Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj? Miert nem tud...

Mi lehet a baj? Miert nem tud szopni a babám? (lent)

Figyelt kérdés

Ma pontosan 1hónapos a kisfiam. Teljesen egészségesen született csak kicsi volt a súlya ezérr születés utàn elvitték a koraszülött részlegre. Oda jártam le hozzá minden 3órában etetni steril öltözetben. Sajnos elkapott akkor valamilyen fertőzést 10napig bent voltunk antibiotikumot kapott es be is sárgult de szerencsére kék fényre nem volt szükség. Mar az elején is nehezen kezdődött a szoptatás mert kicsi a mellbimbóm és nem tudott egyszerúen rákapni hiába próbálkoztam 3napig aztán bimbóvédővel napról napra egyre jobb lett szépen ment fel a súlya meggyógyult. De közben is volt már az hogy nem találta meg vagy nagyon nehezen de akkor evett szépen vagy elaludt rajta lefejtem neki és megkapta cumisüvegbe. Hazajöttünk és azt hittem minden rendben lesz de tévedtem mivel nehézségek adódtak itthon is. 2hétig rendesen szopott szépen felment a súlya doktoro es a védőnő is megdicsért minket de múlt héten kezdődött hogy miután levettem a mellemről nyűgös volt és sírt de nem tudtam mi lejet a baj mindent megpróbáltunk mire rájöttünk hogy még éhes adtunk neki tápszert és megette. De innentől kezdve már hiába raktam rá a mellemre nem nagyon evett folyton kereste és ha evett is utána se volt neki elég. És a súlya sem esett vissza igy szerintem nem lehet vizes a tejem. És van benne elég tej is mivel ha megnyomom spriccel belőle és folyik is a polóim is eláznak sokszor. A védőnőnek is mondtam megnlátta is hogyan eszik azt javasolta hogy kombinálva etessem de szerintem ez nem a legjobb mert összezavarodott teljesen volt hogy a cumis etetésnél is a cicit kereste de ha ráteszem nem eszik belole csak cumizik meg elalstik rajta pár kortyot sziv maximum. És nem értem mi lehet a probléma már nagyon aggodok ha itt van az anyatej nem akarom tápszerezni de nem eszik a mellemről normálisan sajnos. Lehet a védő lehet a baj vagy ő nem tudja már kiszívni? Ha esetleg volt valaki igy vagy tudna valamit tanácsolni nagyon megköszönném mert már nagyon kétségbe vagyok esve. Az első tápszertől ráadásul ki is pattogott a vedono meg azt mondta hogy a tejtol van. Mar teljesen megzavarostam en is. Elso gyermekem.

Koszonom a valaszokat.


