Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 2 és fél hetes baba pocakja...

2 és fél hetes baba pocakja fájhat a csokitól?

Figyelt kérdés
Nagyon szenvedett szegénykém, alig bírtam elaltatni. Átgondoltam mit ettem ami okozhatta a hasfájást, hogy máskor elkerüljem, és a csoki volt az egyetlen olyan, amit nem ettem még amióta szoptatok, viszont tegnap igen. Lehetett attól?
2017. ápr. 13. 23:32
 1/9 anonim válasza:
12%

Á, dehogy fájhat attól a pocikája mert te csokit ettél.

Sokmindentől fáj a babukák hasa, akár szoptatás közben, bármilyen étkezéskor sok levegőt nyelnek a kisbabák, attól fáj a hasika, hisz nekünk is gyakran fáj a hasunk ha felfújodunk valamely ételtől. Gondolom tudod, hogy étkezés után büfiztetni kell a babyt, a válladra teszed a kisfejét, ha továbbra is fáj a hasika, finoman simogassad a pocit ezzel oldva a görcsöket, hasznos ha a kis combjait óvatosan, finoman a hasába nyomod ezzel is segíted a a hasában levő levegő mielőbbi távozását. Megkell próbálni, ha kellemetlen a babának akkor természetesen nem szabad használni a fenti tanácsaimat.

Ui:

Én is ezeket használtam a kicsikéimnél a doktornő tanácsára és bevált.

Persze ha folyamatosan van erős hasfájása, akkor konzultálni kell, v a védőnővel v a gyermekorvossal.

2017. ápr. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
biztos a hasfajas volt.a gond? csak mert az enyem ha csokit ettem mindig tulfaradt, nem birtam elaltatni a koffeintol es azert sirt mert tulfaradt...
2017. ápr. 14. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Szinte bármi okozhat náluk hasfájást. :( A csoki is.
2017. ápr. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Én is pont arra gondoltam, hogy inkább felpörgött a csokitól és nem tudott elaludni.

Egyébként tejet eszel szoptatás alatt? Mert ha nem, esetleg még a csokiban lévő tej is ludas lehetett.

2017. ápr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan fordulj a védőnőhöz ezért van, hogy tanácsot adjon. Nyugodtan beszélj vele erről és figyelj rá mit mond!
2017. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Azért gondoltam inkább a hasfájásra, mert láthatóan szenvedett, meg néha sikerült pukiznia, akkor 1-2 percre megnyugodott, de utána folytatódott.

A védőnő jó ötlet, de ugye hosszúhétvége van, ezért nem kivitelezhető hogy most megkérdezzem, azért köszi.

2017. ápr. 14. 16:59
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nem írtad milyen csoki volt és amúgy milyen ételeket szoktál enni, a csokiban legalább 2 allergén van: tej és szója. Utóbbi szerintem mindben, meg nagyon sok ételben. Viszont maga a kakaó is okozhat puffadást, meg ha pl töltött volt, még több oka lehet.
2017. ápr. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A csoki hasfogó, nekünk mindig fájt a pocak ha sok csokit ettem
2017. ápr. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Küldök Neked egy linket, hasznos dolgokat olvashatsz a babák hasfájásáról.

[link]

De ha beírod a google-be

" miért este fáj a babák hasa " sok információra teszel szert a megnyugtatásodra.

2017. ápr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!