Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet szopizni hagyni a bbaát...

Lehet szopizni hagyni a bbaát a cicin, ha nincs tej?

Figyelt kérdés
Nemrég nagy tragédia történt az életemben, összeomlottam és elment a tejem. Még éppen van egy kevés, de egyre csökken. Próbáltam mindent, hogy szaporítsam a tejet, de nem lesz több. A babam eloszor szopizik a mellembol es utana kap potlast. (Nem szeretnék arra vonatkozólag választ kapni, hogyan szaporítsam a tejet, mindent kipróbáltam: éjjel-nappal folyamatos szoptatás, mindig fejtem, tejszaporító készítmények, homeopátia de 2 hónap után mikor észrevettem, hogy még kevesebb a tejem feladtam). Már éppen 10-20 ml ha van a két mellemben összesen. 1 hét múlva biztos elapad teljesen. A kérdésem az, ha egyáltalán nem lesz tejem attól még hagyhatom cumizni a babát a mellemen miután kapott tápszert? Nyugtatásképp, ugyanis eszembe jut, hogy mennyire elcsendesedett a babám szopi után mikor még volt tejem bőven. Nagyon megnyugszik a cicin és nem szeretném ettől megfosztani. Cumit nem fogadja egyáltalán el. Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 3. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Eloszor szoptatas, utana tapszer, meg igy is.
2017. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most először megszoptatom, utána kap pótlást. Arra gondoltam, hogy ha teljesen elapad a tejem es ugy adom oda a cicit csak sírni fog, hogy nem jön belőle semmi de ő éhes, de miutan jol lakott még szeretne cumizni, ezért odaadnám neki majd akkor is, hogy kiélje cumis vágyait :)
2017. ápr. 3. 15:43
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem lehet, artani nem art, se neki, se neked. Ha ettol mindkettotoknek jobb, csinald batran!
2017. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%
Ha azt akarod, hogy cicifüggő legyen, akkor szoptathatod. De ne sírj majd, ha nem tudsz tőle semmit csinálni.
2017. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%

Én nem tenném. Ha azonnal, egyből nem is, de leszoktatnám róla, szépen fokozatosan.

Addig rendben van míg van tejed, de így teljesen felesleges, és minél idősebb, annál nehezebb lesz leszoktatni róla.

2017. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Csak bátran. Én hiszem, hogy a szoptatásnak is jót fog az még tenni. A szopási vágyát ki fogja vhogyan elégíteni. A cumitól, de még az ujjától is job a melled! Pszichésen, fogászatilag, beszédfejlődésileg és sorolhatnám. És úgy érzem, erre neked is szükséged van rá. De ne hallgass ránk, csak az ösztöneidre!
2017. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem hiszem, hogy ettől cicifüggő lenne, ugyanis sok gyerek aki pótlást is kap a mellben lévő kevés tej mellett is elválassza magát, ha megérett rá. Úgy érzem, hogy ha ígénye van rá én szívesen megtenném, ettől csak neki lenne jobb, szükségük van a cumizásra, hogy kiegyensúlyozottabbak legyenek. Majd megkérdezem a nőgyógyászom, hogy lehet-e valami káros következménye.
2017. ápr. 3. 16:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a dokim, csak nagy szemekkel nézett rám, hogy ilyenről még nem hallott, de káros következménye nincs, ha gondolom nyugodtan szoptassak tovább és hátha idővel még beindulhat valami kis tej, ami szerinte nem biztos a sokkhatás miatt. Egyébként meg üzenem, hogy ne pontozgasson le senki semmilyen valaszt, mert hasznosak voltak. Borzalmas ez az oldal, hogy sokan azzal szórakoznak, hogy a piros kezet nyomogatják.
2017. ápr. 6. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!