2017. ápr. 1. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem kicsi a mellbimbod, pont jo a babad szamar, hidd el. Cumit, cumisuveget nem ajanlom, osszezavarodik a baba tole, majd lassan apadni fog a tejed, aztan a baba el sem fogja fogadni a melled. Ha ugy latod, hogy ehes tedd meg mellre, nem baj hamar alig van benne tej. Minel tobbet szopizik ki a baba annal tobb gyulik vissza. A tej nagy resze szoptatas alatt termelodik. Ez egy visszacsatolasi rendszer. Pl. ha valamikor adsz neki tapszert akkor kevesebbet fog szopizni a melledbol, ezaltal kevesebb lesz a tej, mert a tested ugy veszi, hogy nincs szukseg az osszes megtermelt tejre s legkozelebb kevesebbet termel, hogy 'ne veszzen karba' a maradek. Viszont ha mar alig van tejed es mellre teszed a babat akkor azt az ingert kapja a melled, hogy nem eleg a tej, szukseg van meg ra, ezert tobbet termel. En azt javaslom, hogy ha nem akarsz tapszerezni felejtsd el a cunisuveget. Esetleg ket szopi kozott fejjel meg le tejet, es azt add meg neki ha nagyon ehes, de fecskendobol! Az egeszseges babat fel lehet ebreszteni. Mikozben szopizik, ha latod, hogy becsukja a szemet, finom csipkedd meg a pofijat, esetleg ha csiklandos mint az en babam akkor csiklandozd meg a labat, vagy vedd le a melledrol, cserelj pelust es tedd megint mellre. Vagy tedd at a masik melledre, a forgatastol altalaban felebrednek. Nem a tapszertol pattog ki a baba bore, az anyai hormonok urulnek a testebol es igy mutatkozik meg. Az en babam bore is kipattogot 3 hetesen, 7 hetes korara nyoma sem volt, pedig csak anyatejes.
2017. ápr. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Meg annyit, hogy fejj le egy keves tejet, mielott odaadod a babanak a cicid, ezaltal jobban be fogja tudni kapni, ugy add oda neki, hogy osszelapitod, megnyomod a huvelyk es mutatoujjaddal a bimboudvar szelen. Erintsd hozza a felso ajkahoz, ha kinyitja a baba a szajat huzd ot a melledre, igy ok reflexszeruen nagyobbra nyitjak a szajukat. Ne te tedd ve a melled a szajaba, mert rosszol kapjatja be ami igen fajdalmas es kevesebb tejhez jut. Mi is megszenvedtunk eleg rendesen a szoptatasert... fajdalmas volt, nem akart rakapni a baba, azt hittem, hogy keves a tejem, majd a merleg segitsegevel jottem ra, hogy nem. Tatva maradt a szam, mikor 20 perc szopival, egy mellbol 140 ml-t evett kozel 4 hetesen es utana meg a tapszert is elfogadta. A babakban benne van a szopas, mint oszton es egy resze a babakbak akarmennyire jol lakott elfogadja meg a tejet. A felesleg visszajon nekik. En a letezo osszes oldalt kiolvastam a szoptatasrol, 3 errol szolo konyvet vettem illetve szopis tanacsadoval is sokat beszelgettem, az elso kudarcok miatt, most 3 honapos a babam es rendezodni latszik a helyzetunk. Kerdezz nyugodtan, segitek amiben tudok.

Ajanlom meg az lll.hu oldalat, rengeteg hasznos informacio van rajta.

Csatolok peldaul egy almos ujszulott felebresztesehez valo tippeket: [link]

Remelem tudtam segiteni.

1.valaszolo

2017. ápr. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megint en vagyok, meg annyit, hogy a tejed nem vizes, ilyen nincs. Ami legeloszor urul a melledbol az attetszobb, tobb vizet tartalmaz, ez szomjoltasra valo, elotejnek nevezik, ezutan urul a hatso, zsirosabb tej, ami lehet picit sargas szinu vagy eros feher, ettol lakik jol a baba es ez taplalja. Minel tobb ido telik el ket szopi kozott annal tobb lesz az elso tej, ha gyakrabban szopik akkor az arany eltoldik es kevesebb lesz az elotej, igy biztositva, hogy a baba hozzajusson a hatso tejhez is. Ezert erdemes legalabb 20 percig szoptatni egy mellbol, hogy a csecsemo ki tudja uriteni a zsirdusabb tejet is.
2017. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mar eleged van a valaszaimbol :) de ahanyszor elolvasom a soraid mindig eszembe jut valami. Probald meg bibmovedo nelkul szoptatni, ahogy mar fentebb leirtam. A bimbovedo tulajdonkeppen nem segit... kevesebbet tud ugy kiszivni a baba a melledbol es rossz szopasi techinahoz is vezethet ami azt eredmenyezi, hogy nem fog majd tudni rendesen szopizni a melledbol. Nem utolso sorban jobb erzes, kozelebb kerultok egymashoz ha nem all kozetek egy szilikondarab. Ha van valami fejlemeny, irj, varom valaszod.
2017. ápr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt meg elfelejtettem leirni hogy tobb mint 1ora hosszan keresztul szoktam a mellemen hagyni es mind a kettobol probaltam de hiaba utana uvoltott es mikor megkapta a tapszert semmi baja nem volt. A korhazban is meg itthon is sokszor probaltam bimbovedo nelkul is ugy ahogyan irtad te is de nem kapott ra. Es ha sir utana akkor nem hagyhatom ugy szegenyt muszaj volt megetetni. Mar 120ml megeszik annyit a mellembol meg nem tud kiszivni mar szeeintem vagy nincsen annyi. Nem tudom hogy ez lehet e genetika is de peldaul en is tapszeren nottem fel es csak 1honapig tudott az en anyukam is engem. Koszonom a valaszaid probalkozok meg meg beszelek a vedonovel is de ha minel kevesebbszer teszem ra annal rosszabb lesz es el fog apadni akkor. A korhazi szobatarsaim is meseltek hogx mindenkinek potolnia kell vagy egyaltalan nincsen mar.
2017. ápr. 1. 12:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Meg az jutott eszembe, hogy 1 honap korul van a novekedesi ugras, amikor a babak tobbet kezdenek enni, ilyenkor az anya azt tapasztalja, hogy keves a tej, a baba mindig enne, ez azert van mert egy evesbol nem tudjak magukhoz venni a kello mennyisegu tejet. Sajnos ilyenkor a szulok ketsegbe esnek es tapszert adnak a babanak, aki miutan jol lakott elcsendesedik. Innen kovetkezik az, hogy egyre tobb tapszer, kell potolni az anyatejet, mert az folyamatosan apad, nem jut eleg ingerhez a mell. Az anyak azt mondjak, hogy nincs eleg tejuk, de ez nem igaz, lenne eleg ha kitartoak lennenek, 1 het alatt rendbejonne a dolog ha mindig mellre tennek a picit mikor az keri. Az en anyam is igy jart, 4 hetes koromig szoptatott, en mar jobban rakeszultem a dologra es nem adtam tapszert mikor a kislanyom 3 hetesen keveselte a tejet. Eddig 2 novekedesi ugrason vagyunk tul es nem kapott tapszert, meg mindig anyatejes. Nagyjabol 9 napig tartott az, hogy kevesebb volt a tejem mint amennyit o szeretett volna, azutan szepen beallt a kereslet-kinalat es eleg volt a tej. Javaslom, hogy kerdezz meg egy szoptatasi tanacsadot az lll oldalrol, lehet sokat tudna segiteni.
2017. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben jártam, mint te. Kis súllyal, hamarabb született a babám. Besargult, uv kezelési is kapott, sokat veszített a sulyabol is.

