vele sétálni?

Valamikor csak alszik!

2017. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Én igény szerint szoptattam, de nem volt ez... az igény szerinti szoptatás nrm az, hogy ha megnyikkan a gyerek, cicire teszed. Ha jelez, megnézed, van-e bármi egyéb baja (főleg, ha fél órája vetted le ciciről...), és ga van, azt oldod meg. Lehet melege, fázhat, fájhat a pocakja, de lehet, hogy csak téged szeretne érezni. Az enyém például azt nem szerette, ha letettem. Neü feltétlen kellett cici neki, de testkontaktus igen. A másik tanácsom, hogy szerezz be egy hordozókendőt! A baba nyugodtabb lesz rajtad, sokkal nagyobbakat alszik, neked lesz két szabad kezed, és így könnyebben ki is tudtok mozdulni.
2017. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

Jól bírtam. Tudtam hogy nem tart örökké és hogy minél többet van cicin, annál nagyobb eséllyel lesz elég tejem. Úgy 6-8 hetes korától kevesebbet és kevesebbszer szopik és persze fokozatosan tovább csökken.


Pontosan mi zavar, miért nem érzed jól magad közben?

2017. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!