Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan aki egyszeruen nem...

Van olyan aki egyszeruen nem tudja megszeretni a szoptatast?

Figyelt kérdés
En sokszor igy erzem. Eloszor vartam a 6 honapot hogy legalbb addig tudjam szoptatni a lanyom, majd most varom a majust hogy betoltse az 1.eletevet. kenyelmetlen, maceras, faj, sebesre ragja ejszakankent az orankenti cicin letkor...mar nagyon varom, hogy abba hagyjuk , mert igy hogy orankent 2 orankent kelunk ez igy engem mar tonkre tesz ugy erzem nincs elegendo turelmem a babamhoz holott imadom mindenneljobban, es jot szeretnek neki. Van meg igy valaki ? Negativat nem kerek.
2017. ápr. 11. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

En ugy voltam vele, hogy etetes es kesz, szukseges kenyelmetlenseg.

Sokan mondjak hogy lelkileg csodalatos, hat nekem lelkileg csodalatos a ringatas volt, a babusgatas, amikor karomba vettem, puszilgattam, nem pedig az amikor a mellbimbot szivta. Az csak egy biologiai szukseges lepes volt, nem tobb.

Sosem "cicikevel" szerettem a gyermekemet, hanem szavakkal, erintessel, puszival es torodessel.


Ne erezd rosszul magad, nem attol szereted vagy nem szereted a babad elegge, hogy elvezed-e a melled uriteset.

2017. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Én sem szeretem. Most a második babám szoptatom, az jó érzés, hogy szeret hozzámbújni, de ez ringatva is menne. Én iszonyatos kötöttségnek érzem a szoptatást, pedig nem vagyok elmászkálós típus. A gyermekem imádom, és tudom, hogy az anyatej neki a legjobb, úgyhogy mindent megteszek, hogy legyen tejem, de mivel cicin is alszik, ezért a nagyobbal sem tudok hosszabb programot csinálni kettesben, ami őt megviseli. Nem tudunk úgy kimozdulni, mert én nem szoptatok nyivános helyen. Mindig találgatni, hogy elég-e a tej, este már nincs, reggel meg arra kelek, hogy nagyon fáj, csomós, mert tele van, csupa tej az ágynemű, mert átázott a melltartóbetét... (ő szerencsére átalussza az éjszakát, 3,5 hónapos)

Én is a 6 hónapot várom, hogy elkezdjen szilárdat enni.

2017. ápr. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon utáltam szoptatni. Az első 3-4 hónapban minden egyes mellretételnél üvölteni tudtam volna a fájdalomtól. Néha üvöltöttem is, és folytak a könnyeim, miközben a gyerek cicizett.

10 hónapos gyerek mellett még mindig (ekkor már vagy negyedszer) mellgyulladásom volt.

13 hónapos koráig cicizett. jófej volt, szerintem tudta, hogy nem élvezem, magától hagyta abba :)

2017. ápr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire megvisel lelkileg miért erőlteted? Én azért hagytam abba a szopiztatást mert már nem volt hozzá idegrendszerem h üvöltő folyton éhen maradó gyereket szoptassak ( kevés tejem volt). Megváltás volt a tápszer, végre nem rándult össze a gyomrom az etetés közeledtével. Neki is jobb volt mert jóllakott, nekem is mert nyugodt voltam.
2017. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%
Én 5 hétig bírtam,utána tápszer.Lelki beteg voltam már miatta.Második gyerekkel max 1-2 hetet szoptatok,utána tápszer.Nagyon sajnálom,de nekem nem megy többet...
2017. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Azert latom van valami gerinces anyuka errefele....idonkent idejar es lepontozza az ujabb kommenteket, de meg nem szolal.....undorodom az ilyen sunyi "emberektol"...
2017. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Az eleje iszonyatosan fájt, mint gondolom mindenkinek, de én utána megszerettem. Őszintén? Jó nézni a kicsit ahogy eszik, mellette arra a 10-20 percre én is kikapcsolok. Nagytesó mellett, háztartás, apa keveset van itthon, nagyszülő nincs, jól esik leülni.. Nem tudom, hogy mennyi idős a tiéd, de ha folyamatosan 2 óránként kel, az - szerintem - nem normális. A kicsi átalussza az éjszakát. A nagyobb durván 5 hós korától ébredt, de rohantam át hozzá, cumit beadtam, kicsit simogattam a hátát és visszaaludt. Ezt többször is egy éjszaka alatt, utána ezért velem aludt. Persze nem mondom, hogy ez a jó megoldás, de az éjszakai evésre nincs már ilyenkor szükségük, max ha nem eszik eleget nappal. Mozgásfejlődés, fog miatt ébredhet, szerintem próbáld meg máshogy visszaaltatni. Az első pár éjszaka biztos nehezebben fog menni, de aztán rááll. Legalábbis én így csinálnám.
2017. ápr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#2:

Nem akarlak elkeseríteni, lányom is kb 4-5 hónapos koráig átaludta sokszor az éjszakákat. 5 hónapos kora óta 1 db éjszakát nem aludtunk át, cici, cici, cici... Most lesz 8 hónapos.

Fizikálisan ettől én is kivagyok már...


Meg más oka is van, amiért már abbahagynám én is (nagyon nem érzem jól magam súlyfelesleggel, de igazán rákapcsolni a fogyásra addig nem tudok), csak nem akarok önző lenni, valahogy 1 éves koráig kihúzzuk.

2017. ápr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én őszintén megmondom, hogy nem szerettem. Mondjuk nekem meg volt spékelve a dolog azzal, hogy a legelejétől kezdve kevés volt a tejem. De azért adtam neki rendületlenül. Ez azt jelenti, hogy 20 ml két mellből szoptatásonként, tehát a töredéke az egésznek. Mégis szinte minden reggelre elöntött a tej, valahogy a tejleadó reflexem ennek ellenére nagyon is működött... Én emiatt a maszatolás miatt, meg, hogy a tápszeres táplálás és az anyatejes kötöttségeit egyszerre kellett átélni, amiatt valahogy nyűgnek éltem meg. El tudom képzelni, hogy ha ment volna kizárólagosan, akkor jobban megszeretem. De sajnos nem így lett. Így 6 hónapig csináltam. Utána már nem láttam értelmét a 20 ml-nek. Ja és a mellfájdalom nekem is megvolt. Többször el akartam hagyni a bimbóvédőt, de nélküle tényleg csillagokat láttam. Nem tudom ez mitől függ, de tényleg szenvedés volt... (a legelején szó szerint vérzett is. mondjuk akkor szerintem azért mert jó sokáig be se lövellt a tejem)
2017. ápr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 Nem keserítesz el, van egy 5 évesem is, tisztában vagyok vele, hogy az éjszakai alvás sokszor fog még változni. 2-es voltam.
2017. ápr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!