Voltak egészségügyi problémái, így kórházban is voltunk sokat, jártunk orvostól orvosig. Most 7 hetes.

Így telt az első hónap, nem nagyon tudtunk csak a szopásra koncentrálni.

Már a kórházban is kapott pótlást, előbb tápszert, aztán lefejt anyatejet. Császáros voltam, elég soká indult be a tej.

Most is úgy eszik, hogy előbb szopcsi, aztán üvegből lefejt tej. Nem, nem apadt el a tejem, sőt, egyre több van, kb kétszer annyi, mint ami neki kell. Eleinte többet evett az üvegből, mostmár sokkal több a szopott mennyiség. Minden szoptatás után fejek, éjjel is, akár háromszor. Elektromos mellszivom van, az alaposan kiüriti a mellem.

A baba ehhez alkalmazkodott, más technikát használ a mellhez, mást az üveghez. Nem zavarodott össze, ügyesen eszik, jól gyarapszik, nem éhes.

Próbáld meg a minél gyakoribb szoptatást, aztán fejd le a tejet, és pótolj azzal.

Ahogy egyre nagyobb lesz, egyre ügyesebben fog szopni, rájön a technikára és erősebb is lesz.

Nincs olyan, hogy vizes tej, az pont a te babádnak készült!

2017. ápr. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mikor eszrevettem hogy keves neki es meg sir probaltam tobbszor ratenni de ugyanaz volt a vegeredmeny. Ez eltartott 4-5napig akkor nem tudtam mert sir mindig nem gondoltam erre. De ha nagyon sir miutan 1orat ratettem es meg ehes akkor valami biztosan nem oke. Es vedo nelkul meg sajnos nem meby sehogy sem hiaba probalkoztam es minel idegesebb mert ehes annal jobban nem kap ra sokszor a vedot is alig talalja meg. Pedig fejtem is le. Ez a nincs eleg tej vagy vizes ez sem tudom hogy igaz lehet e de egyik falubeli anyuka is majdnem velem egyidoben szult es a kislanyat szoptatta aztan azt vettek eszre hogy visszaesik a sulya a vedono is azt mondta h minden oke aztan elmentek dokihoz es mondta hogy nem eleg taplalo a teje es tapszeres. De mi is megyu k haziorvoshoz majd megkerdezem ot is. Azota ratettem atobbszor a mellemre de ugyanaz volt mint eddig ehes maradt es nem feszul meg nincsen ugy csomo a mellemben hogy termelodott volna eleg mert maskor szokott de most jopar napja beallt mintha nem is lenme bent.
2017. ápr. 2. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!