Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nem megy a szoptatás, azt...

Ha nem megy a szoptatás, azt csak szülés után fogom megtudni? És akkor hogy szerezzek neki villámgyorsan tápszert? Előre be kell szerezni, hátha szükséges?

Figyelt kérdés

Bocsánat, olyan ostobán hangzik a kérdés, de első baba jön, és ez eszembe jutott, hogy mi lesz, ha a kórházban szoptatni kéne, és nem tudok majd?

Tényleg előre be kell szerezni tápszert, és kellvinni, vagy mit csinálnak ilyenkor, mert halvány fogalmam sincs.



2017. máj. 12. 12:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
A kórházban van tápszer. Nem kell bevinni. Amikor hazaengednek akkor a gyerekorvos ad receptet a tápszerre. Ha nem pont hétvégén engednek haza, akkor lehet, hogy nem kapsz, de hétköznap a saját orvosotok is fel tudja írni.
2017. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%
Információt kell beszerezni, nem tápszert. És minél előbb. Pl. A lll.hu-n érdemes alaposan körülnézni.
2017. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
59%

A szüléshez közeledve szivároghat a melledből az előtej, de két okból ne nyomd ki, ne fejd le: 1. Az előtej (kolosztrum) aranyat ér, a benne található rengeteg immunanyagra óriási szüksége lesz a babádnak, valamint az előtej olyan zsíros, hogy egy-egy csepp is elég az újszülött mini gyomrocskájának. Persze, sírhat, meg kéretőzhet folyton az anyamellre, de ilyenkor nem szabad rögtön tápszer után nyúlni, tedd mellre annyiszor, amennyiszer csak úgy látod, hogy nyugtalan, keresi a cicit.

2. A mellbimbó ingerlése a terminus közeledtével a szülés beindulását eredményezheti, ui. méhösszehúzódásokat okoz. Szval csak túlhordás esetén szabad játszani a mellbimbóval, akkor már nem baj, ha beindul a szülés.

Két gyermekemet szoptattam összesen 3 évig (pici a korkülönbség, úgyhogy majdhogynem kihagyás nélkül). A fiammal a 3. reggel lövellt be a tejem, a kislányommal már a 2. nap estéjére. Ahogy visszaemlékszem, én a kórházban nonstop szoptattam. Bent volt velem a baba a szobában, úgyhogy amint mocorgott, úgy tűnt, hogy felébredt, nem tud visszaaludni, rögtön tettem mellre. A kislányom az első napját az én ágyamon egész napos szopizásssal töltötte. Én nem igazán tudtam aludni, attól nem féltem, hogy ráfekszem (van már rutinom az együttalvásban), szval magam mellé vettem, és szopizott. Ezzel estére megcsinálta magának a tejet. Este 8-tól hajnal 3-ig egy huzamban aludt. Éreztem, hogy megjött a tejem.

Szval ne aggódj, a stressz a szoptatás ellensége. A kórházban szoptass sokat, tanuld meg a helyes mellretétel technikáját a csecsemős nővérektől. És szoptass, ne törődj semmivel!

A tápszerrel elég lesz otthon foglalkozni, ha nagyon nincs tejed, de hidd el, lesz!

2017. máj. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
34%

Bababarát kórházban szültem, minden este fürdetés után lemérték a kicsik súlyát. Ha túl sokat fogyott egy baba, akkor neki adtak pótlást, de csak nagyon nehezen, egyébként a szoptatást szorgalmazták.


Amint megszületett a baba, másnap a párom bement a gyerekorvoshoz az adataival (mikor, hol született, én 1-2adatom is kellett) és így kapott a kicsi egy ideiglenes taj számot. Erre már tudott kiadni vényt és kiírt 1 doboz tápszert. Kiváltotta a párom, ha hazamegyünk és még sem lesz elég tejem, netán az éjszaka közepén éhezik a baba, akkor gond nélkül lehessen neki adni. Védőnőt kérdezd majd meg felétek hogy szokás.


Egyébként csak szülés után tudod meg, hogy lesz e tejed. Pedig tőlem is folyton kérdezgették a női családtagok a várandóság alatt, h folyik már a tejem stb. Mert nekik ilyenkor már átázott a pólójuk blabla. Hát, nekem sehol semmi nem volt, aggódtam is miatta rendesen. De szerencsére bőven elég. Ne aggódj, minden rendben lesz! :)

2017. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 F. Eszter ***** válasza:
34%

Csak szülés után fogod megtudni. De ne aggódj, menni fog! A nők 2%-a nem tud biológiai ok miatt szoptatni. 98% képes elég tejet termelni a babájának, hiteles információk birtokában. Nyugi, lesz tej.


Ha megnyugtat, bárhol vehetsz egy doboz tápszert. Legfeljebb bontatlan marad. Gógyszetárbn, drogériában, nagyobb bevásárlóközpontokban. Recept ne kell hozzá, csak receptre olcsóbb.


A melledet meg se próbáld fejni, amíg nem szültél! Koraszülést okozhat a méhösszehúzó hatása miatt.

2017. máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet, azért veszek egy doboz tápszert, mert valóban megnyugtatna, hogy van vésztartalék, de akkor ezek szerint tényleg csak megnyugtatásra lenne szükség rá.

2017. máj. 15. 18:07
 17/17 anonim ***** válasza:
Nyugi. A kórházi napok javarészt azzal telnek h gyakoroljátok a szopit. Nekem legalább is az volt. Sokszor raktam mellre, éjjel is. Sikerült összeszokni de sajnos kevés volt a tejem így pótlást kellett kapnia már a kórházban is. Itthon se lett jobb a helyzet így elkezdte inni a tápot is ( gyerekorvos írta fel) plussz cici, fele fele arányban. Így már elég volt neki. Nem kell előre tápot venni, gyakran kell mellre tenni és figyelni a súlyát ( hasznos lehet egy babamérleg). Ha folyamatosan hízik akkor elég a tej, ha stagnál v csökken kell a pótlás. De a gyerekorvos majd mindenben segít úgyis. Ne aggódj!
2017. máj. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!