Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért keményedik újra, ez...

Miért keményedik újra, ez visszatérő dolog, lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Mikor megtörtént a tejbelövellés ,kőkemény volt a mellem.3 napig járt segíteni a védőnő szétmasszírozni(kórház),majd mielőtt hazajöttünk,mégegyszer jól szétmasszírozta.Nem is volt gond,de egyszer csak elkezdett csökkenni a tej mennyisége(3.hét),majd ismét nekilendült,csakhogy olyan iszonyat kemény lesz 2-3 óránként a mellem ,hogy elviselhetetlen. Éjjel is,ilyen gyakran kelnem kell fejni,mert a babám alszik. Ez borzalom és így megy egy hete!!!!! Lehet ezzel valamit kezdeni,mit rontottam el? Mindent úgy csinálok ahogy eddig... Ja nem tudom számít-e,de fejek,mert a babám nem szopik. Mielőtt bárki lehurrog,36 hétre született és a kórházban javasolták,hogy 5-10 percre tegyem csak mellre,mert nagyon fárasztó neki,és nehogy utána ne egyen,és kissé hozzászokott az üveghez. A menet tov. is 15-20 perc szopi,utána üveg.
2010. máj. 11. 11:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Remelem mar jobban vagy! Amikor bedurran a melled, ne fejd ki teljesen, csak annyit amitol mar erzed hogy kellemesebb. Ha teljesen kifejed, akkor ujra sok termelodik. Persze ezzel kicsit apasztod is. Egyebkent meg masszazs es meleg viz a kifejeshez segitsegnek, vagy hidegviz, de akkor meg megint apasztod es csokken a tejmennyiseged.

Meg a tapasztalataimat szeretnem elmondani. En is 10 hetig fejtem es uvegbol kapta a fiam, mert ugyan 38 hetre szuletett, de nagyon visszaesett a sulya, tul gyenge volt ahhoz hogy szopizzon. Azutan meg valahogy cumisuvegesek maradtunk, mert nekem is megnyugtatobb volt tudni, hogy megeszi a megfelelo mennyiseget. 3-4 orankent fejtem kb 1 orat. Mikor mar megnyugodtam hogy szepen fejlodik a fiam es eleg erosnek iteltem ahhoz hogy szopizzon, ujra megprobaltuk a szopit. De nekem fajt nagyon! Vegen kiderult hogy le van nove a nyelve, 10 hetesen felcsippentettek neki es azota is vigan szopizunk! Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne add fel a szopizast, mi 10 hetesen kezdtuk.

Gyogyulj meg gyorsan es jo babazast!

2010. máj. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi mára már jobban vagyok.A vége ügyelet lett és gyógyszerek,gyulladáscsökkentők,és antibiotikum.Valami bakteriális emlőgyulladás volt a hunyó,tegnapelőtt éjjel 41 fokig ment fel a lázam,ami mára a gyógyszerektől teljesen rendeződött,már "csak" a gyulladást érzem kicsit,de az se veszélyes. A kórházban azt javasolták,amit Te kedves utolsó,hogy annyit fejjek,ami a jóérzés biztosításához kell,és majd ha elmúlt a gyulladás akkor kifejem rendesen. Hát ezt én ma már megtettem,úgy mentem kontrollra,ahol mondták,hogy szépen gyógyulgat,3 nap múlva ismét vissza kell mennem,remélem emiatt utoljára. Bízom benne,hogy ha elmúlik a fertőzés,ismét megszűnik a keményedés is. Köszi a segítő válaszokat!
2010. máj. 14. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!